بررسی بازی Forza Horizon 4 | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بررسی بازی Forza Horizon 4

نقد و بررسی تخصصی بازی Forza Horizon 4

بررسی بازی Forza Horizon 4 : آیا از رانندگی در باران و جنگل های قرمز و زرد پاییز لذت میبرید؟ آیا علاقه به دریفت کردن در جاده های خیس و لغزنده دارید؟ پس بازی Forza Horizon 4 دقیقا همان چیزیست که برای ارتقاء مهارت های رانندگی و لذت بردن از بازی به آن احتیاج دارید. این بازی در چهار فصل مختلف طراحی شده ، می توانید در این بازی یا مک لارن سنا در جاده های خارج از شهر که مملو از صحنه های زیباست رانندگی کرده و یا با پولاریس RZR در کنار دریاچه ی یخ زده در فصل زمستان با دیگران به مسابقه پرداخته یا با فورد فیستا از رانندگی در بهار لذت برده و یا در جاده ای بی انتها با مک لارن در فصل تابستان به رانندگی بپردازید. این بازی از نظر نوع انجام مشابه به دیگر نسخه های Forza بوده که در کنار آن قابلیت تغییر فصول نیز قرار داده شده است.

فروش بازی Final Fantasy 7 Remake از چه زمان آغاز می شود

بازی God Of War تبدیل به مستند شد

جزییات ایکس باکس اسکارلت کنسول نسل جدید ماکروسافت

ایکس باکس وان اس بنفش نسخه ویژه با تعداد محدود

این بازی یک تور از چیزهایی که در حقیقت خواهند بود و اتفاق خواهند افتاد بوده و زمانی که با خودروی خود به فستیوال میرسید تازه به نقطه ی آغاز آن رسیده که در آن به تورهای فصلی 5 ساعته رفته ، در جاده های مختلف مهارت های رانندگی خود را به محک زده و با دیگران به رقابت بپردازید. این یک بازی رانندگی و مسابقه ای کامل بوده ، بازیی که در آن با پیروزیهای کسب شده نفوذ بیشتری در مسابقات پیدا کرده ، دستاوردهای تازه کسب کرده و به فصول دیگر با چالش های تازه می روید. زمانی که هر چهار فصل را پشت سر بگذارید ، فصل پایانی بازی آغاز خواهد شد که جو رقابتی بیشتری هم دارد.

بررسی بازی Forza Horizon 4 1
بررسی بازی Forza Horizon 4

در نسخه های پیشین Forza حالت آنلاین بازی بسیار محدود بود ، در این نسخه ها رانندگان واقعی محدودی پیدا می شدند که می توانستید با آنها به رقابت بپردازید و بیشتری این رانندگان با هوش مصنوعی بودند که با نام Drivatars در بازی حضور داشتند. اما خوشبختانه در Forza 4 این مشکل برطرف شده و شما با رانندگان حقیقی به مسابقه می پردازید. تورهای فصلی در بازی در مدت هفت روز به انجام میرسند که هر روز مخصوص یک چالش و خودروی خاص و جاده ای خاص است که می توانید از آنها کسب امتیاز کرده و به مقام قهرمانی فصل و در نهایت تور دست پیدا کنید.

این بازی به قدری گسترده بوده که به بخشی از زندگی شما تبدیل خواهد شد ، هیچ مسابقه ی غیر قابل بردنی در آن وجود ندارد و حوصله ی شما را از سختی سر نمی برد و چندینی مسابقه در آن قرار داده شده تا در تمام روز در کلاس های مختلف خودرو مشغول مسابقه دادن با دیگران باشید. در برخی از مسابقات از شما خواسته شده تا با خودرویی خاص آن را به پایان رسانده و دستاوردهایی نادر را از آن خود کنید.

اما کار دیگری که در این بازی میتواند شما را سرگرم کرده ، پیدا کردن خودروهایی قدیمی و از کار افتاده بوده که در پارکینگ ها و انبارها به فراموشی سپرده شده اند. شاید هم بخواهید مهارت های رانندگی و حرکات نمایشی خود را به نمایش گذاشته و با تحت تاثیر قرار دادن دیگران کسب امتیاز کنید. در این بازی این قابلیت را خواهید داشت تا دیگران را به چالش کشیده و یا با آنها همراه شده و در کنار یکدیگر تورهای فصلی را پشت سر بگذارید.

