اینفلوئنسر چیست ؟ و بازاریابی از طریق اینفلوئنسر چگونه است | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

اینفلوئنسر چیست ؟ و بازاریابی از طریق اینفلوئنسر چگونه است

اینفلوئنسر چیست ؟

اینفلوئنسر چیست ؟ یک دهه ی پیش، بازاریابی اینفلوئنسری تنها به سلبریتی ها و تعداد معدودی بلاگر محدود می شد. حالا به نظر می رسد اینفلوئنسرها و یا تاثیرگذاران اجتماعی زیاد شده اند و فضای مجازی از آن ها اشباع شده است. حتی گاهی کلاهبرداری می کنند.

قیمت گوشی Galaxy Note 10 Plus 5G چقدر است ؟

دوربین سلفی گوشی Note 10 با لنز تله فوتو و حالت Night Mode

گوشی Galaxy Note10 Plus 5G در انحصار اپراتور ورایزون

بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها، نوعی از بازاریابی است که به شبکه های مجازی مربوط می شود و در آن اینفلوئنسرها یک محصول و یا یک سرویس را معرفی می کنند. اینفلوئنسرها کسانی هستند که دنبال کننده های زیادی در فضای مجازی دارند و گاهی در یک حرفه متخصص هستند. بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها جواب می دهد چرا که آن ها اعتماد مردم را به خود جلب می کنند و هر پیشنهادی که بدهند با استقبال مشتریان بالقوه رو به رو می شوند.
مطرح شدن در اینستاگرام در سال 2014 از حالا خیلی آسان تر بود. اگر شانس این را داشته باشد که در صفحات پرطرفدار معرفی شوید و یا به اندازه ی کافی متفاوت باشید شانس اینفلوئنسر شدن شما بالا می رود. بعد از همکاری با چند برند، می توانید همکاری در فروش را به عنوان کار تمام وقت انتخاب کنید.

صفحه ی اینستاگرام رویز کلیتون پر از عکس های رنگارنگ و شاد از لباس های رنگی او در جلوی دیوارهای دیوارهای رنگی است. هنگامی که فیلترهای تیره و تار VSCO باب شده بود او با این عکس های شاد را منتشر کرد و با برندهایی از سراسر دنیا همکاری کرد و لباس های آن ها را پوشید و عکس گرفت.
آیا حالا چیزی عوض شده است؟ ما همچنان تحت تاثیر زیبایی قرار می گیریم و اصول زیبایی شناختی تغییری نکرده است. عکس های روشن بیشتر خریدار دارند و عکس های غذا باید پس زمینه های جالب داشته باشند. اگر نگاه کلی یک اینفلوئنسر دیگر خاص نباشد، چه اتفاقی می افتد؟
در گزارش تایلور لورنز در The Atlantic نوشته شده است که ترندهای واقعی از سوی کاربران جوان تر ساخته می شود که وقتی در اینستاگرام عکس هایشان را می بینید احساس راحتی می کنید . لورنز می گوید با آن که اینفلوئنسرهای عصر حاضر از دوربین های DSLR در ساحل استفاده می کنند و در ویرایش عکس حرفه ای هستند؛ نسل جوان تر پست هایشان را مستقیماً از موبایلشان آپلود می کنند.

برای اینفلوئنسر مد شدن در میان نسل جوان، دیگر لازم نیست یک عکس فوق العاده بی نقص گرفته باشید. در عوض ژست های عادی و ویرایش نامحسوس عکس می تواند دل جوان ترها را به دست بیاورد.
در حالی که بازاریابی از طریق اینفلوئنسرهای اینستاگرام به خوبی شناخته شده است، شبکه های دیگری هم برای این کار وجود دارند. ارزش این کسب و کار تا سال 2020 به 10 میلیارد دلار می رسد. شبکه های دیگر مثل اسنپ چت، یوتیوب و تیک تاک برای مخاطبین مختلف در دسترس هستند.
یکی از آژانس های بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها Mediakix بازاریاب ها را در سال 2018 مورد بررسی قرار داده و احساس آن ها را در پایان سال سنجیده است.

اینفلوئنسر چیست
اینفلوئنسر چیست

بر اساس این مطالعه 89 درصد گفته اند که بازگشت سرمایه و درآمدزایی از طریق اینفلوئنسرها از روش های دیگر بهتر بوده است. 65 درصد از بازاریاب ها نیز قصد دارند سرمایه ی خود را افزایش دهند.
مثل هر تاکتیک بازاریابی دیگر، بازاریابی از طریق اینفلوئنسر هم باید برنامه ریزی و هدف داشته باشد. اگر تنها برای دوستان و آشنایانتان نمونه های رایگان بفرستید، موفقیتی نصیب شما نمی شود.
تحقیق کنید همیشه گام اول تحقیق کردن است. شبکه ای که می خواهید بر روی آن تمرکز کنید پیدا کنید. برند شما باید در شبکه حضور داشته باشد و شما از این راه آن را گسترش دهید. کسب و کار شما می تواند تعیین کننده ی شبکه ی اجتماعی باشد. مد و آرایش در اینستاگرام می درخشد. بازی های ویدیویی در Twitch مطرح می شوند. اینفلوئنسرهایی پیدا کنید که به کار شما مربوط باشند.
حالا شما ایده دارید که چقدر به اینفلوئنسر مد نظر پرداخت کنید. بودجه ی خود را مشخص کنید. از آنجایی که اینفلئنسرها انسان هستند و ممکن است اشتباهاتی داشته باشند و یا کوتاهی کنند، بهتر است مدتی آن ها را بسنجید و تحت نظر داشته باشید.

برای کسب و کارهای بزرگ می توانید از یک آژانس بازاریابی کمک بگیرید تا از اینفلوئنسرهای آن ها استفاده کنید.
دو هدف عمده ی استفاده از اینفلوئنسرها، شناساندن برند و افزایش فروش است. شاید بخواهید مشتری جوان جذب کنید و شاید بخواهید برای یک محصول جدید یک گروه کاربر جدید داشته باشید. پیام شما به اندازه ی هدف شما مهم است.
اگر شما رستوران دارید باتید اینفلوئنسری را پیدا کنید که بیشتر پست های مربوط به غذا می گذارد. می توانید زا طریق پیام های همان شبکه با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید. احتمال دارد راه های تماس دیگری در صفحه ی آن ها وجود داشته باشد.
باید در مدت های زمانی معین بازده این استراتژی را بسنجید و نتایج را بررسی کنید. برای بررسی موفقیت کار، می توانید یک هشتگ بسازید و بازده اینفلوئنسر را پیگیری کنید.

اینفلوئنسر چیست
اینفلوئنسر چیست

اگر هدف شما فروش است می توانید از لینک های پیگیری استفاده کنید تا ببینید چقدر مورد استفاده قرار گرفته اند.

اینفلوئنسر چیست
اینفلوئنسر چیست

اینفلوئنسرها ماندگار هستند اما نوع بازاریابی به سرعت تغییر می کند، احتمالاً ینج سال بعد روش آن ها به طور کلی تغییر کرده است. هر گاه متوجه شدید بازده سیر نزولی دارد، یک کمپین دیگر راه بیاندازید. موفقیت برندهای مختلف فرق می کند و با یک بار شکست از پا ننشینید.

منبع sproutsocial

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.