بررسی تخصصی هندزفری جبرا Elite 75t : باس سنگین از بادهای ریز | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بررسی تخصصی هندزفری جبرا Elite 75t : باس سنگین از بادهای ریز

هندزفری جبرا Elite 75t آخرین و عالی ترین ایربادهای وایرلس حقیقی شرکت خود هستند. قیمت اولیه آن 200 دلار بود اما Jabra پیش از آنکه آنها بخواهند در بازار به فروش برسند، قیمت را تا 180 دلار کاهش داد.
این کار باعث می شود تا Elite 75 در میان فهرست محصولات زیادی قرار بگیرد که از یک سِت ایرپادهای اپل با یک کیس شارژ وایرلس ارزان تر و از آنهایی که کیس شارژ معمولی دارند، گران تر باشد.
آنها نسبت به اپل ایرپاد پرو که 249 دلار قیمت دارد به شکل قابل ملاحظه ای ارزان تر هستند اما هنوز 20 تا 30 دلار از دیگر محصول شرکت خود یعنی Elite 65t (که شرکت تصمیم به ادامه فروش آن دارد) گران تر هستند.
محصول جدید سونی یعنی ایرباد WF-SP800N حتی کار انتخاب را سخت تر کرده و تنها با 20 دلار بیشتر دارای یک باتری درجه یک و پیشتاز و ویژگی خنثی سازی فعال نویز است.
حال تکلیف Elite 75 چیست؟ آیا این ایرباد ویژگی های مناسب کافی ارائه می دهد که در بازار جای خوبی داشته باشد و آنقدر که Jabra ادعا می کند راحت هستند؟ بیایید با هم به بررسی این سوالات بپردازیم.

مزایا:

  • برای اکثر گوشها مناسب است
  • صدایی قوی و پر بسیار سبک و راحت
  • قابل حمل بودن عالی
  • کیفیت تماس عالی

معایب:

  • باس آن ممکن است برای عده ای زیاد باشد
  • عدم آپشن دستیار هندزفری
  • عمر باتری متوسط

راحتی استثنایی هدفون جبرا Elite 75t

درست شنیدید. هدفون جبرا Elite 75t بی نهایت راحت است. اگر پیش تر ایربادی باعث شده تا شما از ایربادهای وایرلس زده شوید، حتما باید Elite 75t را امتحان کنید. آنها به شکل خارق العاده ای کوچک و سبک هستند که این موضوع به آنها اجازه می دهد به طرز دنج و راحتی درون قسمت بیرونی تر گوش شما قرار بگیرند و فشار کمتری را درون کانال گوش شما ایجاد کنند.
برخلاف بیشتر ایربادهای وایرلس، Elite 75t دارای ایرفین(جلوآمدگی کوچک سیلیکونی که طراحی شده تا یک باد را محکم کند و از بیرون افتادن آن جلوگیری کند) نمی باشد. این برای آنست که نیازی به این کار ندارند. وزن بسیار سبک این ایربادها حس سنگینی ای را که دیگر ایربادها می توانند در طول فعالیت های سنگینی مثل دویدن ایجاد کنند، حذف می کند. در حقیقت وقتی شما آنها را در گوش خود قرار می دهید انگار ناپدید می شوند.

