نقد و بررسی تخصصی مشخصات ساعت Garmin Fenix 3 HR | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

نقد و بررسی تخصصی مشخصات ساعت Garmin Fenix 3 HR

نقاط قوت ساعت Garmin Fenix 3 HR : پایش شبانه روزی ضربان قلب، اعلانات هوشمند، هشدارهای ویبره ی قابل شخصی سازی، شیشه از جنس یاقوت کبود، به روز رسانی منظم نرم افزار
نقاط ضعف: پایش ضربان قلب در ورزش های سنگین دقیق نیست، هشدار حرکت منظم کار نمی کند

گارمین هر بار که ساعت جدید تولید می کند، فناوری جدیدی به آن اضافه می کند. fenix 3 از قابلیت های گارمین برای ردگیری دو، تناسب اندام و شنا برخوردار است. گارمین از Elevate رونمایی کرده که اولین حسگر ضربان قلب اپتیکال می باشد.

طراحی و قابلیت های ساعت گارمین Fenix 3 HR :

بررسی تخصصی ساعت Garmin Fenix 3 HR
بررسی تخصصی ساعت Garmin Fenix 3 HR

ساعت گارمین Fenix 3 HR مشابه ساعت های دیگری از همین سری است. این ساعت بدنه ی بزرگ و مستحکمی دارد. بند سیلیکونی این ساعت علاوه بر استحکام ظاهری دارد که باعث می شود بتوان از این ساعت با کت و شلوار و لباس رسمی هم استفاده کرد. صفحه نمایش رنگی 218×218 با شیشه ای از جنس یاقوت کبود پوشانده شده است و 5 دکمه اطراف صفحه را فرا گرفته اند: سه دکمه در سمت چپ و دو دکمه در سمت راست. این ساعت تا 10 ATM یعنی 100 متر نسبت به آب مقاوم است.

ساعت هوشمند Garmin Fenix 3 HR بر روی مچ دست، تفاوتی با fenix 3 ندارد. اما اگر برگردانده شود، تفاوتش مشخص می شود. پشت ساعت به فناوری Elevate گارمین مجهز شده است. Elevate یک حسگر اپتیکال برای سنجش ضربان قلب به صورت شبانه روزی است. این حسگر به وسط ساعت چسبیده و هنگامی که دنبال ضربان قلب می گردد، سه چراغ سبز رنگ روشن می شود.
قابلیت های fenix 3 HR آنقدر زیاد است که ساختن یک فهرست از همه ی آن ها کار دشواری است. به غیر از تاریخ ، ساعت، طلوع و غروب این ساعت دارای حسگرهای GPS، سنجش فشار هوا، قطب نما، پایش ضربان قلب، شتاب سنج و حرارت سنج می باشد. این ساعت فعالیت های روزمره مثل تعداد گام ها، کالری سوزانده شده، تعداد پله های طی شده و کیفیت خواب را می سنجد. با این ساعت گویی پایگاه علمی داده های تناسب اندام را بر روی مچ دستتان دارید.
ساعت جدید Garmin Fenix 3 HR آخرین به روزرسانی گارمین را دریافت کرده است. علاوه بر توانایی ضبط داده برای شنا، دوچرخه سواری، دو، شنا در آب های آزاد و کوهنوردی، نرم افزار جدید می تواند داده های اسکی ، اسنوبرد، قایق سواری و گلف را ذخیره نماید. قابلیت جدید گلف به بازیکنان این امکان را می دهد که داده های بازی را ضبط کنند و فاصله ی خود را از شمال و جنوب مشاهده نمایند.
fenix 3 HR به عنوان یک ساعت هوشمند بسیار تجهیز شده است. هنگامی که این ساعت با یک تلفن هوشمند اندرویدی و یا iOS و اپلیکیشن Connect همگام سازی شود، می تواند اعلانات هوشمند ایمیل، پیامک، تقویم، اخبار و هر پیام دیگری را نمایش بدهد. با دسترسی به اپلیکیشن Connect IQ می توانید گزینه های بیشتری برای دنبال کردن فعالیت های ورزشی، تم های بیشتر و اپلیکیشن های تخصصی دانلود کنید.

محتویات جعبه:

بررسی ساعت Garmin Fenix 3 HR
بررسی ساعت Garmin Fenix 3 HR

Garmin Fenix 3 HR به همراه بند سیلیکونی مشکی رنگ، کابل شارژ USB و آداپتور AC عرضه می شود.

