بررسی تخصصی هدفون سونی WF-SP800N : ایربادهایی عالی برای هر ورزشکار | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بررسی تخصصی هدفون سونی WF-SP800N : ایربادهایی عالی برای هر ورزشکار

اگر شما هر زمانی در گذشته به دنبال بهترین ایربادهای وایرلس بوده اید می دانید که ما گزینه WF-1000XM3 سونی را پیشنهاد می دهیم. این ایربادها در جاهای زیادی حرف اول را می زنند مانند حذف نویز، کیفیت صدای و کیفیت تماس که همگان نسبت به آنها حساس هستند.
چیزی که وجود دارد اما این است که آخرین تلاش سونی یعنی هدفون سونی WF-SP800N برای ساختن یک ست ایرباد وایرلس برای افراد ورزشکار بسیار کمتر ما را تحت تاثیر قرار داده است. عمر باتری نه چندان دلچسب مهمترین انتقاد ما است و ویژگی حذف نویز نیز ما را شگفت زده نکرد.
هدفون بلوتوث سونی WF-SP800N جدیدترین ایرباد وایرلس برای افراد ورزشکار است. با قیمت 200 دلار آنها کمی گرانتر از قبلی ها هستند و سونی تلاش کرده است تا درس هایی را که از WF-1000XM3 یاد گرفته است برای این ایرباد استفاده کرده و آن را بالا بیاورد.
اما آیا سونی در این کار موفق بوده است؟ بیایید به این مسئله نگاهی دقیق تر بیندازیم.

مزایا:

  • صدایی عالی
  • عمر باتری درجه اول
  • محافظت عالی در برابر آب و گردوغبار
  • خنثی سازی مناسب نویز
  • کیفیت تماس عالی

معایب:

  • کیس شارژ حجیم و بزرگ
  • عدم شارژ وایرلس

طراحی کلاسیک با کمی تغییر در سونی WF-SP800N

بررسی تخصصی مشخصات هدفون سونی WF-SP800N
بررسی تخصصی مشخصات هدفون سونی WF-SP800N

هندزفری سونی WF-SP800N از همان اسلوب عمومی ای پیروی می کند که سونی برای ساخت همه ایربادهایش استفاده می کند. ایربادهای WF-SP800N یک بدنه کمی کشیده دارند که باعث می شود کمی در گوش برآمده شوند. آنها همچنین به طرز شگفت آوری سنگین هستند. با 9.5 گرم وزن، آنها 1 گرم از XM3 سنگین تر هستند و تقریبا دو برابر Jabra’s Elite 75t که 5.5 گرم است، وزن دارد.
درست است که آنها وزن زیادی دارند اما احساس سنگینی به گوش شما نمی دهند و اضافه کردن یک بال سیلیکونی باعث می شوند تا آنها در گوش شما به طرز مناسبی قرار بگیرند.اما بهرحال زمانی که در حال پیاده روی هستید به خوبی وزن آنها را حس می کنید.
ترکیب اندازه کلی بزرگ WF-SP800N و بال(earfin) مجزا معنایش اینست که کیس شارژ نیز بزرگ است. این کیس از کیس Powerbeats Pro و WF-1000XM3 و از کیس SP700N کوچک تر است اما در مقایسه با Jabra Elite 75t(مدلی که می توان آن را با WF-SP800N مقایسه کرد) بسیار بزرگ تر است و نمی توان آن را خوش جیب نامید.
برخلاف AirPods Pro که گران تر است، این ایربادها دارای گزینه شارژ وایرلس نیستند و تنها USB-C دارند.
بهترین باتری را برای ایربادهای WF-SP800N انتظار داشته باشید
ایرباد های WF-700N دارای عمر باتری بسیار خوبی بودند و برای همین ایرباد های سونی WF-SP800N نیز دارای باتری های بسیار خوبی هستند. باتری آنها در صورت روشن بودن عملکرد ANC تا 9 ساعت و در صورت خاموش بودن آن تا 13 ساعت دوام خواهد داشت. این از WF-00XM3 با ANC روشن سه ساعت بیشتر وبدون ANC پنج ساعت بیشتر است. این البته ادعای سونی است اما تجربه ثابت کرده است که معمولا ادعاهای سونی حقیقت دارند.
در رقابت با عملکرد 9 ساعته همراه با ANC ایربادهای WF-SP800N تنها MW07 Plus یک ساعت بهتر عمل می کند اما از لحاظ عملکرد بدون ANC این ایرباده بهترین می باشد و حتی بادز سامسونگ گلکسی را هم جامی گذارد( که 11 ساعت دوام دارد).
کیس شارژ تنها یک شارژ مجزا را نگه می دارد که در نوع خود و با توجه به اندازه فیزیکی اش تعجب برانگیز است اما سر 26 ساعت شارژ کلی بدون سیم آن در صورت نیاز هیچ بحثی وجود ندارد. برای یکی از ایربادهای تاپ با یک شارژ 10 دقیقه ای سریع شما می توانید تا 60 دقیقه از آن برای پخش موسیقی استفاده کنید(بر اساس گفته سونی).