باس بزرگ و بولد هندزفری Jabra Elite 75t

بررسی هندزفری جبرا Elite 75t
بررسی هندزفری جبرا Elite 75t

با توجه به اندازه هندزفری Jabra Elite 75t چیزی که از آن انتظار نمی رود باس حجیم، عمیق و قوی می باشد. این موضوع زمانی که اولین بار آنها استفاده می کنید، شما را شگفت زده می کند. حتی ممکن است که شما به سراغ تنظیمات بروید و ببینید آیا تنظیمات صدا دستکاری شده است یا نه چون باس صدا واقعا عالی و قوی است. باید بدانید که این باس تنظیمات کارخانه ای ایرباد Elite 75t است. خلاصه این که این ایربادها روی فرکانس های با پایان پایین تمرکز کرده است.
برای بعضی ها این ویژگی خوبی است. شما کمتر ایرباد وایرلسی را پیدا می کنید که این گونه باس قوی و انفجاری ای داشته باشد. اگر شما جزء کسانی هستید که آهنگ های حجیم و با باس قوی را دوست دارید عاشق این ایربادها خواهید شد.
برای بعضی ژانرها مانند جاز و موسیقی کلاسیک، این ویژگی توجه به فرکانس low-end (پایان پایین) به صدا گرمی و هیجان می بخشد و کمک می کند تا شما عمق لرزش های باس را که در یک کوارتر است، نزدیک تر حس کنید. ایربادهای Elite 75t برای دیدن فیلم عالی هستند
حتی با تغییر تنظیمات باز هم شما نمی توانید به طور کامل باس صدا را حذف کنید. در ماه می سال 2020، شرکت Jabra یک آپدیت را از اپلیکیشن صدای خود عرضه کرد که شامل ویژگی های جدیدی مانند MyControls و MySound می باشد که ابزاری عالی برای تنظیم و کالیبراسیون فرکانس ایربادهای Elite می باشد.

جیبی بودن جبرا Elite 75t

یکی از اولین چیزهایی که درباره جبرا Elite 75t متوجه می شوید(به جز باس) این است که آنها چقدر کوچک هستند و در نتیجه کیس شارژ آنها چقدر کوچک است. هر دوی آنها به طور چشمگیری نسبت به 65t کوچکتر شده و به اصطلاح آب رفته اند. این موضوع باعث شده تا آنها برای سفر و مواقع دیگری مانند انجام ورزش یا سرکار عالی باشند. شما تنها کافی است به Amazon Echo buds نگاهی بیندازید تا قدر میزان قابل حمل بودن Elite 75t را بدانید.
کیس شارژ دارای لبه مغناطیسی است که به خوبی در هنگام بسته شدن، محکم می شود و وقتی به صورت اتفاقی هم باز شوند ایربادها محکم و به صورت مغناطیسی چفت هستند و احتمال بیرون افتادن ایربادها از بین می رود.
خوشبختانه، حتی اگر چنین اتفاقی بیفتد و ایربادها از کیس بیرون بیفتند شما می توانید یا اپلیکیشن Sound+ محل تقریبی آنها را رهگیری کنید و هم چنین می توانید آنها را وادار کنید تا در زمانی که در جایی مثل مبل یا کیف پول جاخوش کرده اند صدایی جیغ مانند از خود تولید کنند.

دکمه های جبرا الیت 75t

بررسی هدفون جبرا Elite 75t
بررسی هدفون جبرا Elite 75t

ایربادهای وایرلس حقیقی معمولا از انواع مختلفی از سطوح حساس لمسی یا دکمه های مناسب قدیمی استفاده می کنند. دکمه های استفاده شده روی هر ایرباد جبرا الیت 75t واقعا جالب هستند. استفاده از آنها آسان است و شما زمانی که آنها را فشار می دهید دقیقا متوجه می شوید نه این که فکر کنید دکمه را زده اید. احتمال این که دکمه ای را روی ایرباد Elite 75t به صورت اتفاقی یا اشتباهی لمس کنید خیلی کم است.
شما به ازای هر ایرباد می تواند چهار عمل انجام دهید و از کلیک های یکباره، دوبل، سه باره و فشار طولانی استفاده کنید.
همه وظایف در این ایربادها پوشش داده شده اند: : پلی/توقف، رفتن به ترک بعدی یا برگشتن به ترک قبلی، جواب تماس/اتمام تماس، فعال یا غیرفعال کردن حالت HearThrough، ولووم و دستیار صدا.
شما به راحتی می توانید چیزی را که می خواهید انتخاب کنید و آن را به دکمه ای که می خواهید پیوند دهید و حتی انتخاب کنید که کدام ایرباد برای انجام عمل باشد. حتی می توانید وظایف مختلف را بر اساس این که دارید به موسیقی گوش می کنید یا فقط درگیر تماس تلفنی هستید تنظیم کنید.

