اپ گالری هواوی مخصوص گوشی های هوآوی | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

اپ گالری هواوی مخصوص گوشی های هوآوی

اپ گالری هواوی مخصوص گوشی های هوآوی

شرکت هوآوی در اقدامی تازه از برنامه نویسان در Google Play خواسته تا برنامه های خود را در فروشگاه اپلیکیشن مخصوص این شرکت یعنی اپ گالری هواوی منتشر کنند.

شرکت گوگل در ماه پیش امکان استفاده ی گوشی های هوآوی را از آپدیت های اندروید و Google Play محدود که البته دولت آمریکا از گوگل خواست تا پشتیبانی از دستگاه های تازه ی این شرکت را تا سه ماه ادامه داده و آنها را آپدیت کند. ضمن اطلاع باید بگوییم که تمامی گوشی های هوآوی دارای سیستم عامل اندروید بوده و به این آپدیت ها نیاز دارند.

بروزرسانی ویندوز 10 در لپ تاپ های هوآوی مسدود می شود ؟

تلویزیون 8K هوآوی با پشتیبانی از شبکه ی 5G

یک برنامه نویس ناشناس در بخش اجتماعی XDA فرمی را منتشر نموده که شرکت هواوی از او خواسته بوده تا برنامه های خود را در اپ گالری هواوی منتشر نموده و به برنامه ی این شرکت بپیوندد. در این فرم که در قالب ایمیل به ای برنامه نویس فرستاده شده گفته شده که اپ گالری هواوی دارای 270 میلیون کاربر فعال در 350 میلیون گوشی بوده و دارای یک کانال اجتماعی مخصوص برنامه نویسان نیز می باشد که متشکل از 560.000 برنامه نویس است.

در این ایمیل نوشته شده : ” در راستای پشتیبانی و اطمینان دادن به شما از استقبال از برنامه های طراحی شده توسط شما هوآوی شما را در تمامی زمینه ها حمایت خواهد نمود و کمک خواهد کرد تا به اهداف خود برسید.” علاوه بر این ، به برنامه نویس پیشنهاد داده شده تا به پورتال برنامه نویسان این شرکت بپیوندد.

هوآوی در مقابل تهدید و تحریم های آمریکا گفته که سیستم عامل خود را طراحی خواهد کرد که البته هیچ علامتی از آن دیده نمی شود. اما برخی از منابع خبری گفته اند که این شرکت چینی در حال طراحی یک سیستم عامل به نام Hongmeng بوده که اگر گوگل بخواهد پشتیبانی خود را از گوشی و محصولات این شرکت قطع کند بتواند از محصولات خود پشتیبانی به عمل آورد.

تحریم اندروید زمانی صورت گرفت که دونالد ترامپ شرکت هوآوی را به دلیل به خطر انداختن امنیت ملی آمریکا و جاسوسی اطلاعات و فرستادن آنها به دولت چین در لیست سیاه قرار داد، اتهامی که البته دولت چین آن را رد کرده. هوآوی در دادگاهی از دولت آمریکا شکایت کرده و گفته که دولت این شرکت شرکت های خارجی را مجبور کرده تا دیگر نخواهند از سرویس و محصولات آن استفاده کنند ، از جمله شرکت هایی که با هوآوی قطع ارتباط کردند می توان به آمازون ژاپن که فروش گوشی های هوآوی را متوقف کرده و MIcrosoft که تبلت های Matebook را از لیست خود خارج کرده اشاره نمود.

علاوه اینکه دانشمندان هوآوی از دسترسی به متون علمی سازمان مهندسی الکتریکی و الکترونیکی منع شده اند. دونالد ترامپ در یک مصاحبه گفته در صورتی که هوآوی پیشنهادی مناسب ارائه کند آن را از لیست سیاه خارج نموده و روابط تجاری دو کشور تسهیل می گردد. جالب اینجاست که گوگل به ترامپ گفته قرار دادن هوآوی در لیست سیاه می تواند امنیت ملی آمریکا را بیش از پیش به خطر بیندازد. در خبری تازه در این مورد گفته شده که آقای راسل ووت ، مدیر اجرایی و مالی کاخ سفید خواسته که به شرکت هوآوی به مدت دو سال عفو داده شود.

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.