انواع روش‌های درمان سرطان | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

انواع روش‌های درمان سرطان

انواع روش‌های درمان سرطان

روش‌های درمانی متفاوتی برای مقابله با سرطان وجود دارد.  این مدل‌های مختلف درمانی به نوع سرطان و میزان پیشرفت آن بستگی دارد. برخی از مبتلایان به سرطان فقط یک مورد درمانی دارند. اما بیشتر افراد ترکیبی از درمان‌ها ، همانند جراحی با شیمی درمانی و / یا تراپی را دارند. هنگامی که شخصی نیاز به درمان برای مقابله با سرطان دارد، باید دانش و اطلاعات کافی در مورد بیماری خود و روش‌های درمان آن را داشته باشد. احساس ناامیدی و سردرگمی طبیعی است. اما باید قوی بود و به مبارزه با آن پرداخت تا بتوان آن را شکست داد. صحبت با پزشک و یادگیری در مورد انواع روش‌های درمان سرطان که  به بازگشتن سلامتی شخص بیمار کمک خواهد کرد، الزامی است. این دانش و یادگیری به شخص بیمار کمک خواهد کرد که کنترل بیشتری داشته باشد. سوال پرسیدن از پزشک در مورد نحوه درمان و یا هر سوالی که ذهن وی را درگیر کرده است، بخشی از این یادگیری خواهد بود.

25 واقعیت وحشتناک دارک وب ، که حقیقت دارند.

از کار افتادن یک فروشگاه دارک وب و نگرانی سرمایه داران پلید

انواع روش‌های درمان سرطان : عمل جراحی

ممکن است برای درمان سرطان نیاز به جراحی باشد، جراحی روشی است که جراح از طریق آن غده سرطانی را از بدن بیمار خارج می کنند. روش‌های مختلفی از عمل جراحی  برای مقابله با سرطان استفاده می شود، خوب است که در مورد آن‌ها بیشتر تحقیق کنید. با این روش، می توانید از قبل ، حین و بعد از عمل اطلاعات کافی داشته باشید و شرایط و اوضاع روحی خود را بهتر کنترل کنید

انواع روش‌های درمان سرطان : پرتودرمانی(تراپی)

 

پرتودرمانی نوعی از درمان سرطان است که از دوز بالای اشعه برای از بین بردن سلول‌های سرطانی و کوچک کردن تومورها استفاده می کند. در مورد انواع پرتودرمانی‌ها می‌توان گفت که عوارض جانبی خواهد داشت. 

 

شیمی درمانی

شیمی درمانی نوعی از درمان سرطان است که از داروها برای از بین بردن سلول‌های سرطانی استفاده می کند. بیاموزید که شیمی درمانی در برابر سرطان چگونه کار می کند و چطور می‌تواند با آن مقابله کند، چرا باعث ایجاد عوارض جانبی می‌شود  و این روش با سایر درمان های سرطانی چه تفاوت‌هایی دارد.

 

ایمونوتراپی برای درمان سرطان

 

 نوعی از درمان است که به سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند تا با سرطان را مبارزه کند. اطلاعاتی در مورد انواع ایمونوتراپی و  مطالعه در مورد آن‌چه که تا به حال در مورد آن‌ها بررسی شده را دنبال کنید. 

درمان هدفمند

درمان هدفمند نوعی از درمان سرطان است که تغییرات سلولهای سرطانی را به عنوان هدف در نظر می‌گیرد که به رشد ، تقسیم و گسترش سلول‌های سرطانی کمک می کنند. باید بدانید که چگونه درمان هدفمند در برابر سرطان مقابله می‌کند  و در مورد عوارض جانبی رایج که ممکن است رخ دهد ، تحقیق و مطالعه می کنید.

انواع روش‌های درمان سرطان : هورمون درمانی

هورمون درمانی نوعی از  درمان است که که رشد سرطان های پستان و پروستات را  متوقف می کند و یا باعث کند شدن پیش‌روی آن‌ها می‌شود. در مورد انواع هورمون درمانی و عوارض جانبی که ممکن است رخ دهد حتما اطلاعات و دانش کافی را بدست آورید.

 

 

 

پیوند سلولهای بنیادی

پیوند سلولهای بنیادی روشی هست که سلولهای بنیادی سازنده خون را در بیماران سرطانی که با دوزهای بسیار بالای شیمی درمانی یا پرتودرمانی از بین رفته اند، ترمیم می کنند. در مورد انواع پیوند، عوارض جانبی که ممکن است رخ دهد و نحوه استفاده از پیوند سلولهای بنیادی در معالجه سرطان دانش کافی داشته باشید.

 

انواع روش‌های درمان سرطان
انواع روش‌های درمان سرطان

درمان دقیق

داروهای دقیق به پزشکان کمک می کند تا بر اساس درک ژنتیکی از بیماری ، درمانی را انتخاب کنند که به احتمال زیاد به بیماران کمک می کند. در مورد نقش دقیق  دارو در درمان سرطان ، از جمله چگونگی شناسایی تغییرات ژنتیکی در سرطان فرد و طریق مصرف آن می‌توانید مطالعه کنید و دانش بیشتری کسب نمایید.

منبع cancer

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.