Ultimate magazine theme for WordPress.

انتخاب نام دامنه مناسب و راهنمای چگونگی این انتخاب

انتخاب نام دامنه مناسب و راهنمای چگونگی این انتخاب

انتخاب نام دامنه مناسب : در دنیای کسب و کار مدرن، نداشتن وب سایت غیرممکن است. اگر وب سایت دارید، به اسم دامنه احتیاج دارید. منطقی است که فکر کنید اسم دامنه باید اسم کسب و کار شما باشد و یا اگر تنها کار می کنید، اسم دامنه مربوط به نوع فعالیت شما باشد؛ اما این همیشه ممکن نیست.
ممکن است متوجه شوید اسمی که برای دامنه ی خود انتخاب کردید، قبلاً اشغال شده است. گاهی می توان افراد را با دادن پول و صرف وقت متقاعد کرد که از خیر آن اسم بگذرند. گاهی می بینید که شخصی به دلیل موجهی از یک نام استفاده می کند. این یعنی شما باید مجدداً فکرتان را به کار بیندازید تا اسم دیگری پیدا کنید. این یک تصمیم مهم است؛ URL شما، قسمتی از برند شماست و باید حاوی هر آنچه که به عنوان میزبان دوست دارید باشد.

مکان های اسرار آمیز جهان که هیچ وقت نمی‌توانید به آنها سر بزنید

اگر فکرتان حسابی مشغول انتخاب اسم برای دامنه شده، ما اینجا هستیم که به شما در انتخاب نام دامنه مناسب کمک کنیم.
هر چه کوتاه تر، بهتر

انتخاب نام دامنه مناسب
انتخاب نام دامنه مناسب

هرچه URL شما بلندتر باشد، احتمال این که کسی در تلفظ آن اشتباه کند و نتواند آن را پیدا کند بیشتر می شود. ممکن است شما بهترین لوله کش در تهران باشید اما bestplumberintehran.com نمی تواند آدرسی باشد که در ذهن مردم بماند و یا بر روی کارت ویزیت قشنگ به نظر بیاید . عبارت های اختصاری رایج را در نظر داشته باشید و از آن ها بهره ببرید. مثلا برای مثال بالا tehplumber.com انتخاب بهتری است.

قیمت و مشخصات فنی مچ بند آنر بند 4

یک URL خوب باید طوری باشد که اگر یک بار به کسی بگویید، برای همیشه آن را به خاطر داشته باشد. برای این منظور از خط فاصله استفاده نکنید. خط فاصله قبلاً خیلی باب بود اما بعدها به این دلیل که مردم نمی توانستند آن ها را به خاطر بسپارند، کم رنگ شدند. سعی کنید آدرس شما تک کلمه ای و به یاد ماندنی باشد.

انتخاب نام دامنه مناسب
انتخاب نام دامنه مناسب

تاریخ اینترنت پر از اشتباهات این چنینی است. ممکن است ایده ی URL در ذهن شما فوق العاده باشد، اما قبل از تصمیم گیری قطعی، آن را بنویسید، با صدای بلند بخوانید و از یک آشنا بخواهید همین کار را انجام دهد. وگرنه خود را در معرض خطر داشتن یک آدرس مضحک قرار می دهید.
یکی از مثال های ملموس، کمپانی American Scrap Metal است که فکر می کردند اگر آدرس وب سایتشان اسم کمپانی باشد، ضرری ندارد. اما متاسفانه americanscrapmetal.com بیشتر شبیه کامنتی است که برای کیفیت فلز گذاشته شده باشد تا توصیفی از یک خدمت. خیلی از وب سایت های قوی، به خاطر این اشتباهات مورد اهانت قرار گرفتند، مواظب باشید یکی از آن ها نباشید.
از الفاظ عامیانه استفاده نکنید
اگر از املای عامیانه و خودمانی استفاده کنید، ممکن است دیگران به علت این که دنبال املای کتابی آن می گردند، نتوانند وب سایت شما را پیدا کنند؛ مثلاً استفاده از U به جای you. حتی اگر برند شما عامیانه تلفظ یا نوشته می شود، در مورد وب سایت از این کار خودداری کنید.
اول آن را جست و جو کنید

