اگر روزی سه عدد خرما مصرف کنید چه اتفاقی برای بدن خواهد افتاد؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

اگر روزی سه عدد خرما مصرف کنید چه اتفاقی برای بدن خواهد افتاد؟

مزایای خرما-خرما خوردن به طور مرتب کمک بسزایی به بدن شما می کند

اگر روزی سه عدد خرما مصرف کنید چه اتفاقی برای بدن خواهد افتاد؟

اگر شما عاشق خوردن  شیرینی آن هم شب جمعه ها هستید، مطلب جدید و هیجان انگیزی برای شما وجود دارد و یا دنبال  چیزی هستید که به شما انرژی و یا به شما نیروی بیشتری برای کسب موفقیت ببخشد، حتما باید خرما را دوست داشته باشد!

ریه سیگاری و سرطان ریه

نوشابه رژیمی موجب افزایش وزن می شود

در این مقاله،  در مورد خرما و فواید آن صحبت خواهیم نمود. خرما در بسیاری از مناطق گرمسیری جهان کشت می شود.علاوه بر این، اگر شما روزی سه عدد خرما آن هم برای یک هفته بخورید، ممکن است متوجه تاثیرات مثبت و اتفاقاتی که برای بدنتان می افتد، شوید.  

1. کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ

علاوه بر اینکه بیمه می کند که مواد غذایی به راحتی از طریق  سیستم گوارش هضم شوند، مصرف خرما سلامتی روده را تضمین می کند و هنگامی که  دستگاه گوارش و روده به خوبی کار کنند، پس منجر به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ می شود.مطالعات انجام شده توسط گروه علوم  و مواد غذایی نشان می دهد که کسانی که خرما مصرف کرده اند، سلامت روده بزرگ را افزایش داده ، زیرا خرما رشد باکتری های خوب را افزایش داده و  رشد سلول های سرطانی روده بزرگ را کاهش می دهد.

2. شما  چابک می شوید وانرژی طولانی مدت خواهید داشت :

خرما
خرما

خرما ها حاوی قندهای طبیعی، گلوکز، فروکتوز و ساکارز هستند که وقتی به  انرژی نیاز دارید

به کمک شما خواهند آمد. و بر خلاف  نوشیدنی های انرژی، خرما حاوی محتوای  سالم مانند فیبر، پتاسیم، منیزیم، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها  می باشد که ایمنی بدن را حفظ می کنند.

3. سلامت گوارشی شما بهبود خواهد یافت

اگر میخواهید همه چیز  در سیستم گوارشتان خوب و منظم کار کند،  خرماها تنها موادی هستند که به شما کمک خواهند کرد.  فقط یک عدد خرما، به بدن شما 12 گرم فیبر می بخشد!

مقادیر مناسب  و انواع فیبرهای موثر می توانند از طریق جلوگیری از یبوست و ایجاد نظم در  حرکات روده به سلامت گوارشی شما کمک کنند. و خرما قطعا نوع مناسبی از فیبر را  برای انجام این کار دارد در واقع، یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه بریتانیا نشان داد افرادی که 7 عدد خرما  برای 21 روز مصرف می کنند ، حرکات منظم روده آن ها نسبت به زمانی که خرما مصرف نمی کنند، افزایش و بهبود می یابد.

4. شما می توانید دقیق تر باشید

خرما حاوی ویتامین B6  می باشد که موجب بهبود عملکرد مغز با کمک به بدن برای تولید سروتونین  و نوروفین فرین می شوند. سروتونین به نوبه خود خلق و خو را تنظیم می کند و نوروفین فرین به بدن شما کمک می کند تا  استرس را کنترل کنید. برعکس، تحقیقات نشان داده که سطح پایین ویتامین B6 به افسردگی مرتبط است.بنابراین، زمانی که مغز شما  از استرس دور است و دارای خلق و خوی خوبی هستید، آن گاه تیز و دقیق خواهید بود و آماده یادگیری و حفظ اطلاعات جدید خواهید بود

5. درمان هموروئید

هموروئید در عروق خونی شما قرار دارد و گاهی ممکن است  دچار التهاب و تورم شود. که اغلب به دلیل یبوست ایجاد می شود که منجر به فشار در  قسمت انتهای بخش دستگاه گوارش می شود. این حالت وحشتناک و اغلب بسیار دردناک می باشد  که خوشبختانه می تواند درمان شود و حتی تغییر رژیم غذایی نیز برای کاهش یبوست بسیار موثر است.بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که رژیم غذایی حتما باید  فیبر زیادی داشته باشد و خرما نیز از مواد مغذی مهمی می باشد که دارای فیبر بالا می باشد و حتی می تواند هموروئید شما را بهبود ببخشد!!

6.بهبود  سیستم قلب و عروق

پتاسیم موجود در خرما به نظر می رسد  به طور جادویی باعث کاهش LDL (کلسترول بد) می شود  که باعث انسداد در شریان هایی که منجر به سکته مغزی و حتی حمله قلبی هستند، می شود. مطالعه بر روی زنان مسن نشان داد که مصرف زیاد پتاسیم باعث کاهش خطر سکته مغزی و مرگ و میر می شود.بنابراین با خوردن خرما برای افزایش عمر و سلامتی خود سرمایه گذاری کنید .

منبع foodprevent

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.