بررسی تخصصی هدفون سونی WF-XB700 : وسیله ای جالب و مقرون به صرفه | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بررسی تخصصی هدفون سونی WF-XB700 : وسیله ای جالب و مقرون به صرفه

برای توصیف و شرح جدیدترین ایربادهای سونی یعنی هدفون سونی WF-XB700 از کلمات زیادی می توان استفاده کرد. جالب، گرد و حجیم، قدرتمند و مقرون به صرفه سریع ترین واژگانی هستند که به ذهن خطور می کنند.

قیمت هندزفری سونی WF-XB700 :

یک واژه اما بیش از همه در ذهن می چرخد و آن هم “قیمت” است. شاید به ظاهر قیمت بالایی نداشته باشند اما با قیمت 130 دلار برای هدفون سونی WF-XB700 ، باید گفت که ایرباد WF-XB700 دارای ویژگی هایی است که بسیار آن را نسبت به قیمتش ارزشمندتر می کند. اگر شما با این حقیقت کنار بیایید که این بادها قرار نیست جایگزین همتا و هم نژاد خود یعنی WF-1000XM3 بشوند و نیز با چند تا از دردسرهای این ایرباد کنار بیایید، آن گاه از ویژگی های آخرین ارائه واقعی وایرلس سونی شگفت زده می شوید.

محتویات جعبه

بررسی هدفون سونی WF-XB700
بررسی هدفون سونی WF-XB700

بسته بندی هدفون بی سیم سونی WF-XB700 به اندازه کافی استاندارد و مناسب است و محتوای جعبه با چیزی که ما از این ایربادها انتظار داریم سازگار ومتناسب است. درون جعبه یک کیس شارژ با خود بادها، یک کابل شارژ USB-C ، ایرتیپ های اضافی ونوشته هایی که شامل توضیح راه اندازی دستی ایربادها و اطلاعات ضمانت است وجود دارد.
اگر قبلا یک جفت ایرباد وایرلس را امتحان کرده باشید، این شانس وجود دارد که دیگر نیازی به بررسی دستی قبل از امتحان کردن WF-XB700 نداشته باشید. اگر چه بهرحال شما ممکن است نیاز داشته باشید تا ایرتیپ ها را با یکی از سه جفت ایرتیپ های جایگزین تعویض کنید. نوک های ایرباد به راحتی درون گوش شما جا خوش می کنند و شما می توانید به خوبی از آنها استفاده کنید.
مانند بیشتر ایربادهایی که این روزها وجود دارند، ایرباد WF-XB700 نیز تکنولوژی بلوتوث 5 را ساپورت می کند. پس از بیشتر از یک هفته استفاده کردن، شخص می تواند متوجه شود که هیچ گونه مشکل ارتباطی ندارد. هر چند که بهر حال بلوتوث 5 هم محدودیت های خودش را دارد اما به راحتی شما را پوشش می دهد. شما مشکل خاصی نخواهید داشت اگر با ایربادها تا حیاط یا اطراف خانه خود بروید و این میزان فاصله از گوشی چندان مشکلی برای شما ایجاد نمی کند.

طراحی هدفون بلوتوث Sony WF-XB700

هدفون سونی WF-XB700
هدفون سونی WF-XB700

طراحی WF-XB700 کمی بحث برانگیز می باشد. اگر بخواهیم صریح باشیم باید گفت که WF-XB700 ساختاری اصولی و کارکردی دارد و حتی ممکن است در نگاه اول کسی به میزان کارایی آنها پی نبرد. زمانی که ایرباد را در گوش خود قرار می دهید آنها به خوبی و به شکل محکم درون گوش شما جا خوش می کنند. این به خاطر چیزی است که سونی آن را “ساختار تری هولد” می خواند و باعث می شود تا ایرباد با سه قسمت مختلف شما تماس داشته باشد و به خوبی در گوش شما قرار بگیرد. آنها به خوبی اطراف کانال های گوش شما قرار گرفته و همین دلیل خوبی برای کیفیت صدای آن می باشد.
WF-XB700 در عین ساختار اصولی اش، دارای ساختاری مشکل آفرین نیز هست. واژه مشکل آفرین برای این نوع محصول کمی عجیب است اما WF-XB700 را تنها می توان با کلمه “لایه دار” توضیح داد که باعث می شود بخشی از این ایرباد خارج از گوش قرار بگیرد و همین موضوع ایجاد مشکل می کند. این بادهای حجیم و بزرگ، مستعد این هستند که به چیزی گیر کنند یا به مانعی برخورد کنند واین مسئله زمانی که اتفاق می افتد آزار دهنده خواهد بود.
دو دکمه وجود دارد که درون بادها ساخته و تعبیه شده اند که هر کدام در طرفی از باد قرار دارد و بسیار سریع عمل می کنند. خود بادها دارای رنگ سیاه هستند و با رنگ مکمل آبی تزیین شده اند اما کیس شارژ مانند بادها درخشان و پرجلوه نیست. در مقایسه با دیگر کیس ها، کیس WF-XB700 به اندازه زیادی فشرده شده است تا اندازه بادها را اصلاح کند.
عملکرد فرم ایربادها چندان بد نیست. هر چند که اگر کمی باریک تر بود بهتر بود اما برای بیشتر مردم این ایربادها مناسب و دارای قابلیت های خوبی هستند.

