بررسی تخصصی موتور هارلی دیویدسون 2020 | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بررسی تخصصی موتور هارلی دیویدسون 2020

بررسی تخصصی موتور هارلی دیویدسون 2020

موتور هارلی دیویدسون 2020 که در این مقاله به آن اشاره شده هم جدید است و هم قدیمی ، جدید به این دلیل است که یک موتور برقی است و قدیمی به این خاطر که یک هارلی دیویدسون است. این موتور برقی هارلی دیویدسون Livewire نام دارد که با تمامی مدل های کلاسیکی که هارلی تا به حال تولید کرده متفاوت است. این نخستین موتور برقی این شرکت است ، شرکتی که به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های تولید موتور شناخته می شود. این موتور علاوه بر تک بودن ، یکی از گران قیمت ترین موتور های تولید شده توسط این کمپانی بوده که 29.799 دلار قیمت گذاری شده. این موتور در سال 2014 طراحی شده و با تغییراتی اکنون با گذشت دو سال به مرحله ی تولید رسیده است.

فرمول عادی و سنتی هارلی این بوده که یک موتور دوقلو و عظیم الجثه ی V را بردار و دورش یک بدنه ی موتور بزار. این اد می تواند مینیمالیستی بوده و منجر به موتوری مثل Sporster شده یا اینکه مثل Electra Glide شود اما در هر دو مدل موتوری که در قلب آن قرار گرفته بیشترین فعالیت را دارد که گاهی موتور ، موتورسوار را به چالش گذاشته و گاهی کاملا برعکس.

اما با موتور LIvewire همه چیز فرق خواهد داشت. در Livewire خبری از یک موتور غول آسای دوقلوی V و چیزی شبیه به آن نیست ، زیرا اصلا وجود ندارد. بجای این موتور از یک موتور برقی با توان 105 اسب بخار قرار داده شده که دارای روکش کروم بوده که البته در این موتور شاید نتوانید بگویید که قلب اصلی موتور آن است ، زیرا قلب اصلی باتری بوده که نوری مورد نیاز آن را تامین کرده باتری که نیروی خود را از یک منبع تغذیه ی تجدید پذیر تامین می کند.

این سیستم تجدیدپذیر باتری یا هر چیز دیگری که نام داشته باشد 15.5 کیلو وات انرژی را در باتری Ion-Lithium خود جای داده نیرویی که می تواند برای طی مسافتی برابر با 146 مایل کافی است که البته در سرعت پایین و ترافیک شهری تست شده. در بزرگراه این امکان را دارید تا با سرعت 160 کیلومتر یا 9 مایل حرکت کنید که این امکان را فراهم ساخته تا بتوان بیش از 200 مایل را طی کرد. رکوردی که بسیار بیش از دیگر موتور الکتریکی یعنی Zero SR ثبت شده. شارژ کامل باتری این موتور تنها در یک ساعت انجام شده و در 40 دقیقه تا بیش از 80 درصد شارژ می شود.

بررسی تخصصی موتور هارلی دیویدسون 2020
بررسی تخصصی موتور هارلی دیویدسون 2020

در این موتور پیشرفته کنترل ها هم دستخوش تغییر شده و بجای یک سری سیم و دکمه از یک نمایشگر لمسی LCD روی آن استفاده شده که این امکان را خواهید داشت تا با دستکش هم از آن استفاده کنید. اگر هم نمی خواهید از خصوصیت لمسی این نمایشگر استفاده کنید ، کنترل هایی اطراف آن قرار داده شده که می توانید از آنها برای جستجو در سیستم موتور استفاده کنید. ویژگی هایی که این نمایشگر برای ایجاد تغییرات در موتور فراهم میسازد بسیار پر تعداد و پیشرفته بوده اما ظاهر آن بیشتر شبیه به یک تبلت اندرویدی با اپلیکیشن های محدود می باشد. حتی با گوشی هوشمند خود می توانید به این نمایشگر متصل شده و برای مسیری که در پیش دارید تغییرات را ایجاد کرده و بهترین مسیر را انتخاب کنید.

در این نمایشگر سیستم های مختلف برای رانندگی قرار داده شده که چهار عدد بوده و شامل حالت جاده ، حالت بارانی ، حالت اسپرت و حالت مسافت طولانی می باشند. این حالت ها بر روی نیروی تولید شده ، نحوه ی تولید آن و نهایت قدرت تولید تولید شده و رفتار شاسی ها بر روی جاده و نوع تولید نیروی جایگزین تاثیر گذاشته تا بیشترین کنترل را در اختیار شما قرار دهد. اگر این حالت ها چیزی نبوده شما به دنبالش بودید می توانید سه حالت مخصوص A ، B و C را درست کرده و به رانندگی بپردازید. سطح موتور با استفاده از مانیتور تغییر نکرده و نمی توانید شاهد سیستمی مانند Ducati Multistrada باشید اما همین میزان کنترل که از نمایشگر قابل دسترسی بوده از همین حالا توانسته توجه بسیاری را به خود جلب کند. برای تغییر ارتفاع باید از روش سنتی استفاده کرده و با کمک پیش گوشتی و انبردست این کار را به انجام برسانید.

