بررسی تخصصی هدفون بی سیم شور AONIC 215 | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بررسی تخصصی هدفون بی سیم شور AONIC 215

هدفون بی سیم شور AONIC 215 : شرکت SHURE برای سال ها نقشی بزرگ را در عرصه تولید لوازم صوتی حرفه ای ایفا کرده اما به نظر میرسد که تنها به این صنعت بسنده نکرده و می خواهد شانس خودش را در زمینه طراحی و تولید هدفون های بیسیم هم امتحان کند. شرکت SHURE پیشتر هدفون AONIC 5 Noise-cancelling را به بازار عرضه نموده بود که حتی با داشتن قیمتی بالا به دلیل داشتن کیفیت صدایی فوق العاده توانست توجه بسیاری را به خود جلب کرده و فروشی موفق را تجربه کند.

در نخستین باری که هدفون جدید Shure Aonic 215 را ببینید متوجه ظاهر عجیب آن خواهید شد، ظاهر عجیبی که مورد انتقاد بسیاری از وب سایت ها و منتقدین شده است. این هدفون ها با قیمت بالایی که دارند همچنان مورد انتقاد بوده و این ظاهر عجیب هم به تفکرات منفی در مورد آن افزوده اند اما با این حال آیا هدفون های جدید SHURE انتخابی مناسب خواهند بود؟

طراحی هدفون جدید Shure Aonic 215

همانطور که پیشتر هم اشاره شد ظاهر هدفون جدید Shure متفاوت است و این نخستین مساله ای است که نظر را به خودش جلب می کند. شرکت Shure از نقاط قدرت خود در طراحی هدفون Shure Aonic 215 استفاده کرده مانند حالت دایره شکل هدفون که شما را به یاد مانیتورهای داخل گوشی این شرکت می اندازد. نکته مثبت در مورد طراحی، دنباله گرد این هدفون ها که Arms عنوان داده شده اند است که می توانید به سادگی آنها را از هدفون جدا کرده و در صورت نیاز به دیگر هدفون ها متصل کنید. هدفون های جدید اندازه ای نسبتا بزرگ دارند اما این مساله بر وزن آنها تاثیری نداشته و به راحتی می توانید از آنها برای ساعت ها استفاده نمایید.

البته  اندازه بزرگ هدفون ها موجب شده تا کیس شارژ بزرگی هم داشته باشند و به هیچ وجه نمی توانید کیس شارژ را در داخل جیب قرار دهید مگر اینکه جیب های بزرگی داشته باشید. روی کیس شارژ میزان شارژ باقی مانده با چراغ LED نشان داده شده و در زیر آن یک عدد پورت Type-C قرار گرفته تا بتوانید به سرعت آن را شارژ نمایید. بر روی Arms دکمه هایی برای کنترل پخش موسیقی، حالت محیطی(قابلیت شنیدن صدای اطراف) و فعال سازی دستیار هوشمند قرار گرفته اند. اما متاسفانه نمی توانید توسط دکمه های قرار داده شده روی هدفون ها میزان بلندی صدا را تغییر دهید و جهت انجام این کار باید از گوشی هوشمندتان استفاده کنید. مکان قرراگیری دکمه ها بر روی هدفون بسیار خوب طراحی شده و نسبت به دیگر هدفون های مشابه دسترسی بهتری را برای کاربر فراهم می کنند. دگیر هدفون های بیسیم دکمه هایی پشت خود دارند که این مساله موجب شده تا با هر دفعه استفاده از دکمه ها کمی هدفون را به داخل گوش فشار دهید.

میزان راحتی هندزفری شور Aonic 215

شرکت SHURE سابقه درخشانی در طراحی و تولید مانیتورهای داخل گوشی مخصوص موزیسین ها داشته و همین موجب شده تا هندزفری شور Aonic 215 ویژگی های مشابهی با مانیتورهایش داشته باشند. سبکی و راحتی آنها ویژگی است که از مانیتورها به ارث برده اند و بدون کوچکترین مشکی در گوش شما باقی می مانند.

شاید فقط Arm باشد که در دور گوش شما حلقه زده و موجب ناراحتی شود اما تنها با کمی استفاده به حضور آنها عادت خواهید کرد.

صدا

کیفیت صدای هدفون بی سیم شور AONIC 215 به اندازه کافی مناسب است اما بی نقص نیست و شاید بتوانید توسط EQ صدای بهتری را به گوشتان برسانید. میزان bass تولیدی هدفونها خوب است و مهارت خاصی را در صداها با فرکانس پایین دارند.

در کل صدای تولیدی هدفون شور AONIC 215 از کیفیتی مناسب برخوردار  است و صدای گرمی را به گوش شما می رسانند. در اپلیکیشن مخصئص این هدفون ها EQ قرار داده شده تا بتوانید صدا را به دلخواه خود تغییر دهید اما این مساله برای منتقدین عجیب بوده زیرا اپیلیکیشن های پخش موسیقی امروزه خودشان دارای EQ هستند و تا حدی قرار دادن این ویژگی در اپلیکیشن را بیهوده دانسته اند. ایزوله سازی فضای گوش توسط هدفون ها به بهترین نحو انجام شده تا از کیفیت صدا کاسته نشود.

عملکرد شور AONIC 215

شور Aonic 125 با استفاده از فناوری بلوتوث 5.0 به دستگاه پخش کننده متصل شده و در تست های انجام شده به خوبی توانسته اند ارتباطشان را با دستگاه حفظ کنند.

اگر بخواهیم به میزان باتری این هدفون ها اشاره داشته باشیم باید بگوییم که میزان 8 ساعت باتری پس از یک مرتبه شارژ ویژگی فوق العاده ای است که نمی توانید در هیج هدفون بیسیم دیگری پیدا کنید.تنها این موجب برتری هدفون های جدید نشده زیرا کیس شارژ امکان 3 مرتبه شارژ را فراهم ساخته تا در مجموع بتوانید به مدت 32 ساعت از آنها بهرهمند شوید.

نتیجه

اگر به دنبال تهیه یک جفت هدفون با صدایی طبیعی و با کیفیت هستید شاید Aonic 215 همان چیزی باشد که به دنبالش هستید. شاید کیس شارژ بزرگ و یا EQ قرار داده شده در اپلیکیش چندان باب میلتان نباشد اما صدای تولیدی آنها ارزشش را دارد. صدایی که هدفون بدونه سیم شور AONIC 215 تولید می کند نسبت به دیگر هدفون های هم رده با کیفیت تر است و شاید نتوانید محصولی از آن بهتر را پیدا کنید. قیمت این هدفون 279 دلار اعلام شده است.

منبع headphonereview

نظرات بسته شده است.