عملکرد:

راه اندازی ساعت هوشمند Garmin Fenix 3 HR تفاوتی با سایر دستگاه های تناسب اندام ندارد. بعد از دانلود برنامه ی Garmin Connect بر روی دستگاه اندروید یا iOS سازگار، کاربر حساب کاربری می سازد و سپس دستگاه را از طریق بلوتوث به تلفن همراه متصل می کند.
اضافه کردن پایش شبانه روزی ضربان قلب، یک حرکت پسندیده از سوی گارمین بود. بررسی شبانه روزی ضربانت قلب تنها به اندازه ی فشردن یک دکمه از شما دور است.

حسگر ضربان قلب برای پیاده روی و کوهنوردی سبک قوی عمل می کند اما در ورزش های سنگین تر مثل دوچرخه سواری کوهستانی دقت بالایی ندارد. در مقایسه با دستگاه های فشار خون، ضربان قلب را 20 تا 30 عدد کمتر نشان می دهد. می توانید از یک دستگاه سنجش ضربان قلب به صورت جداگانه استفاده کنید.

ساعت Garmin Fenix 3 HR
ساعت Garmin Fenix 3 HR

حسگر ضربان قلب در پشت ساعت برآمدگی ایجاد کرده است که البته آزاردهنده نیست. یکی از انتقادهایی که می توان به حسگر ضربان قلب وارد کرد این است که نور سبز آن در شب زیادی روشن است. اگر دستتان را به سمت صورتتان ببرید، نور آن شما را اذیت می کند. به همین علت ترجیح می دهید که ساعت را هنگام خواب از دستتان در بیاورید و پایش ضربان قلب را در شب از دست می دهید.
هشدار بی تحرکی گاهی خوب کار نمی کند. ایده ی آن ساده است. هنگامی که برای مدت زیادی بی حرکت باشید، ساعت ویبره می زند و پیام Move بر روی صفحه پدیدار می شود. این یعنی باید بلند شوید و راه بروید. در محل کار با فعال کردن این قابلیت می توانید ذهنتان را بیدار نگه دارید. بعد از کمی راه رفتن ساعت دوباهر ویبره می زند و به حالت عادی باز می گردد.
سایر قابلیت ها بدون ایراد کار می کنند. دورانی که باید 2 دقیقه منتظر می ماندید تا GPS راه بیفتد، به سر رسیده است. هر گاه آماده ی پیاده روی شوید GPS در عرض چند ثانیه فعال می شود. این ساعت راه برگشت را نیز نشان می دهد. اگر این قابلیت کافی نیست می توانید از TraceBack گارمین استفاده کنید. بنابراین اگر fenix 3 HR دستتان باشد، هرگز کم نمی شوید.

ساعت گارمین Fenix 3 HR
ساعت گارمین Fenix 3 HR

قابلیتی که این ساعت را جذاب می کند، نه GPS است نه ردگیری فعالیت های ورزشی. هشدارهای ویبره ای fenix 3 HR هستند که آن را خاص می کنند. گارمین امکان تنظیم هشدار به صورت نامحدود را فراهم کرده است. این حالی است که اکثر ساعت های هوشمند اجازه می دهند برای یک روز یک هشدار تنظیم شود و یا یک زنگ هشدار در تمام هفته تکرار شود. تنظیم زنگ هشدار بر روی ساعت بسیار ساده تر از تنظیم اعلانات بر روی تلفن همراه است.
fenix 3 بدون حسگر ضربان قلب، 100 دلار ارزان تر است. آیا پایش شبانه روزی ضربان قلب و صفحه ی بهتر از روش پرداخت 100 دلار بیشتر را دارد؟ با توجه به نیازتان می توانید تصمیم بگیرید.
مهندسین گارمین دائماً برای ساعت ها به روزرسانی منتشر می کنند. به روزرسانی ها به طور مستقیم بر روی ساعت اعمال می شوند. گارمین همیشه مدل های قدیمی تر را نیز به روزرسانی می کند. بنابراین نیازی نیست که مدل های جدیدتر را تهیه کنید و یا دائماً ساعت خود را عوض کنید.

گارمین Fenix 3 HR
گارمین Fenix 3 HR

ساعت جدید Garmin Fenix 3 HR برای کسانی که می خواهند شبانه روز ضربان قلب خود را بررسی کنند و با بزرگ بودن ساعت مشکلی ندارند، مناسب است. Garmin fenix 3 HR یک ساعت هوشمند مجهز به GPS است که کم و کسری ندارد.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع digitaltrends

نظرات بسته شده است.