ANC به ایرپاد Sony WF-SP800N اضافه شده

بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون سونی WF-SP800N
بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون سونی WF-SP800N

سونی می تواند به خاطر شهرت و محبوبیتش در تولید ایربادهای وایرلس با ویژگی خنثی سازی فعال نویز اعتبار زیادی کسب کند. این ویژگی در کمپانی سونی بیش از کمپانی های دیگر برجسته و روی آن کار شده است.
ایرپاد Sony WF-SP800N در ویژگی خنثی سازی فعال نویز(ANC) به خوبی ایربادهای WF-1000XM3 عمل نمی کند اما می توان گفت که عملکرد ANC در آن مناسب و خوب است.
بررسی یک ویژگی مانند ANC در طول یک پاندمی و دوران قرنطینه به معنای اینست که نمی توان به خوبی فعلا درباره عملکرد آن در یک پرواز نظر داد اما با توجه به نظریات طرفداران و افرادی که استفاده کرده اند می توان گفت که WF-SP800N در زمینه خنثی سازی نویز در جایی مثل هواپیما مشکل خاصی نخواهد داشت.
سونی نخواهد گفت کدام تکنولوژی ، خنثی سازی نویز روی WF-SP800N را اجرا می کند اما چیزی که ما می دانیم اینست که این ویژگی خیلی خوب کار می کند.
بیرون اما کمی متفاوت است. برای مثال در هنگام قدمی زنی حتی آرامترین نسیم ها می توانند باعث نویز شوند چون میکروفون های خارجی سعی می کنند صدای ضعیف بیرونی را تنظیم کنند. این البته اصلا مشکل خاصی بوجود نمی آورد چون ایربادها یک ایزوله سازی صدای عالی و پسیو ارائه می دهند و این به خاطر ایرتیپ های محکم آن می باشد و معنی اش اینست که شما نیازی ندارید تا در محیط های بیرون از ویژگی حذف نویز(ANC) استفاده کنید.
مناسب برای همه ورزشکاران
با توجه به همه مشکلات ANC ایربادهای WF-SP800N با باد، آنها اما کیفیت تماسی عالی دارند. در میان همه ایربادهای وایرلس، می توان گفت که بهترین است و انگار که شما دارید از پشت گوشی صحبت می کنید و صدای شما به وضوح به طرف مقابل می رسد. کیفیت تماس ایربادهای WF-SP800N واقعا تحسین برانگیز است.
مسئله باد در زمان استفاده از ایربادها قابل توجه است اما می توان گفت که در کل این ایربادها عملکردی خوب دارند. در زمان صحبت کردن انگار که شما از دیگران جدا می شوید و اتصال وایرلس WF-SP800N واقعا عالی است.

صدای عالی و باشکوه در ایرپاد بی سیم Sony WF-SP800N

بررسی هدفون سونی WF-SP800N
بررسی هدفون سونی WF-SP800N

اگر شما می خواهید صدایی عالی همراه با باسی مناسب را تجربه کنید پس داشتن WF-SP800N شما را خوشحال خواهد کرد.
صدای ایرپاد Sony WF-SP800N شگفت انگیز است. تن های صدا گرم و قدرتمند هستند و زیر و بم صدا به خوبی مشخص شده است و این موضوع باعث می شود تا صداها واضح و زیبا باقی بمانند. حالت صدا هم عمیق و هم عریض است و این چیزی است که کمتر ایربادی می تواند ارائه دهد. باس آن نیز عمیقا طنین دارد و آهنگ های با باس سنگین را به شکلی عالی پخش می کند.