ویژگی های هندزفری بیسیم سونی WF-XB700

سونی WF-XB700
سونی WF-XB700

هندزفری بیسیم سونی WF-XB700 دارای رتبه بندی IPX4 ضدآب هستند و دستیار صدا دارند. با تنها یک بار شارژ می توان تا 9 ساعت از آنها به صورت پلی بک استفاده کرد و دارای ویژگی شارژ سریع می باشد که تنها با 10 دقیقه شارژ درون کیس می توانید تا یک ساعت بیشتر از آنها استفاده کنید.
یک سال قبل، این ویژگی ها خیلی برجسته محسوب می شدند و باعث گران شدن یک محصول ایرباد می شدند اما حالا این ویژگی ها به صورت ارزان در ایربادهای WF-XB700 در اختیار افراد قرار دارد.
خوبی WF-XB700 این است که آنها بسیار خوب کار می کنند. کافی است مدتی از آن استفاده کنید تا این موضوع را بفهمید. این بادها به راحتی می توانند کار شما را تا مدت ها راه بیندازند بدون آن که نیاز به شارژ مجدد داشته باشند. کیس ایرباد تنها یک شارژ اضافه دارد که کمتر از حالت ایده آل است اما شما با کمی مراعات می توانید به خوبی از آن استفاده کنید.
به خاطر ساختار و خصوصیت IPX4 آن زمانی که این ایرباد در گوش شما قرار دارد، گوش شما چندان عرق نمی کند و در صورت عرق کردن گوش شما این ایربادها به خوبی عمل می کنند. دستیار صدای ایربادهای WF-XB700 نیز به خوبی جوابگو هستند و کار شما را راه می اندازند.
ویژگی جالب و خوبی که در این ایربادها وجود دارد، این است که به صورت خودکار زمانی که شما ایرباد را از گوش خود بیرون می آورید صدا متوقف می شود. فرض کنید شما در حال گوش کردن به یک پادکست یا آهنگ هستید و ناگهان کسی می خواهد با شما صحبت کند و شما ایربادها را از گوش خارج می کند. با وجود این ویژگی دیگر مجبور نیستید دوباره از اول پادکست یا آهنگ را پلی کرده و قسمت مربوطه را پیدا کنید چون ایرباد آن را متوقف کرده و با قرار دادن دوباره آن در گوش می توانید به راحتی ادامه آن را گوش دهید.

کیفیت صدای ایرباد سونی WF-XB700

هندزفری سونی WF-XB700
هندزفری سونی WF-XB700

اگر شما این بادها را برای چیزی که هستند برمی دارید یعنی یک جفت ایرباد وایرلس واقعی 130 دلاری که قرار صدای بهتری نسبت به ایربادهای قبلی داشته باشند پس شما از محصول جدید سونی لذت خواهید برد. اما اگر شما به دنبال یک کیفیت صدای بی نظیر از برند سونی هستید ایرباد سونی WF-XB700 چندان شما را راضی نخواهد کرد.
سونی در WF-XB700 باس بیشتری قرار داده است و همین موضوع باعث جالب تر شدن صدای آن شده است. اگر شما جزء دسته افرادی هستید که به طور منظم، پلی لیست های تاپ را روی اسپاتیفای گوش می کنید، WF-XB700 مکملی عالی برای شما خواهد بود.
درست است که این ایرباد بعضی کدکهای صدا مانند aptX را ساپورت نمی کند اما بهرحال شما می توانید تجربه گوش دادن خوبی با آن داشته باشید. بار دیگر می گوییم که اگر دنبال یک ایرباد با سطح صدای طراز اول و عالی هستید این ایربادها چندان باب طبع شما نخواهند بود.
هم چنین تکنولوژی خنثی کردن نویز در ایرباد WF-XB700 وجود ندارد و بنابراین خارج از آمازون کسی توقع ندارد این چنین قیمتی داشته باشد( که البته به زودی قیمت آن تغییر خواهد کرد). کیفیت صدا در WF-XB700 سخت و یکپارچه و نیرومند است و می توان گفت با این قیمت، کیفیت صدای آن بالاتر از سطح متوسط است.
نتیجه گیری
با توجه به قیمت، ایرباد سونی WF-XB700 جالب و کمی دردسرآفرین هستند اما سرگرم کنندگی و جالبی آن بسیار بر دردسرهایش می چربد. بر خلاف نواقصشان(اندازه یکی از مهم ترین آنهاست)، ایربادهای جدید سونی واقعا ارزشمند هستند و می توان روی آنها حساب باز کرد.
آیا جایگزین بهتری برای WF-XB700 وجود دارد؟ ایرباد Amazon Echo Buds 130 دلاری دارای کاهش صدای فعالی هستند هر چند عمر باتری آن ضعیف تر است. اگر که شما خیلی زیاد به سیستم اپل یا اندروید علاقه دارید، اپل ایرپاد و گوگل پیکسل باد 2 ممکن است گزینه های بهتری باشند.
عمر ایرباد WF-XB700 چقدر است؟
سونی معمولا از شرکت هایی است که محصولات بادوامی می سازد. هم چنین WF-XB700 دارای یک سال ضمانت پس از فروش است. پس در هنگام خرید این ایربادها نگران نباشید.
آیا توصیه می شود آنها را بخرید؟
بله. هر چند طراحی آن کمی ایراد دارد اما با توجه به قیمت آن، صدای لذتبخش و دیگر ویژگی های خوب و زیاد می توان گفت که WF-XB700 به صرفه و مناسب هستند.

بررسی تخصصی موتور هارلی دیویدسون 2020

بررسی تخصصی گوشی Y7 Prime 2019 ، قیمت و مشخصات کامل

بررسی تخصصی گوشی Galaxy A30 : آیا این گوشی ارزش خریدن دارد؟

منبع digitaltrends

نظرات بسته شده است.