ببینید چه کسانی شما را به صورت آنلاین تعقیب می کنند و مانع آنها شوید | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

ببینید چه کسانی شما را به صورت آنلاین تعقیب می کنند و مانع آنها شوید

اگر این حس به شما دست داده که ممکن است به صورت آنلاین و بدون آنکه بدانید ، تعقیب شوید و اطلاعات آنلاین شما در حال جمع آوری توسط مرکزی ناشناخته ای باشد، به مکانی کاملا مناسب آمده اید. در اینجا به شما آموزش داده خواهد شد که چگونه از تعقیب شدن خود در فضای مجازی جلوگیری به عمل آورید.

چه کسی و چرا اطلاعات شما را جمع آوری می کند؟

ابتدا باید بدانید که جمع آوری اطلاعات در فضای مجازی یک مساله ی ابهام آمیز است. این اطلاعات می تواند شامل آدرس ایمیل و شماره ای که در حساب آنلاین از آن استفاده می کنید باشد. علاوه اینکه این اطلاعات شامل صفحات و وب سایت هایی که باز می کنید هم هست. گذشته از این ، اطلاعات آنلاین شامل چت های ایمیل ، خریدهای آنلاین ، اطلاعات پزشکی ، اطلاعات کارت بانکی و چندین اطلاعات حیاتی دیگر می باشد.

اما دلیل اینکه شرکت ها و افراد مختلف اطلاعات شما را جمع آوری میکنند فرق می کند. هکرها می توانند با استفاده از تکنیک فیشینگ از این اطلاعات برای بدست آوردن اطلاعات بانکی شما استفاده کنند. اما در این میان شرکت های سرویس دهنده ی اینترنتی هم هستند که برای ایجاد درآمدزایی از اطلاعات آنلاین شما استفاده می کنند. آنها مسیرهایی را که می روید دنبال می کنند تا بتوانند تبلیغاتی که می تواند برایتان جذاب باشد را بفرستند.

این اطلاعات می توانند توسط کوکی ها که در واقع فایل های تکست ذخیره شده در جستجوگر هستند نیز دنبال می شوند. آنها اطلاعات شما را ذخیره می کنند و به طور معمول در تمامی وب سایت هایی که در طول روز می بینید وجود دارند. شرکت های طراح آنها اطلاعات ذخیره شده را به شرکت های تبلیغاتی و بازاریابی می فروشند تا برای خود ایجاد درآمد کنند. البته شاید بتوان از زاویه ی دیگری نیز به آنها نگاه کرد ، زیرا شرکت های سرویس دهنده از این اطلاعات بدست آمده برای بهبود فضای مجازی استفاده می کنند تا تجربه ی بهتری را داشته باشیم. اپلیکیشن ها و دیگر سرویس هایی که در گوشی های هوشمند قرار داده شده نیز می تواند اطلاعات را دنبال و ذخیره کند. در یک جمله ” اطلاعات آنلاین طلای امروزیست ” و شرکت های مختلف آن را می خواهند.

بهترین روش توقف تعقیب آنلاین

شاید به صورت رسمی هیچ روشی وجود نداشته باشد اما استفاده از جستجوگر مناسب می تواند در رسیدن به این هدف کمک کند زیرا آنها هستند که اطلاعات را ذخیره می کنند. زمانی که توسط جستجوگر به وب سایت های مختلف سر می زنید اطلاعات به شرکت های تبلیغاتی فرستاده خواهد شد و اگر در حین انجام این کار از اتصال وای فای ناامن استفاده کنید هکرها می توانند این اطلاعات را از شما بدزدند. برای اینکه از بروز این اتفاق جلوگیری شود بهتر است از مرورگر های امن استفاده کنید.

علاوه بر مرورگرها در سوی دیگر اکستنشن ها یا افزونه هایی هستند که با شعار نشان دادن افرادی که شما را دنبال می کنند ، از شما میخواهند آنها را دانلود کنید که در واقع کاری برعکس را انجام داده و خودشان فعالیت های شما را دنبال می کنند. اگر علاقه به استفاده از افزونه ها دارید می توانید از پیشنهادهای امن زیر استفاده نمایید که میزان کمی از اطلاعات شما را نیاز دارند :

● افزونه ی HTTPS everywhere : آیا به وب سایتی رفته اید که از رمزنگاری پشتیبانی نمیکند؟ این پلاگین وب سایت را مجبور به پشتیبانی از آنها می کند تا محیطی امن را برای خرید کردن داشته باشید و کسی نتواند اطلاعات حساس کارت بانکی شما را بدزدد.
● افزونه ی Privacy Badger : این افزونه که توسط شرکت Electronic Frontier Foundation یا EFF طراحی شده روی مرورگرهای Opera ، FIrefox و Chrome قابل استفاده است. این افزونه ، سرویس های تبلیغاتی که شما را دنبال می کنند رصد کرده و اطلاعاتشان را در اختیار شما گذاشته تا در صورت نیاز آنها را بلاک نمایید.
● افزونه ی Disconnect : افزونه ی Disconnect که قابل استفاده بر روی Chrome ، Firefox ، Safari و Opera میباشد ، وب سایت هایی که شما را تعقیب می کنند به نمایش می گذارد. حتی افزونه های نامرئی هم توسط Disconnect تشخیص داده شده و در صورت نیاز می توانید آنها را بلاک نمایید.
● افزونه ی NoScript Security Suite : این افزونه ی مخصوص Firefox و دیگر اپلیکیشن های Mozilla نیز می توانند از آن استفاده کنند. این افزونه جلوی JavaScript را گرفته تا اطلاعات شما را محفوظ نگه دارد.
● افزونه ی Blur : می توان از Blur به عنوان تنظیم کننده پسوردها ، متوقف کننده ی تبلیغات و رمزنگاری در مرورگرهای Firefox و Chrome استفاده نمود.

اما میرسیم به موتورهای جستجوی معروفی چون Google ، Yahoo و Bing که همگی برای اینکه به نتایج بهتری در جستجو دست پیدا کند اطلاعات شما را ذخیره کرده و فعالیت ها را دنبال می کنند. برای جلوگیری از دنبال شدن توسط آنها باید از دیگر موتورهای جستجو مانند DuckDuckGo ، Qwant یا Startpage استفاده نمایید.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع

نظرات بسته شده است.