پرداخت درست

بررسی هندزفری سونی WF-SP800N
بررسی هندزفری سونی WF-SP800N

در سونی همه کنترل ها و نواحی حساس به تماس روی ایربادها قرار دارند. آنها بسیار دقیق هستند ضربات(taps) بی ملاحظه بسیار نادر هستند اما تنها نیمه بالایی ایرباد قابل استفاده است. این یعنی شما نیاز خواهید داشت که جای دقیق نواحی خاص را بدانید و بی صورت بی ملاحظه و شانسی چیزی را فشار ندهید. خیلی ها شاید دکمه های فیزیکی Jabra Elite 75t را ترجیح دهند اما کنترل های WF-SP800N نیز عملکرد خیلی خوبی دارند. به صورت دیفالت شما دارای پلی/توقف، رفتن به ترک بعدی، جواب تماس یا اتمام آن، دسترسی به دستیار صد و حالت ANC را خواهید داشت اما جای این کنترل ها را می توانید با استفاده از اپلیکیشن Headphones Connect تغییر دهید. اگر کنترل صدا می خواهید می توانید آن را نیز داشته باشید اما باید تصمیم بگیرید که کدام یک از دیگر عملکردها را از استفاده خارج کنید.
مانند بسیاری از ایربادهای وایرلس حقیقی پرمیوم، WF-SP800N نیز سنسورهای پوششی ای دارد که به صورت خودکار وقتی شما ایرباد را از گوش خود برمی دارید، موسیقی را متوقف می کند.

نتیجه گیری و قیمت هندزفری سونی WF-SP800N

هندزفری سونی WF-SP800N
هندزفری سونی WF-SP800N

با قیمت 30 دلار کمتر از ایرباد عالی WF-1000XM3 ، هندزفری 200 دلاری سونی WF-SP800N همه ویژگی هایی که شما از یک ایرباد وایرلس حقیقی می خواهید را ارائه می دهد مانند صدای عالی، ANC مناسب، عمر باتری بی نظیر و محافظت در برابر آب با رتبه بندی IP55. یکی از چند عیوب اندک آن کیس شارژ حجیم و عدم شارژ وایرلس می باشد اما این برای خیلی ها اهمیت چندانی ندارد.
آیا جایگزین بهتری وجود ندارد؟
اگر بخواهید می توانید 30 دلار بیشتر بپردازید و ایرباد WF-1000XM3 را بخرید اما ویژگی های این ایرباد تنها کمی بهتر از WF-SP800N می باشد. هم چنین می توانید 20 دلار کمتر بپردازید و ایرباد Jabra Elite 75t با قیمت 180 دلار را بردارید. عمر باتری این ایرباد با WF-SP800N قابل مقایسه نیست اما از لحاظ صدا تقریبا همان کیفیت را دارد با این تفاوت که Jabra راحت تر و کوچک تر است.
ماندگاری آنها چقدر است؟
همانند بیشتر محصولات سونی ، WF-SP800N نیز دارای یک سال ضمانت پس از فروش می باشد اما این شاخص ماندگاری این ایرباد نمی باشد. ایرباد WF-SP800N خیلی خوب طراحی و ساخته شده است و دارای رتبه بندی IP55 می باشد و ماندگاری بالایی دارند. با آنها به خوبی رفتار کنید و زمانی که استفاده نمی کنید آنها را درون کیس شارژ نگه دارید تا ببینید که تا سالهای زیادی به خوبی برای شما کار خواهد کرد.
آیا خرید آن توصیه می شود؟
حتما. در شرایط فعلی، ایربادهای WF-SP800N دارای موقعیتی عالی در جهان وایرلس است: آنها نسبت به دیگر ایربادهای پرمیوم مقرون به صرفه تر هستند و عملکردی عالی را در مهمترین بخش ها ارائه می دهند.

بررسی تخصصی موتور هارلی دیویدسون 2020

بررسی تخصصی گوشی Y7 Prime 2019 ، قیمت و مشخصات کامل

بررسی تخصصی گوشی Galaxy A30 : آیا این گوشی ارزش خریدن دارد؟

نظرات بسته شده است.