اتصال هارد اکسترنال به موبایل | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

اتصال هارد اکسترنال به موبایل

اتصال هارد اکسترنال به موبایل

در دنیای امروز، موبایل ها و تبلت ها باعث می شوند در طول شبانه روز به داده های مورد نیاز دسترسی داشته باشیم. گوشی های دارای صفحه نمایش بزرگ امکان تماشای فیلم های HD را نیز در اختیارمان می گذارند. اما فیلم های HD فضای زیادی اشغال می کنند و این مسئله در گوشی ها و تبلت ها محدودیت ساز است. 

از سوی دیگر هارد اکسترنال های قابل حمل امکان گذاشتن هزاران گیگابایت داده را در جیبمان فراهم می کنند. حال اگر بشود از  طریق گوشی به داده های هارد اکسترنال دست پیدا کرد، تمام محدودیت ها از بین می رود. 

اتصال هارد اکسترنال به موبایل چگونه است ؟ اگر می خواهید از طریق گوشی به داده های موجود در هارد اکسترنال دسترسی داشته باشید، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که گوشی شما از USB OTG پشتیبانی می کند. OTG قابلیتی است که در برخی از گوشی های اندرویدی وجود دارد و اجازه می دهد که از طریق کابل OTG بتوان به درایوهای حافظه دسترسی پیدا کرد. 

چگونه حافظه گوشی را پاک کنیم ؟

ساتوشی ناکابوتو چیست

کابل OTG یک سر USB ماده دارد و یک سر microUSB. برای اتصال به گوشی یا تبلت، پورت USB هارد اکسترنال را به سری USB ماده ی OTG وصل کنید و سری microUSB را به تلفن یا تبلت وصل کنید. 

در حالت پیش فرض، سیستم عامل اندروید می تواند دیسک هایی با فرمت FAT32 و EXT4 را بشناشد. بنابراین اگر هارد اکسترنالی که می خواهید استفاده کنید، خالی اس؛ قبل از استفاده آن را به  FAT 32 یا EXT4 فرمت کنید. 

اگر می خواهید بدانید که گوشی شما از OTG پشتیبانی می کند، می توانید از اپلیکیشن رایگان USB OTG Checker استفاده کنید. این اپلیکیشن سیستم عامل اندروید و سخت افزار را بررسی می کند و در نهایت به شما می گوید که دستگاهتان از OTG پشتیبانی می کند یا خیر. 

منبع 7labs

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.