بازی فیفا 19 و کارت قرمز EA به واحد پول این بازی | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بازی فیفا 19 و کارت قرمز EA به واحد پول این بازی

بازی فیفا 19

غول بازی‌سازی کانادایی الکترونیک آرتز (EA) اعلام کرده است که فروش واحد پول داخلی در بازی فیفا 19 را در بلژیک متوقف خواهد کرد. این تصمیم بعد از این گرفته شد که اتحادیه‌ی اروپا لوتباکس (loot box)ها، سیستمی برای به دست آوردن شانسی آیتم‌های مصرفی مجازی که با تبادل پولی مرتبط بود، را ممنوع اعلام کرد.
اگر شما با سیستم لوت باکس‌هایی که امروزه در چندین بازی ویدیویی دیده می‌شود آشنا نیستید، این سیستم بدین گونه کار می‌کند. بازیکنان واحد پولی داخل بازی را با پول واقعی می‌خرند. این پول‌های مجازی سپس برای خرید بسته‌های داخل بازی، مانند بازی فیفا 19 ، که حاوی آیتم‌هایی «شانسی» هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال در این بسته ممکن است مسی یا رونالدو باشد یا ضعیف ترین بازیکنانی که حتی نام آنها را هم نشنیده اید.

این سیستم لوتباکس سنگ بنای بخش Ultimate Team فیفا است؛ یک حالت آنلاین بسیار محبوب که در آن کاربران تیمی از ستاره‌ها را تشکیل می‌دهند تا با حریفان واقعی از سراسر جهان به صورت آنلاین بازی کنند. در آوریل سال گذشته بلژیک لوتباکس‌ها را ممنوع اعلام کرد و مدعی شد که این سیستم در تضاد با قانون‌های این کشور است.
شرکت EA تاکنون در مقابل واگذار کردن حالت بسیار پول ساز بازی خود مقاومت کرده بود اما به نظر می‌رسد که در بلژیک این دعوا را باخته است. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که: «پس از رایزنی‌های بیشتر با مقامات بلژیکی تصمیم گرفتیم که فروش امتیازات پولی فیفا در این کشور را متوقف سازیم.»
از زمان انتشار بازی فیفا 19 بسته‌های بازیکنان در بخش Ultimate Team اکنون مقدار شانس پیدا کردن هر کدام از کلاس‌های مختلف بازیکنان، کلاس برنز، نقره و طلا، را نمایش می‌دهد. فیفا تنها بازی‌ای نیست که در بلژیک به مشکل برخورده است. شرکت سکواراینکس (Square Enix) نیز برخی از بازی‌های خود مانند Mobius Final Fantasy, Kingdom Hearts Union X و Dissidia Final Fantasy Opera Omnia را از بلژیک خارج کرده است.
نقض اینگونه قوانین در بلژیک تا پنج سال زندان و 800.000 یورو جریمه را در پی دارد. شرکت الکترونیک آرتز در سال 2018 با درآمدی بالغ بر 5.1 بیلیون دلار رکورد کسب درآمد خود را شکست. گزارشات سال 2017 نشان می‌دهند که بخش Ultimate Team به طور سالانه 800 میلیون دلار برای این شرکت درآمد ایجاد کرده است، این یعنی 20 درصد رشد در یک سال.
قوانین مرتبط با لوتباکس‌ها و تبادل پول در بازی‌های ویدیویی هم اکنون در بریتانیا، ژاپن و آمریکا به بحثی داغ بدل شده است. این که تا چه زمانی شرکت‌هایی همانند EA می‌توانند از این گاو شیرده پول پارو کنند بستگی به همین قوانین دارد.

نظرات بسته شده است.