در این موتور از سیستم دستیار راننده ی هارلی دیویدسون استفاده شده که به حالت پکیج بوده که شامل سیستم نگه داشتن موتور در جاده ، سیستم ABS و شتاب سنج شش محوره بوده تا بتوانید بیشتری زاویه را در سر پیچ ها به موتور بدهید. ار سیستم ضد گاز و ترمز هم استفاده شده که اگر به صورت اتفاقی ترمز و یا گاز را زیاد نگه داشتید ، مانع از بروز اتفاق و یا تصادف شود.

بررسی تخصصی موتور هارلی دیویدسون 2020
بررسی تخصصی موتور هارلی دیویدسون 2020

اگر پشت فرمان این موتور بنشینید چیزی جز راحتی و تسلط حس نمی کنید ، و در زمان حرکت هم شاید نیزا نباشد که خیلی حضور سیستم های امنیتی را حس کنید اما گاهی حس دخالت سیستم ABS در سر پیچ و یا ترمز های شدید را خواهید داشت که البته مزاحمت خاصی را ایجاد نمی کند. علاوه اینکه سیستم نگهدارنده در جاده در صورت حضور مانع در جاده کمی زاویه ی حرکت را تغییر داده تا مانع از برخورد با آن شده و شما و موتور را در مسیر درست قرار دهد. تقریبا هر موتور سوار حرفه ای با نشستن بر روی این موتور حس راحتی بیشتری داشته زیرا بسیاری از کارها توسط خود موتور به انجام می رسد. برخی با نشستن بر روی این موتور حس خواهند که کمی کوتاه است اما پس از نشستن بر روی آن و تست کردن متوجه می شوند که دارای ارتفاعی مناسب بوده و برای پیچ ها نیز می تواند به کمک موتور سوار بیاید. در نهایت می توان گفت که این سیستم ترکیبی از یک حالت اسپرت و کلاسیک بوده که برای رانندگی های طولانی به بهترین نحو طراحی شده است.

نحوه ی انتقال نیروی Livewire بسیاری را شگفت زده کرده ، به عنوان مثال در حرکت های آهسته ی شهری و یا گشتن به دنبال جای پارک مناسب امکان ندارد که این موتور بیش از آن چیزی که می خواهید نیرو وارد چرخ ها کند و در جاده زمانی که زوزه کشان از دیگر خودروهای سبقت می گیرید تمام تلاشش را می کند تا دقیقا کاری را که از آن می خواهید به انجام برساند. بسیاری از موتور های برقی تاکنون تولید شده فاقد این ویژگی منحصر به فرد بوده و به محض اینکه شروع به گاز دادن کنید از کنترل خارج شده و این اتفاق نیست که برای Livewire بیفتد.

موتور Livewire دقیقا کار درست را انجام می دهد ، مهم نیست که در چه شرایطی هستید ، زمانی که وقتش باشد و محیطی باز در جلوی شما باشد ، گویی چشم داشته و می تواند جلوی خود را ببیند و به سرعت شتاب می گیرد. نیروی 105 پوندی گشتاور اولیه بیش از نیرویی بوده که بسیاری برای استارت زدن به آن نیاز داشته و موجب شده تا در کسری از ثانیه موتور با سرعتی بالا شروع به حرکت کند. سیستم انتقال نیرو علاوه بر سریع بودن ، دقت بالایی هم داشته و در ترافیک ها به راحتی می توانید موتور را در بین دیگر خودروها قرار داده و پس از گذراندن ترافیک با سرعتی بالا اما با نهایت خونسردی به حرکت کنید ، توجه داشته باشید که سرعت این موتور می تواند بسیار بالا باشد ، پس هیچوقت این فکر به سرتان نزند که یک موتور برقی نمی تواند سریع باشد.

بررسی تخصصی موتور هارلی دیویدسون 2020
بررسی تخصصی موتور هارلی دیویدسون 2020

در نتیجه اگر بخواهیم به این موتور برقی اشاره داشته باشیم و اگر بخواهیم منطقی باشیم ، 29.799 دلار برای یک موتور که نسبت به دیگر موتور های موجود مسافت کمتری را طی کرده و سرعت کمتری داشته و قیمتی بالاتر نیز دارد ، تهیه ی آن اصلا منطقی به نظر نمی رسد. اما پیش از اینکه فکر دیگری به سرتان بزند بگذارید یک یادآوری کنیم که این یک هارلی دیویدسون است ، موتورهایی با این نام و علامت خاص آن هرگز بالاتر از ارزش واقعیشان قیمت گذاری نشده اند و Livewire هم به همین صورت است و نسبت به تمامی موتورهای برقی رقیب از برتری خاصی برخوردار است ، پس اگر قیمتش بالاتر است ، بی تردید برتری خاصی هم نسبت به آنها دارد. سوال اینجاست که آیا هارلی می خواهد به این روند و تولید موتورهایی قدرتمند با قیمت هایی بالا ادامه داده و سنت خود را در پیش گرفته و یا اینکه ایده ای نوی را در سر دارد.

160.000 ماشین GM پیکاپ به علت خطر آتش گرفتن به کارخانه برگشتند

بی ام و 840i کانورتیبل و کوپه با موتور اینلاین 6 عرضه شدند

منبع cnet

نظرات بسته شده است.