اپلیکیشن iCloud Keychain چیست و چه کاری را برای ما انجام می دهد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

اپلیکیشن iCloud Keychain چیست و چه کاری را برای ما انجام می دهد

در همین ابتدای مقاله بهتر است به شما پیشنهاد کنیم که برای محافظت از اطلاعات خود از یک اپلیکیشن Password Manager استفاده نمایید. فرقی نمی کند چه اپلیکیشنی ، فقط اطمینان داشته باشید که خودش مورد اعتماد و تایید شده باشد. چه بخواهید از اپلیکیشنی خاص استفاده کرده و یا از اپلیکیشن iCloud Keychain استفاده کنید ، بهتر است برای داشتن امنیت بالاتر این کار را انجام دهید. اما اگر بخواهید اطلاعات پسورد خود را جابجا کنید و آن را در قالب یک فایل CSV. قرار دهید چطور؟

بسیاری از اپلیکیشن های مدیریت رمز این ویژگی را دارند تا بتوانید اطلاعات را به سادگی به جای دیگر منتقل کنید. اما متاسفانه اپلیکیشن اپل فاقد این قابلیت می باشد. اما روشی وجود دارد که این کار را ادامه پذیر می کند که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

برنامه iCloud Keychain

برنامه Apple iCloud Keychain یکی از بهترین اپلیکیشن های مدیریت رمز بوده که در بسیاری از سیستم عامل های ارائه شده ی اپل تعبیه شده است. این اپلیکیشن به شما این امکان را میدهد تا پسوردهایی بلند و قوی را تعیین کرده و بدون اینکه بخواهید اطلاعات را به صورت دستی وارد کنید به حساب های مختلف خود وارد شوید. علاوه اینکه ویژگی های تازه ای نیز در جدیدترین آپدیت به آن مخصوص سیستم عامل های iOS و macOS به آن اضافه شده است.

اما با این حال و ویژگی های مختلفی که این اپلیکیشن دارد ، میانه ی آن با دیگر پلتفرم ها مانند Google Chrome یا Microsoft Windows خیلی خوب نیست. اگر از دیگر دستگاه های غیر محصولات ساپل استفاده دارید پیشنهاد ما به شما این است که از اپلیکیشن های مدیریت پسورد LastPass ، 1Password یا Dashlane استفاده کنید. اما اگر تمامی پسوردها را توسط اپلیکیشن iCloud Keychain مدیریت می کنید تنها راه شما این است که آنها را به اپلیکیشن تازه ی مدیریت پسورد وارد کنید.

اما این کار نیز ساده نبوده و در واقع مشکل اساسی دیگری بوده که در اپلیکیشن آیکلود Keychain وجود دارد. در حال حاضر هیچ روش مناسبی برای انتقال اطلاعات قابل خواندن به دیگر اپلیکیشن های مدیریت پسورد وجود ندارد. درست است ، یک کلید Export در اپلیکیشن قرار گرفته اما نمی تواند اطلاعات را به صورتی که دیگر اپلیکیشن ها بتوانند بخوانند به اشتراک بگذارد. شما توسط آن تنها می توانید اطلاعات را با دیگر محصولات و گوشی های اپل به اشتراک بگذارید. تنها یک راه خسته کننده برای انتقال اطلاعات وجود دارد و آن کپی و بارگذاری کردن دستی اطلاعات می باشد.

دلیل باد کردن باتری گوشی چیست و برای حل این مشکل چه باید کرد

چگونه سرعت اینترنت گوشی را بالا ببریم ؛ 5 راه حل ساده

با اینکه روشی راحت برای به اشتراک گذاری اطلاعات در اپلیکیشن iCloud Keychain تعبیه نشده اما اپلیکیشن هایی خارجی هستند که این کار را انجام میدهند. یکی از این اپلیکیشن های خارجی MrC’s Convert to 1Password Utility نام دارد. با توجه به بازخوردهای فرستاده شده این اپلیکیشن امکان به اشتراک گذاری اطلاعات گسترده را از iOS به دیگر پلتفرم ها به ساده ترین شکل ممکن فراهم ساخته و یکی از قابل اعتمادترین منابع می باشد.

برنامه iCloud Keychain
برنامه iCloud Keychain

با اینکه این اپلیکیشن ابتدا تنها برای انتقال اطلاعات به اپلیکیشن 1Password طراحی بود اما این توانایی را دارد که اطلاعات گسترده را در دسته های عظیم با پسوند CSV. طراحی کند. این یعنی می توانید اطلاعات را آزادانه به دیگر پلتفرم ها از جمله LastPass و DashLane منتقل کنید. می توانید این اپلیکیشن کاربردی را از این لینک دانلود نمایید

در لینکی که قرار داده شده اطلاعات گام به گام برای انتقال اطلاعات نیز قرار گرفته که البته کمی در ابتدا به نظر مشکل میرسد و باید بدانید برای اجرای دستورات داده شده در آن نیاز به یک پایانه ی MacOS خواهید داشت. اما نکته ی مهم این است که این اپلیکیشن در واقع کار می کند و خراب نبوده و موجب اتلاف وقت شما نخواهد شد. کاربران بسیاری تایید کرده اند که توسط این اپلیکیشن به راحتی توانسته اند اطلاعات را به دیگر اپلیکیشن های مورد نظر خود منتقل کنند. اما از آنجایی که این یک اپلیکیشن نسبتا خصوصی است نمی توانیم اعتبار و امنیت آن را تایید کنیم و این کار را به شما می سپاریم. به طور معمول زمانی که از یک اپلیکیشن خارجی استفاده کنید ریسک انتشار اطلاعات را به جان می خرید و حتی این احتمال نیز وجود دارد که اطلاعات شما را به یکباره پاک کنند. بهترین روش همان روش خسته کننده ای بوده که در ابتدا به آن اشاره نمودیم زیرا اطلاعاتتان تنها توسط شما با دیگر اپلیکیشن ها به اشتراک گذاشته خواهد شد و از امنیت آنها اطمینان حاصل می کنید.

منبع appletoolbox

نظرات بسته شده است.