اینورتر چیست ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

اینورتر چیست ؟

اینورتر چیست ؟

اینورتر چیست ؟ اگر در فکر خرید یک دستگاه تهویه ی هوا هستید، آخرین و بهینه ترین فناوری موجود در بازار، فناوری اینورتر است. فناوری اینورتر طوری طراحی شده که مصرف برق را در یک دستگاه تهویه ی هوا 30 تا 50 درصد بهینه سازی می کند.
به عقیده ی اکثر افراد، طرز کار یک دستگاه تهویه هوا به این شکل است که هوا را در دمایی که تنظیم شده است به بیرون می فرستد. در واقع دستگاه تهویه ی هوا برای خنک کردن ، هوای محیط را می گیرد با عبور از تبخیر کننده ها آن را خنک می کند و دوباره به محیط برمی گرداند. کولرهای قدیمی، هوای بیرون را می گیرند با استفاده از جریان آب ، آن را خنک می کنند و به داخل می فرستند. اما اسپلیت های جدید تنها از هوای درون محیط استفاده می کنند. اسپلیت ها یک کمپرسور دارند که گاز درونشان را کمپرس می کنند و هوا را از طریق آن خنک می گردانند.
فناوری اینورتر مثل شتاب دهنده ی ماشین عمل می کند. هنگامی که کمپرسور نیروی بیشتری نیاز دارد، نیروی بیشتری به آن می دهد. هنگامی که نیروی کمتری نیاز دارد، نیروی کمتری به آن می دهد. با استفاده از این فناوری، کمپرسور همیشه روشن است اما به نسبت دمایی که وارد دستگاه می شود، نیروی متناوبی طلب می کند. نیرو و سرعت کمپرسور با شرایط وفق داده می شود. این فناوری اختراع ژاپن است و در دستگاه های تهویه ی هوا و یخچال از آن استفاده می شود.

بعد از خواندن فواید پوست موز دیگر هرگز آنرا دور نخواهید انداخت !

سیتریزین برای چیست ؟

اسپلیت ها برای بزرگترین فضاها طراحی می شوند و 1.5 تن هوا را خنک می کنند. اما همه ی فضاها این اندازه نیستند، اسپلیتی که به اینورتر مجهز باشد دائماً کار می کند اما به قدری انرژی مصرف می کند که به آن نیاز داشته باشد و دمای محیط را در یک عدد ثابت نگه دارد. با آن که اسپلیت مجهز به اینورتر گنجایش خود را با محیط سازگار می کند، اما بهتر است برای هر فضا اسپلیت مناسب همان فضا استفاده شود.
یک اسپلیت فاقد اینورتر سرعت یکسانی دارد اما اسپلیت مجهز به اینورتر از سرعت های مختلفی بهره می برد. در اسپلیت های فاقد اینورتر، کمپرسور دائماً خاموش و روشن می شود؛ در حالی که در اسپلیت های دارای اینورتر، کمپرسور دائماً روشن است. از آنجایی که اسپلیت ها برای بیشترین دمای هوا طراحی می شوند، فاقد اینورترها بزرگ هستند و فضا را بیش از حد نیاز خنک می کنند. اگر دمای آن را روی 25 بگذارید، دمای محیط را تا 22 درجه پایین می آورد. ترموستات موجود در این اسپلیت ها، پس از رسیدن دمای محیط به دمای تنظیم شده، کمپرسور را خاموش می کند.

منبع bijlibachao

نظرات بسته شده است.