انتخاب نام دامنه مناسب
انتخاب نام دامنه مناسب

فکر می کنید که نام ایده آلی برای وب سایت خود دارید؟ عالی است. حالا بررسی کنید و ببینید که برند تجاری دیگری با این نام در کشور شما ثبت نشده باشد. معمولاً متوجه می شود که کمپانی ها نام های مشابهی را برای کسب و کارهای مشابه در نظر می گیرند. برای جلوگیری از سردرگمی از این کار خودداری کنید.
هیچ چیز بدتر از آن نیست که هزینه ی رجیستر وب سایت را پرداخت کنید و بعد متوجه شوید به این علت که شخصی از نام استفاده کرده، شما نمی توانید از آن استفاده کنید. همیشه جانب احتیاط را رعایت کنید.
لحن را در نظر بگیرید
اگر فکر بازی در مورد انتخاب نام URL برای کسب و کار خود دارید، می توانید کاری کنید که URL شما مربوط به نام کمپانی باشد. شاید کمی سخت باشد اما راه خوبی برای رسیدن به ایده هایی است که قبلاً به ذهن شما نرسیده است. دوست دارید لحن اسمی که انتخاب می کنید چطور باشد؟ دوست دارد مردم چه پیامی دریافت کنند؟
اگر شما یک بلاگ موسیقی ساخته اید، احتمالاً دوست دارید به صورت ضمنی حالت موسیقیایی سایت را به مخاطب انتقال دهید. اسمی مثل bestmusicblog اسمی بسیار ساده و ابتدایی است. Friendlymusicblog کمی بهتر است. انتخاب یک صفت مناسب می تواند به یک مفهوم خشک، زندگی ببخشد. به عنوان مثال میلیون ها سایت برای اسلات موبایل وجود دارد ولی Amigo Slots به این علت که مفهوم دوستانه دارد، جذاب تر است. آنها از زبان مکزیکی استفاده کردند تا در میان هزاران رقیب قابل تشخیص باشند.
خاص باشید

انتخاب نام دامنه مناسب
انتخاب نام دامنه مناسب

همه ی وب سایت ها مجبور نیستند پسوند .com داشته باشند، سایر پسوند ها ایرادی ندارند و در دنیای مدرن تعداد آن ها بسیار زیاد شده است. بعضی از آن ها به تخصص خاص و مهارت ها مربوط می شوند. اگر شما می خواهید به مخاطبانتان بگویید در سایت شما چه چیزهایی می توانند پیدا کنند، می توانید از پسوندهای مرتبط استفاده کنید.
مثلا برای کسب و کارهای شخصی می توانید از پسوند .me ، برای سایت های خبری و اطلاع رسانی .info و برای سایت های تجارت دیجیتال .biz استفاده کنید. پسوند قدیمی .net برای نشان دادن کالاهای تکنیکال و اطلاعات استفاده می شد. اگر شما در حال تاسیس انجمن و یا موسسه ی خیریه هستید، پسوند .org بسیار رایج است.
مهم تر از همه
به یاد ماندنی باشید. بیش از 600 میلیون وب سایت بر روی اینترنت وجود دارد که بیشتر آن ها اصلاً در طول سال بازدیدکننده ندارند. هر اسمی که انتخاب می کنید، مطمئن باشید که ملکه ی ذهن مخاطبین می شود. نباید تکرار شود . نباید فاقد کاراکتر باشد. به محض این که این چنین اسمی پیدا کردید، تمام املاهای آن را با پسوندهای مختلف رزرو کنید تا خیالتان راحت باشد کسی از نام تجاری شما سوء استفاده نکند.

منبع downgraf
1 نظر
  1. میزبانی وب می گوید

    ممنون اطلاعات ارزشمندی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.