آخرین نسخه واتس آپ همراه با یک ویژگی جدید برای برنامه نویسان | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

آخرین نسخه واتس آپ همراه با یک ویژگی جدید برای برنامه نویسان

آخرین نسخه واتس آپ

فیسبوک امروز در آخرین نسخه واتس آپ ویژگی تازه ای را در قالب یک بسته ی توسعه نرم افزاری یا SDK برای استفاده ی برنامه نویسان قرار داده تا بتوانند در سیستم عامل های اندروید و iOS ، کدهای تایید را بجای SMS توسط واتساپ به دست کاربران برساند. امروزه بسیاری از کاربران ترجیح میدهند با استفاده از شماره ی تلفن همراه خود بجای استفاده از آیدی فیس بوک در وب سایتها و برنامه های مختلف استفاده کنند که تعجبی هم ندارد زیرا رسوایی های اطلاعاتی فیسبوک موجب شده تا کاربرها نخواهند از اطلاعات او در برنامه های مختلف برای ثبت نام استفاده کنند.

علاوه اینکه نسل جوان امروزی به دلیل مشکلات امنیتی از فیس بوک استفاده نکرده و از این رو حسابی هم در آن نداشته و حتی از ایمیل خود نیز برای ثبت نام استفاده نکرده و بیشتر ترجیح می دهند از شماره تلفن خود استفاده کنند.

اما زمانی که برای ثبت نام از شماره ی تلفن خود استفاده کنید یک شماره ی تایید برای شما از طریق SMS فرستاده شده و می توانید با وارد کردن کد تایید مرحله ی ثبت نام در وب سایت را به به پایان برسانید. این روش در واقع در ورود به سیستم های محافظت شده استفاده شده تا با امنیتی بالایی حساب ها ساخته شوند.

آخرین-نسخه-واتس-آپ-1
آخرین نسخه واتس آپ

با اینکه استفاده از این روش ساده و تقریبا همگانی شده اما برخی از SMS برای فرستادن پیام ها استفاده نمی کنند. این در مورد کشورهای آسیایی بیشتر صدق می کند زیرا بیش از 200 میلیون نفر در حال استفاده از واتساپ بوده و برای فرستادن پیام از آن استفاده میکنند. علاوه اینکه گاهی اوقات تعداد SMS های دریافتی زیاد شده و اینکه در اختیار قرار دادن شماره ی گوشی امکان دارد موجب شود تا برای اهداف تبلیغاتی از شماره ی شما استفاده شده و تعدا بالای تماس های تبلیغاتی موجب بر هم زده شدن آرامش شما شود.

عدم نمایش اطلاعات در واتس آپ در حین برقراری تماس

اینجا جاییست که ابزار تازه ی SDK واتساپ کاربرد دارد و زمانی که در یک سیستم عامل (iOS یا اندروید) قرار داده شود به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا از کاربران بخواهند در صورت موافقت آنها پیام های تاییدیه از طریق واتساپ به دستشان برسد. حتی به کاربران این امکان داده میشود تا دریافت کدهای تایید را توسط SMS غیر فعال کنند. این ویژگی تازه موجب شده تا کاربران بتوانند به محیط های برنامه های وابسته به واتساپ بتوانند تنها با استفاده از ایمیل با شماره تلفن و بدون نیاز به پسورد به محیط برنامه ی مورد نظر خود وارد شوند. این ویژگی از اواخر سال 2018 در واتساپ وب بوده و به تازگی به نسخه های موبایلی نیز اضافه شده.

نظرات بسته شده است.