انتشار آپدیت تصادفی برای گوشی Pixel 3 دارندگان آن را غافلگیر کرد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

انتشار آپدیت تصادفی برای گوشی Pixel 3 دارندگان آن را غافلگیر کرد

یکی از مزایای خریدن گوشی های پیکسل این است که در جلوی صف دریافت جدیدترین آپدیت ها  قرار خواهید داشت و سیستم عامل اندروید گوشی شما پیش از هر گوشی هوشمند دیگری بروزرسانی می شود. تاریخ دریافت آپدیت بعدی 5 نوامبر تعیین شده بود اما برخی از دارندگان گوشی های Pixel 3 و Pixel 3 XL اعلام کرده اند این آپدیت که مخصوص گوشی های گوگلی بوده را پیش از تاریخ اعلام شده دریافت کرده اند ، آپدیتی که قرار نبوده برای گوشی هایشان ارائه شود. این بار نخستی نبوده که همچین اتفاقی افتاده و در سال گذشته نیز آپدیت مخصوص گوشی های Pixel 3a و Pixel 3a XL یک هفته زودتر عرضه شد و سپس در تاریخ 19 ماه جون مدلی اصلاح شده همراه با بسته ی امنیتی برای آنها عرضه شد.

بروزرسانی گوشی Pixel 3

وب سایت Android Police ساعاتی پیش در خبری گفت که برخی از دارندگان گوشی های Pixel 3 اعلام کرده اند گوشی های آنها پیش از تاریخ تعیین شده آپدیت شده. این آپدیت هم زود عرضه شده و هم مخصوص تمامی گوشی ها نبوده و تنها کارمندان گوگل باید آن را دریافت می کردند تا آن را تست کرده و سپس تایید کنند تا به صورت انبوه عرضه شود که البته شرکت گوگل خیلی طبق برنامه پیش نرفته. حتی در این آپدیت این متن نوشته بوده CONFIDENTIAL INTERNAL ONLY که به معنای فقط محرمانه ی داخلی است. این مساله بارها اتفاق افتاده تا جایی که طرفداران فناوری برای آن نامی هم برگزیده اند یعنی dogfood که خیلی کلمه ی جابی نیست زیرا به معنای غذای سگ است. این یعنی گوگل معمولا از محصولات خودش استفاده می کند که در اینجا محصولات به سیستم عامل اشاره دارد. گوگل برای اینکه اطمینان داشته باشد آپدیت ها و نرم افزارها به درستی کار می کنند ابتدا آنها را برای تست به کارمندان خود می دهد.

اما اینبار غذای سگ گوگلی بجای کارمندان به کاربران گوشی های این شرکت رسیده و باری دیگر اتفاق ماه جون سال گذشته تکرار شده که گوگل آپدیتی را به صورت غافلگیرانه برای گوشی Pixel 3a منتشر کرده بود. به نظر میرسد که حساب پستی Android-dogfood-discuss@Google.com هک شده یا از کنترل خارج شده باشد که در نتیجه منجر به این اتفاق شده است.

اما این آپدیت تغییراتی را در گوشیهای هوشمند گوگل ایجاد کرده که از آنها می توان به امکان استفاده از Recorder app در گوشی های قدیمی تر از Pixel 4 اشاره نمود. این ویژگی کاربردی بوده که خوشبختانه گوگل تصمیم گرفته با گوشی های قدیمی تر خود نیز اضافه کند.

قرار است در آبنده ای نزدیک هم گوگل برای Pixel 4 آپدیت هایی را ارائه کند تا استفاده از رابط کاربری را بهبود ببخشد. علاوه اینکه این ویژگی را در face Unlock قرار خواهد داد تا زمانی می خواهد قفل باز شود چشمان شخص باز باشد. پیشتر کاربران میتوانستند حتی با چشم بسته هم گوشی را آنلاک کنند و برخی از این روش برای دزدی اطلاعات استفاده کرده بودند.

بروزرسانی گوشی Pixel 3
بروزرسانی گوشی Pixel 3

یک ویژگی دیگر این است که زمانی که کاربر میزان روشنایی صفحه را زیر 75 درصد قرار دهد رفرش ریت در 90 هرتز باقی میماند. گوگل از رفرش ریت پایین در گوشی های خود استفاده کرده زیرا اعتقاد دارد میزان نور بالا و فریش ریت پایین می تواند موجب ضعیف شدن چشم شود. البته این میزان قابل تغییر بوده و به صورت خودکار در محیط های مختلف از 60 الی 90 هرتز تغییر میکند.

علاوه بر اینکه کاربران به این مشکل اشاره داشته بودند که در زمان ضبط ویدیو یک صدای هوا در ابتدای ویدیو پیچیده که موجب پایین آمدن کیفیت کلی در ضبط می شود که گوگل گفته این اپدیت که به طور رسمی در روز پنجشنبه منتشر می شود توسط الگوریتمی خاص صدای هوا را حذف می کند.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع phonearena

نظرات بسته شده است.