نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون Adidas RPT-01 | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون Adidas RPT-01

ما در این بخش به نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون Adidas RPT-01 خواهیم پرداخت و نقاط ضعف و قوت آن را به شما معرفی خواهیم نمود . هدفون Adidas RPT-01 هدفونی راحت، مقاوم و پرویژگی است و برای علاقه مندان به ورزش مناسب است. صدای این هدفون گاهی گوشخراش می شود و می توانست بهتر باشد اما در مجموع می توان بر روی این هدفون حساب کرد.

بررسی تخصصی مشخصات هدفون Adidas RPT-01
بررسی تخصصی مشخصات هدفون Adidas RPT-01

نقاط قوت: صدای قابل قبول، کنترل آسان، مقاومت بالا، بیش از 40 ساعت عمر باتری
نقاط ضعف: صدا می توانست بهتر باشد، دکمه های چند جهتی
مشخصات کلیدی:
بلوتوث نسخه 5
عمر باتری بیش از 40 ساعت
دکمه های چند جهتی
دکمه ی Custom Action
رتبه ی IPX4
USB-C
هدفون جدید Adidas RPT-01 محصول همکاری برند آدیداس و Zound، یک شرکت سوئدی است که با برندهایی مثل Marshall و Urbanears برای ساخت هدفون و اسپیکر کار می کند.
همانطور که می توانید تصور کنید، با همکاری برند Adidas این هدفون بیشتر بر روی ورزش تمرکز می کند و این مسئله با مقاومت به آب IPX4، 40 ساعت عمر باتری و ساختار بدنه نمود پیدا می کند. برای کسانی که به دنبال یک هدفون برای ورزش هستند، RPT-01 می تواند گزینه ی خوبی باشد.

بررسی تخصصی هدفون Adidas RPT-01
بررسی تخصصی هدفون Adidas RPT-01

طراحی هدفون آدیداس RPT-01 :

اولین واژه ای که پس از مشاهده ی Adidas RPT-01 به ذهن می رسد، مستحکم است. این هدفون از ترکیب پلاستیک، پارچه ی نایلونی و فلز ساخته شده است؛ به همین علت سبک اما مقاوم است. بدون نگرانی آن ها را در ساک باشگاه بیاندازید.

رتبه ی IPX4 در مقاومت به آب به این معنی است که این هدفون به تعریق و آب مقاوم است. اگر بالشتک های هدفون کثیف شوند، می توانید آن ها را بیرون بیاورید و بشویید. این هدفون ظاهر زیبایی دارد و در رنگ های خاکستری و سفید موجود است. سه خط معروف آدیداس ظاهر متفاوتی به این هدفون می بخشد.

هدبند قابل تنظیم است و علامت هایی بر روی آن وجود دارد که نشان می دهد گوشی چپ و راست کدام است. علیرغم آن که RPT-01 منعطف است، محکم و سفت به نظر می رسد. این هدفون بسیار راحت است اما بعد از استفاده طولانی مدت گوش را اذیت می کند. خبر خوب این است که هدفون حتی در هنگام انجام دراز نشست از روی سر نمی افتد.

بررسی تخصصی هدفون آدیداس RPT-01
بررسی تخصصی هدفون آدیداس RPT-01

قابلیت ها:

RPT-01 قابلیت هایی زیادی دارد، برای مثال این هدفون از بلوتوث نسخه 5 و شارژ USB-C برخوردار است. این هدفون از شارژ سریع هدفون تو گوشی FWD-01 برخوردار نیست اما به نظر می رسد اصلا نیازی به شارژ سریع نیست. با عمر باتری بیش از 40 ساعت، RPT-01 برای ورزش مناسب است و اگر به صورت مداوم از آن استفاده نشود تا بیش از یک هفته شارژ نگه می دارد. شارژ شدن این هدفون از 0 درصد به 100 درصد سه ساعت طول می کشد.
بر روی گوشی سمت راست یک کلید وجود دارد که RPT-01 را خاموش و روشن می کند، همگام سازی را انجام می دهد، حجم صدا را تنظیم می کند و موزیک را پخش می کند. نگه داشتن دکمه باعث روشن یا خاموش شدن هدفون می شود و اگر دکمه را بیشتر نگه دارید، هدفون وارد حالت همگام سازی می شود. با یک ضربه موزیک پخش یا متوقف می شود. با بالا و پایین بردن دکمه می توانید صدا را کم و زیاد کنید. با چپ و راست کردن دکمه به موزیک قبلی و بعدی بروید.

بررسی هدفون آدیداس RPT-01
بررسی هدفون آدیداس RPT-01

این رویکرد باعث می شود نیازی به موبایل نداشته باشید. این که تنها بر روی یک دکمه تمرکز شده مشکلی به وجود نمی آورد. گاهی اوقات فکر می کنید دکمه را به اندازه ی کافی نگه داشته اید در حالی که این طور نیست. ممکن است هنگام خاموش کردن هدفون یک آهنگ مجددا پخش شود.
بر روی گوشی سمت چپ؛ دکمه ی Action قرار دارد. این دکمه با اپلیکیشن همراه هدفون های آدیداس کار می کند و می توانید یک ضربه، دو ضربه و سه ضربه را برای کارهای مختلف تنظیم کنید.

در حالت پیش فرض، با یک ضربه دستیار صوتی فعال می شود. با دکمه ی Action می توانید از اسپاتیفای موزیک پلی کنید. اپلیکیشن همراه هدفون بسیار ساده است و برای اندروید و iOS توسعه داده شده است. در طی راه اندازی باید هدفون را همگام سازی کنید و همانطور که قبلا گفته شد، می توانید دکمه ی Action را شخصی سازی کنید. همچنین اکولایزر قابلیت تغییر و شخصی سازی دارد.

عملکرد:

RPT-01 صدای خوبی دارد اما می توانست بهتر باشد. این هدفون در نت های میانی و صداهای زیر زیاد قوی نیست.

هدفون آدیداس RPT-01
هدفون آدیداس RPT-01

با درایورهای 40mm وسعت صدای آن ها کم است. کم بودن وسعت صدا برای هدفون های روگوشی اصلا بد نیست و این امر سبب می شود صدا نزدیک تر به نظر بیاید و صدای خواننده شفاف تر باشد.
این هدفون گرم و انرژی زا نیست اما از یک هدفون مخصوص ورزش انتظار می رود این چنین باشد. باس صدا خوب و قدرتمند است. با آن که انتظار می رود صدا عمق بیشتری داشته باشد و اوج ها را به خوبی اجرا کند، این اتفاق نمی افتد. این هدفون خسته کننده نیست و این نکته ی مهمی برای هدفونی است که قرار است برای ورزش استفاده شود.
اگر اهل ورزش هستید و می خواهید یک هدفون با صدای قابل قبول داشته باشد، بد نیست Adidas RPT-01 را در نظر داشته باشید. این هدفون راحت و مقاوم است و سیستم کنترلی جدیدی دارد که امکان داد کمی گیج کننده باشد.
قیمت 140 پوند معمولا برای هدفون های رده بالا در نظر گرفته می شود اما این هدفون چیزی برای رقابت با هدفون های هم قیمت ندارد.
اما به هر حال به خاطر عمر زیاد باتری و طراحی مناسب، هدفون آدیداس مدل Adidas RPT-01 می تواند سرش را بالا نگه دارد.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع trustedreviews

نظرات بسته شده است.