ایمن ترین خودرو جهان کدام خودروست ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

ایمن ترین خودرو جهان کدام خودروست ؟

ایمن ترین خودرو جهان کدام خودروست ؟

بر اساس آخرین آزمایش های مقاومت و تصادف، Volvo XC60 ایمن ترین خودرو جهان است . این خودروی شاسی بلند بزرگ در رتبه بندی Euro NCAP 5 ستاره دریافت کرده و تقریباً امتیاز کامل را کسب نموده است. این ماشین 40000 دلاری در آزمایش تصادف شاخ به شاخ و تصادف کلاسیک از بغل، مقاومت بالایی از خود نشان داده و سلامت سرنشینان را تضمین کرده است.

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

کیسه های هوای موجود در جلو و در طرفین با حجم زیاد خود ضربه را می گیرند. به لطف فناوری استفاده شده در کمربند و جلوگیری از حرکت گردن، سرنشینان از ضربات شلاقی در هنگام تصادف در امان خواهند بود. محافظت 98 درصدی از بزرگسالان و محافظت 87 درصدی از کودکان رکورد بی نظیری است.
مدل 2017 هم از فناوری های ایمنی مثل lane assist و ترمز خودکار اضطراری برخوردار بود که در میان دستیاران امنیتی خودروها امتیاز 95 درصد را دریافت کرده بود.
یکی از ممتحنین گفت:«در آزمایش مقاومت ماشین از بغل ها، خودرو فشار زیادی را تحمل کرد و این یعنی در هنگام تصادف اعضای بدن سرنشینان آسیب نمی بیند. XC60 در این آزمایش بیشترین امتیاز را کسب کرد.»
سیستم ترمز خودکار اضطراری نیز در سرعت معمولی در شهر، بیشترین امتیاز را کسب کرد. ایمن ترین خودروهای سال 2017، سه خودرو از کمپانی فولکس واگن با نام های Arteon، T-Roc و Polo بودند.
میزان مقاومت و ایمنی خودروها افزایش یافته اما همه ی خودروها به اندازه ی خودروهایی که نام برده شدند، ایمن نیستند. به گزارش SUN فیات پونتو اولین خودرویی است که در تست ایمنی امتیاز صفر گرفته است. این خودرو فاقد کیسه هواست و صندلی کودک در آن جا نمی رود و از هیچ گونه امکانات ایمنی بهره نبرده است.
میشل فن رتینگن از Euro NCAP گفت:«ولوو به همواره در ایمنی خودرو، خوشنام است. امیدواریم خودروهای جدید از تجهیزات ایمنی مناسبی برخوردار باشند و فناوری های ایمنی خودرو روز به روز پیشرفت کنند.»

منبع nypost

نظرات بسته شده است.