Ultimate magazine theme for WordPress.

از کار افتادن یک فروشگاه دارک وب و نگرانی سرمایه داران پلید

از کار افتادن یک فروشگاه دارک وب و نگرانی سرمایه داران پلید آمریکایی

فروشگاه دارک وب Wallstreet Market که برای مدت طولانی داد و ستدهای این شبکه را که شامل فروش مواد مخدر، اطلاعات دزدیده شده و خرید و فروش های بیت کوینی می شد را انجام میدهد ، از دسترس خارج شد. بسیاری از اعضایی که در این وب سایت فعالیت داشته اند میزان زیادی از سرمایه ی خود را در آن قرار داده بودند. کاربرانی که با استفاده از Tor به این وب سایت مراجعه می کردند اطلاعیه ای مشاهده کردند که آمده بود این وب سایت تا تاریخ 25 آوریل در دست تغییرات و به روزرسانی خواهد بود.

در این وب سایت نوشته شده : ” ما به ندرت کارهایی را برای ایجاد تغییرات انجام داده تا اشخاص و فروشندگان بتوانند بدون کوچکترین مشکلی داد و ستد کنند ، اما گاهی سرورهای ما نیاز به این تغییرات داشته و ما به زودی پس از ایجاد تغییرات باز خواهیم گشت.”

دارک وب
دارک وب

در این وب سایت از عبارت Temporarily down استفاده گردیده که البته کاربران این سایت فریب آن را نخورده اند. Deep Dot Web یکی دیگر از وب سایت های معرفی کننده و محل داد و ستدهای دارک وبی به جرم فروش مواد و اجناس غیر قانونی نیز مسدود شد. یکی از دلایل فاش شدن راز دادو ستد توسط وب سایت Deep Dot Web نیز قطع شدن Wallstreet Market بوده. بسیاری از کسانی که در این وب سایت سرمایه گذاری کرده اند گفته اند پس از اینکه بیت کوین را به حساب این سایت منتقل کرده ناگهان آدرس پول های واریزی عوض شده و نوشته شده که از کاربر پولی دریافت نشده. در یکی دیگر در کامنتها نوشته شده که این یک وب سایت کلاهبرداری است ، زودتر از آن خارج شوید ، من یک فروشنده هستم و آن ها پول مرا نداده اند؛ البته طبیعی است که سرمایه گذاری غیرقانونی آن هم در یک وب سایت مجرمانه همین عواقب را در پی خواهد داشت.

دارک وب
دارک وب

وب سایت ZDNet پس از انجام محاسبات اعلام کرده که پیش از بسته شدن این وب سایت 14.2 میلیون دلار در حساب آن وجود داشته. این داستان برای کاربران بسیار آشنا است زیرا در سال 2017 نیز فروشگاه AlphaBay در ماه ژوئیه از دسترس خارج شده و بسیاری آن را به کلاهبرداری بیت کوینی متهم کردند. البته داستان آن وب سایت متفاوت بود زیرا در تله ی پلیس افتاده و فعالیتش متوقف شد. همچین حدس و گمان هایی در مورد Wallstreet Market زده شده اما نکته ی جالب اینجاست که کارمندان این وب سایت شروع به اخاذی از اعضای آن کرده اند.

در پیام هایی که اعضای آن دریافت کرده اند نوشته شده بود که آدرس آنها را می دانند و اگر 0.5 بیت کوین را به حسابی که برای آنها فرستاده شده نپردازند آدرسشان را به FBI لو خواهند داد. اما به هر حال اگر این اتفاق صحت نداشته و به منزله تغییرات باشد یا اینکه کلاهبرداری با دخالت پلیس ، بی تردید کاربران و فروشندگان بسیاری در دارک وب با مشکلات قانونی عدیده ای روبرو خواهند شد .

منبع 91mobiles

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.