برخورد شهاب سنگ به زمین اتفاق خواهد افتاد ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

برخورد شهاب سنگ به زمین اتفاق خواهد افتاد ؟

برخورد شهاب سنگ به زمین اتفاق خواهد افتاد ؟

بزرگترین شهاب سنگ که امسال در نزدیکی محدوده کیهانی ما مشاهده شده است، روز شنبه نزدیک تر نیز خواهد شد . این شهاب سنگ “بالقوه خطرناک” می باشد و هم اخترشناسان آماتور و هم حرفه ای در حال بررسی درست یا نادرست بودن این دیدگاه هستند.
این صخره فضایی نامعلوم به نام شهاب سنگ (سیارک) (66391) 1999 KW4 نامیده شده است که دارای یک سیستم دودویی است، به این معنی که از یک سیارک بزرگ و یک بخش ماه مانند که کوچکتر تشکیل شده است. نیمه بزرگتر آن تقریبا به اندازه یک مایل (1.5 کیلومتر) گسترده شده است، در حالی که بخش کوچکتر آن حدود 0.5 کیلومتر می باشد.

چرا زمین تنها سیاره قابل سکونت است

عکس واقعی سیاه چاله توسط تلسکوپ هورایزن ، تغییری بزرگ در راه است

این سیارک اولین بار حدود 20 سال پیش کشف شد ، وکمترین فاصله نزدیکی آن به زمین 25 مه در ساعت 4:05 بعد از ظهر مشاهده شده بود . آژانس فضایی اروپا یک انیمیشن کوتاه از سیستم نزدیک شدن این سیارک را که 9 مارس از یک رصدخانه در جزیره رونیون در اقیانوس هند گرفته شده بود، منتشر کرد.اگر به یک تلسکوپ با قطر حداقل 8 اینچ دسترسی داشته باشید، ممکن است بتوانید عبور آن را ببینید. EarthSky دارای نمودارها و نکات قابل توجهی از مشاهدات در مورد این سیارک و TheSkyLive در حال تعقیب و بررسی حرکت سیستمی آن می باشد. در حالی که با توجه به اندازه 1999 KW4 که با عنوان “به طور بالقوه خطرناک” شناخته شده است ، فاصله امن آن با زمین در سال جاری 32199555 مایل (5،182،015 کیلومتر) تخمین زده شده است. این دومین نزدیکتر شدن به زمین در طی دو دهه گذشته می باشد و تا سال 2036 به سیاره زمین نزدیک تر نیز خواهد شد. بعضی از بزرگترین تلسکوپ های جهان، از جمله رصدخانه عظیم رادیویی Arecibo در پورتوریکو، KW4 1999 را بررسی خواهند کرد تا اطلاعات بیشتری در مورد هر دو بخش آن و شکاف بین آنها بدست آورند.این سیستم در حال حرکت سریع می باشد، به طوری که دارای سرعت 48،123 مایل در ساعت (77446 کیلومتر در ساعت) می باشد ، که ممکن است مشاهده آن برای اشخاص غیرحرفه ای را ساده تر نیز کند.

منبع cnet

نظرات بسته شده است.