کالیفرنیا استفاده از جعل عمیق را در بحبوحه ی انتخابات ممنوع اعلام کرد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

کالیفرنیا استفاده از جعل عمیق را در بحبوحه ی انتخابات ممنوع اعلام کرد

کالیفرنیا قانونی تصویب کرد که بر اساس آن تولید ویدیوهای جعل عمیق که بر انتخابات تاثیر می گذارند، ممنوع شده است. جرقه ی وضع این قانون در یک نشست دوستانه زده شد.

جعل عمیق

هفته ی گذشته گاوین نیوسام قانون AB 730 را امضا کرد. در این قانون عنوان شده است که ساخت ویدیو و فایل صوتی که تاثیر مخرب و دروغین داشته باشد و رفتار و گفتار سیاسیون را تحریف کند، غیرقانونی است. این قانون برای تمام نامزدها و برای 60 روز صدق می کند اما استثنائاتی هم وجود دارد. رسانه های خبری می توانند ویدیوهای کمدی و طنز آلود بسازند. اگر سازنده ی ویدیو عنوان کند که ویدیو ساختگی است، ایرادی ندارد. این قانون در سال 2023 منقضی می شود.
علیرغم آن که واژه ی جعل عمیق صراحتاً در این قانون عنوان نشده، اما مشخص است که این قانون برای ویدیوهای عمداً دستکاری شده وضع شده است. قانونگذاران اخیراً و پس از ویدیوی منتشر شده از سخنگوی کاخ سفید نسبت به دیپ فیک ابراز نگرانی کردند و بیان کردند که دیپ فیک می تواند بر روی انتخابات تاثیر منفی بگذارد.
از طرف دیگر عده ای نگران آزادی بیان شده اند و گروه آزادی خواه کالیفرنیا این قانون را زیر سوال برده اند. این گروه گفته اند با آن که قانونگذار نیت خوبی دارد اما این قانون نمی تواند از تولید ویدیوهای گمراه کننده جلوگیری کند. بلکه موجب سردرگمی رای دهندگان، اقامه ی دعوی و تقاضای آزادی بیان از سوی مردم می شود.»

بروزرسانی واتس اپ موجب ایجاد باگ در این نرم افزار می شود

چگونه در واتس اپ افلاین باشیم ولی به پیام های پاسخ دهیم ؟

نظرات بسته شده است.