استعلام خلافی خودرو و سایر وسایل نقلیه را چطور بگیریم ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

استعلام خلافی خودرو و سایر وسایل نقلیه را چطور بگیریم ؟

استعلام خلافی خودرو

گاهی اوقات عجله دارید و به سرعت خیابان ها و چهار راه ها را طی  میکنید تا به محل کارتان برسید ، بعد از گذراندن یک روز شلوغ یا پر استرس ناگهان با خود فکر میکنید ، آیا ممکن است در مسیری که صبح برای رسیدن به مقصد رانندگی کرده اید ،چراغ قرمزی را نادیده گرفته باشید یا با سرعت غیر مجاز ، دوربینی از خودرو شما عکس گرفته باشد. اما نگران نباشید از طریق ابزارهای استعلام خلافی که به راحتی هم در دسترس هستند، این امکان را خواهید داشت تا به سادگی از مبلغ خلافی خودرو خود مطلع شوید.

برای استعلام خلافی کافیست از روش های زیر اقدام کنید:

استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت

1-استعلام خلافی از طریق وب سایت راهور 120 (rahvar120)

آدرس وب سایت rahvar120 به این شرح در مرورگر خود وارد کنید:  http://estelam.rahvar120.ir

باید این نکته را در نظر داشته باشید که استعلام خلافی 72 ساعت بعد از تخلف در این وب سایت مشخص شده و به دلیل حجم بالای تبادل داده ها ، اطلاعات به صورت آفلاین می باشند.

بعد از مراجعه به وب سایت راهور با  دو فیلد یا محل درج اطلاعات مواجه می شوید که یکی مربوط به شماره بارکد درج شده در پشت کارت خودرو و دیگری مربوط به وارد کردن کد امنیتی می باشد، که مطابق تصویر در کارت های جدید و قدیم هر کدام مشخص شده اند.

استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو

                                        شماره بارکد درج شده در پشت کارت را مطابق تصویر در فیلد مربوطه وارد نمائید

سپس فهرست خلافی را مشاهده می نمایید و می توانید همه ی آن ها را یا به صورت تکی انتخاب و پرداخت نمایید. هر خلافی دارای شناسه پرداخت و قبض بوده که به راحتی از طریق ابزارهای بانکی می توان آن را  پرداخت کرد.

بعد از استعلام میزان تخلفات می توانید از طریق ارتباط با درگاه بانک ملی از همانجا و با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت اقدام به پرداخت مبلغ جرائم خود نمایید .

استعلام خلافی خودرو
استعلام خلافی خودرو

روش دوم استعلام خلافی از طریق اپلیکیشن

2- از طریق اپلیکیشن های موبایل 

فقط کافیست برنامه بازار یا پلی استور را باز کنید و برنامه های خلافی خودرو را در آن جستجو کنید، تعداد زیادی از برنامه ها برای شما نمایش داده می شود ، با توجه به تعداد دانلود و رای کاربران می توانید بهترین برنامه استعلام خلافی و پرداخت جریمه را انتخاب و نصب نمایید، کارکرد این برنامه از طریق وارد کردن همان اطلاعات می باشد. فقط احتیاط لازم را در دانلود برنامه هایی نامعتبر که ممکن است اطلاعات کارت بانکی شما را به سرقت ببرند ، داشته باشید.

3-استعلام خلافی از طریق طریق کدهای دستوری USSD/استعلام خلافی خودرو از طریق VIN

یکی از روش های استعلام خلافی با پیامک به وسیله کد USSD می باشد، برای اینکار کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  • کد *110# را شماره گیری کنید
  •  سپس گزینه 1 (خدمات قابل ارائه ) را انتخاب نمایید.
  • گزینه خلافی خودرو را انتخاب کنید.
  • شماره (VIN) مندرج در کارت خودرو را وارد نمایید حتما دقت کنید که اعدا به انگلیسی وارد شوند.
  • سپس گزینه های مختلفی برای فقط رویت حلافی و یا پرداخت آن در دسترس خواهید داشت.
  • از طریق شناسه قبض و شناسه پرداخت اعلام شده می توانید جریمه خودرویتان را پرداخت نمایید.

4-گرفتن خلافی خودرو با پیامک

برای دریافت پیامک خلافی خودرو از این طریق میتوانید اقدام کنید:

شماره پیامک خلافی خودرو ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ می باشد که با ارسال شماره VIN کارت خودرو از طریق SMS به این شماره میتوان مبلغ خلافی خودرو خود را مشاهده نمایید.پیامک دریافتی شامل مبلغ جریمه ، شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض جریمه می باشد که می توانید از طریق اپلیکیشن های بانکی و یا ATM آن را پرداخت نمایید.

5-استعلام خلافی خودرو با پلاک 

از طریق تماس با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ (برای تهران و با وارد کردن 021 برای استان های دیگر) می توانید از میزان جرائم و خلافی خودرو خود آگاه شوید.بوسیله تلفن گویا اعداد مد نظر را وارد نمایید تا به اپراتور مربوطه متصل شده و سپس با اعلام شماره پلاک خودرو خود از مقدار جریمه مطلع می شوید.

6-استعلام خلافی خودرو از طریق پلیس +10

اگر از طریق هیچ یک از موارد فوق نمی توانید برای استعلام خلافی خود اقدام نمایید ، کافییست با در دست داشتن کارت خودرو با مراجعه به دفاتر پلیس +10 از مبلغ جرائم خودرو خود آگاه شوید.البته اگر فکر میکنید جریمه تعلق گرفته به اتومبیل شما بیش از یک میلیون تومان است بایستی به اداره راهنمایی و رانندگی مراجع نمایید.

بروزرسانی واتس اپ موجب ایجاد باگ در این نرم افزار می شود

چگونه در واتس اپ افلاین باشیم ولی به پیام های پاسخ دهیم ؟

منبع راهور120

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.