بررسی بازی Forza Horizon 4 2
بررسی بازی Forza Horizon 4

البته مسابقات به صورت جداگانه برگزار شده و شما تنها می توانید خودروهای همدیگر را در مسابقه دیده و بدون اینکه با یکدیگر برخورد داشته باشید به مسابقه ادامه دهید. این قابلیت به این دلیل قرار داده شده تا بتوانید نهایت امتیازی را که می توانید از حرکات نمایشی انجام شده کسب کنید. البته شما در این مسابقات به راحتی نمی توانید کسب امتیاز نمایید زیرا رانندگان هوش مصنوعی به شما اجازه ی پیروز شدن و کسب امتیاز را نخواهند داد و باید حواستان کاملا جمع باشد.

در هر ساعت یک به یک مسابقه ی آنلاین با عنوان FORZATHON# که به صورت زنده بوده دعوت می شوید که در آن تنها رانندگان واقعی شرکت دارند که در صورت پیروزی به جوایزی ارزشمند دست پیدا خواهید کرد. این مسابقات گروهی بوده و در دسته های مختلف می توانید با کمک هم تیمی های خود و محافظت از آنها در برابر دیگران به تیم خود در دستیابی به موفقیت کمک نمایید. این مسابقات ترکیبی از تمامی قابلیت ها بوده و و باید با دریفت کردن ، سبقت گرفتن و گذر از دوربین های ثبت سرعت بیشترین امتیاز را کسب کرده تا بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید. از امتیازات بدست آمده در این مسابقات برای ارتقاء دادن خودرو استفاده کرده تا خودرو ، لباس و ظاهر خودروی خود را تغییر دهید.

بررسی بازی Forza Horizon 4 3
بررسی بازی Forza Horizon 4

در آخر می توانیم بگوییم که حالت فصلی بازی و امکان برقراری ارتباط با دیگر رانندگان و افراد از جذاب ترین ویژگی های این بازی بوده اند که می تواند برای مدتی طولانی شما را سرگرم دنیای سرعت کند. تنها حالت تک نفره ی بازی به ساعت ها زمان نیاز دارد که برای کسانی که علاقه به بازی های طولانی و داستانی دارند می تواند انتخابی مناسب باشد. علاوه بر اینکه می توانید با شرکت در مسابقات آنلاین برای ماه ها از دنیای بی نظیر این بازی نهایت لذت را ببرید. محیط این بازی در کشور انگلستان و مناطقی دیدنی از این کشور از جمله آکسفوردشایر ، چشایر ، کومبریا و ادینبورگ بوده که همگی با فاصله هایی کم در کنار یکدیگر قرار داده شده اند. اندازه ی نقشه ی بازی به اندازه ی Forza 3 در استرالیا بوده که متشکل از مکان های روستایی ، جنگل و مراتع و زمین های کشاورزی بوده که با تغییر فصل ظاهر آنها نیز تغییر پیدا کرده و باید از مسیرهایی گل آلود ، یخی برای رهایی از سختی ها گذر کنید.

هر یک از خودروهای طراحی شده در این بازی با دقتی بالا در آن قرار داده شده اند به طوری که با یک حرکت می توانید متفاوت بودن آن را با دیگر خودروها تشخیص دهید. فرمان پذیری ، میزان قدرت موتور و وزن خودرو شخصیت متفاوت هر یک از آنها را نشان می دهد. اگر مسابقه ای برای شما سخت باشد می توانید آن را با میزان سختی پایین تری به انجام برسانید اما بهتر است تمامی تلاش خود را کرده تا با میزان سختی تعیین شده آنها را به پایان برسانید.

بررسی بازی Forza Horizon 4 4
بررسی بازی Forza Horizon 4

مانند بازی Forza Horizon 3 در مدتی کوتاه نقشه گر از مسابقات و کارهایی می شود که باید آنها را به انجام برسانید. باید از مسیرهای گلی ، طوفانی و خاکی و گاهی ترکیبی از آنها گذر کنید و خود را به چک پوینت ها برسانید. با پیشرفت در بازی می توانید خودروی خود را عوض کرده ، رنگ آن را تغییر داده و حتی لیست موسیقی های مورد علاقه ی خود را درست کنید. اگر دوست ندارید مسابقه دهید اشکالی ندارد زیرا حتی با گشتن در جاده ها می توانید با انجام حرکات نمایشی امتیاز جمع کرده و خودروی خود را ارتقاء دهید.

بررسی بازی Forza Horizon 4 5
بررسی بازی Forza Horizon 4

بازی Forza 3 در گرافیک و راه اندازی روی سیستم ها با نمایشگرهای متفاوت ، کمی مشکل داشت و نمی توانستید تجربه ای که بر روی دیگر سیستم داشتید را بر روی سیستم تازه داشته باشید اما Forza 4 بر روی سیستم ها و نمایشگرهای مختلف به صورت مشابه اجرا شده تا تنها چیزی که به آن فکر کنید بازی و ماموریت های آن باشد و نه چیزی دیگر.

منبع pcgamer

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.