اپل واچ فیک را چگونه تشخیص دهیم ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

اپل واچ فیک را چگونه تشخیص دهیم ؟

اپل واچ فیک را چگونه تشخیص دهیم ؟

نشانه های زیادی هست که از طریق آنها می شود گفت محصولی توسط اپل ساخته نشده است و این قاعده درباره اپل واچ فیک و اصل نیز صادق است.
برای تشخیص اپل واچ فیک بگذارید با بررسی کردن هر مولفه محصول از طریق عکس های یک سایت اپل معتبر یا خود سایت اپل شروع کنیم.

آیفون XS اصل و تقلبی را چطور تشخیص دهیم؟

تفاوت ایفون ایکس اصلی و تقلبی را چطور تشخیص دهیم

1.اگر می توانید یک Apple Genius در تایید محصول بگیرید. این قابل اطمینان ترین روش برای اثبات این است که یک محصول فیک است یا خیر اما معمولا سخت ترین روش برای فهمیدن است.
گاهی اوقات شما قادر نیستید که محصول خود را به مغازه اپل ببرید بلکه در خانه یا اداره توسط شخصی که می خواهد محصول اپل را به شما بفروشد گیر افتاده اید و هم چنین محتمل است که کارمند اپل به شما کمکی نکند و شما محصول فیکی را بخرید.
2.وب سایت اپل را چک کنید و همه چیز را از طریق عکس های رسمی بررسی کنید تا ببینید آیا خطا و مشکلی وجود دارد. اپل به طور استثنایی درباره جزییات محصولات خود دقیق است و محصولاتش به صورت عالی در کیفیت و ظاهر بادوام هستند.
جزییاتی که می تواند یک اپل واچ فیک را لو بدهد
بگذارید فرض کنیم شما در دستان خود یک اپ واچ فیک دارید. پنج چیز را شما باید قبل از پرداخت پول چک کنید. ما نمی توانیم بگوییم که این کار صددرصد جواب می دهد اما در 95 درصد مواقع از طریق موارد زیر شما می توانید محصول فیک را تشخیص دهید.
سایز اشتباه
ابعاد رسمی اپل همانگونه که مرور اپل واچ وجود دارد 38.6 x 33.3 x 10.5mm( برای مدل کوچکتر 38 میلی) و 42.0 x 35.9 x 10.5mm (برای مدل 42 میلی) می باشد. شاید بگویید که جعل این کار برای سازنده محصول فیک راحت است اما شما متعجب خواهید شد که بدانید اکثر فیک ها از اندازه واقعی کلفت تر هستند چون رقابت با توانایی های مهندسی اپل بسیار دشوار است.
اگر وسیله در اختیار دارید وزن آن را نیز اندازه بگیرید. وزن مقادیر مختلفی دارد . از 56 گرم برای مدل 38 میلی متری استیل بدون لک و دسته کلاسیک تا 125 گرم برای مدل 42 میلی متری استیل برای اپل واچ وجود دارد. بهترین منبع برای دیدن وزن صحیح از طریق تصاویر robservatory.com می باشد.
کنترل گرها را بررسی کنید
با توجه به اینکه از چه روشی اپل واچ را استفاده می کنید(دست چپ یا راست) یک شماره گیر Digital Crown در لبه راست بالا و یک دکمه ساید پهن تر و طولانی تر در زیر آن (دست راست) یا یک دکمه جانبی در بالا و سمت چپ و Digital Crown در زیر آن(برای دست چپ) وجود دارد. این دو کنترلگر باید وجود داشته باشند و هر دو در یک کناره از ساعت باشند بدون انکه در طرف دیگر چیز دیگری باشد. میکروفون و اسپیکر در گوشه دیگر اپل واچ خواهند بود.

اپل واچ فیک
اپل واچ فیک

پشت اپل واچ را بررسی کنید
هر مدل اپل واچ یک الگوی پیچیده از سنسورهای ضربان قلب و نوشته ای خاص در پشت خود دارد. در الگوی الماسی باید چهار سنسور دایره ای وجود داشته باشد: چپ و راست سفید هستند و بالا و پایین کمی تیره تر می باشند. (اپل واچ های فیک ممکن است سنسورهای متفاوتی داشته داشته باشند و یا اصلا نداشته باشند).

اپل واچ فیک
اپل واچ فیک

برای دقت بیشتر ، سنسور ضربان قلب را فعال کنید . صفحه واچ را به سمت بالا و سمت چپ یا راست بکشید تا ضربان قلب را ببینید. به آن ثانیه ای زمان بدهید تا اندازه گیری را شروع کند انگاه خواهید دید که سنسورهای چپ و راست سبز رنگ خواهد شد.

اپل واچ فیک
اپل واچ فیک

هم چنین ارزشش را دارد طبق تصویر بالا یا عکس های خود سایت اپل، نوشته های اطراف سنسورها را نیز بررسی کنید. بررسی کنید آیا کلمات به درستی نوشته شده اند و البته مطمئن شوید که این نوشته ها هم باشند: اپل واچ(همراه با لوگو) –میلی متر- 7000 series aluminium – Ion-X Glass(اگر سوپر مدل است و اگر نه Sapphire) –Composite back شماره سریال
همچنین در پشت ساعت باید دو دکمه بیضوی شکل در بالا و پایین وجود داشته باشند. بررسی کنید که اینها وجود داشته باشند و هم چنین کار می کنند. هم چنین یک روزنه کوچک میکروفون روبروی دکمه جانبی و دو شکاف برای اسپیکر روبروی Digital Crown باید وجود داشته باشند.
آیا شارژ درستی دارد؟
اپل واچ دارای یک پاد شارژر القایی دارد که درون آن می نشیند و به صورت مغناطیسی متصل شده است. این از طریق usb به درون یک پلاگ دیواری متصل شده که دندانه های باز شده جالبی دارد. دندانه وسط را رها کنید و دو دندانه دیگر به صورت همزمان به بالا باز می شوند.

اپل واچ فیک
اپل واچ فیک
اپل واچ فیک
اپل واچ فیک

بعضی اپل واچ های فیک دارای شارژر هایی با طراحی مختلف هستند. بقیه نیز شارژهایی دارند که کار نمی کنند. سعی کنید ساعت را شارژ کنید باید به طرز کاملا خوبی روی قسمت شارژ مغناطیسی قرار گیرد ، یک صدای بیپ هنگام شروع بدهد و سپس نماد روشنایی نشان داده شود.
ساعت را روشن کنید و آن را امتحان کنید
فیک ها از طریق عدم کپی مناسب توانایی نرم افزاری و عدم توانایی رقابت با اپل واچ واقعی شناخته می شوند. آن را روشن کنید و بین صفحات و اپ ها جابجا شوید. صفحه تماس باید به سرعت به تعویض صفحه شما جواب بدهد و اپ ها باید به شکل زیر باشند:

اگر شما از ساعت و اصل بودن آن مطمئن نیستید بهتر است پول خود را در جیب خود نگه دارید.

اپل واچ فیک
اپل واچ فیک
اپل واچ فیک
اپل واچ فیک
اپل واچ فیک
اپل واچ فیک

اپل واچ فیک

منبع macworld

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.