تماس گرفتن هدفون بی سیم جبرا الیت 75t

شرکت جبرا تاریخچه ای طولانی در ساختن هدست های بلوتوثی با کیفیت تماس عالی دارد و هدفون بی سیم جبرا الیت 75t نیز در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است. آرایش چهارمیکروفونه آن به راحتی با انواع محیط ها و سروصدای آنها مقابله کند و تماس گیرندگان به راحتی می توانند صدای طرف مقابل خود را بشنوند. شما می توانید از هر دو ایرباد یا تنها از ایرباد راست برای تماس گرفتن یا جواب تماس استفاده کنید. البته خوب است برای کیفیت بهتر تماس از هر دوی ایربادها استفاده کنید.
درخواست و جواب
یکی از ویژگی های ممتاز دیگر Elite 75t وجود دستیار صدایی است که به راحتی حرفهای شما را می شنود. شما می توانید با دوبار فشار دادن روی دکمه ایرباد راست، الکسا(Alexa) یا سیری(Siri) برای سیستم IOS و الکسا و گوگل آسیستنت را برای سیستم اندورید فعال کنید. با وجود این دستیار شما در خیلی از اوقات دیگر نیازی به استفاده از دستتان ندارید و می توانید هر دستوری را به دستیار صدا بدهید تا به سرعت برای شما اجرا کند.
زمان های بسیاری وجود دارد که استفاده از دستیار صدا ایمن تر و مناسب تر است و دیگر نیازی به استفاده از دستان خود ندارید. حتی گاهی اوقات شرایطی ضروری وجود دارد که نمی توانید به گوشی خود دسترسی داشته باشید و تنها گفتن این جمله ” Hey Google,call 9-1-1″ ممکن است جان شما را نجات دهد.(911 در اروپا و آمریکا شماره پلیس، آتش نشانی و آمبولانس است).

باتری خوب( اما نه عالی)

هدفون جبرا Elite 75t
هدفون جبرا Elite 75t

جبرا ادعا می کند که با یک بار شارژ کامل Elite 75t ، این ایربادها تا 7.5 ساعت دوام خواهد داشت. در طی تست های انجام شده که در آن ماکزیمم صدا استفاده شده بود ایربادها اما کمی کمتر از 7 ساعت دوام آورد. این در حالی است که بسیاری از ایربادهای وایرلس ساخته شده دیگر( ساخته شده توسط شرکت های به جز اپل) مانند ایرباد WF-SP800N تا 13 ساعت بدون ANC شارژ داشتند. با این وجود این ایربادها همچنان آپگرید خوبی برای نسل های قبلی خود هستند و با توجه به اندازه ریزشان بسیار تاثیرگذار هستند.
با یکبار شارژ سریع آن شما می توانید در ازای 15 دقیقه شارژ یک ساعت از ایربادها استفاده کنید.

ایزوله کردن صدا در هدفون بلوتوث جبرا 75t

یکی از ویژگی هایی که در حال پدیدار شدن روی ایربادهای هر چه بیشتر است، ویژگی خنثی سازی فعال نویز می باشد. ایربادهای سونی، ایرپادز پروهای گران قیمت و جدید اپل و حتی ایربادهای ارزان Echo Buds نیز این ویژگی را دارند اما هدفون بلوتوث جبرا 75t این خصوصیت را ندارد.
برای جبران اما شما می توانید از ویژگی ایزوله کردن تقریبا کامل این ایربادها استفاده می کنید و با وجود این ویژگی دیگر شما نیازی به استفاده از ANC ندارید. در حقیقت، ویژگی ایزوله کردن نویز آنها بسیار خوب است و حالت HearThrough حساسیت میکروفونی خوبی را برای آگاهی از زمانهایی که شما به صداهای بالاتر اطرافتان نیاز دارید ارائه می دهد.
اپلیکیشن Sound+ یک مجموعه از فرار از صداهای پیش زمینه را ارائه می دهد که به کمک آن می توانید نویزهای ناخواسته را مسدود کنید. شما می توانید از میان نویز سفید، نویز صورتی، صداهای گوناگون طبیعت و دو صدا از جبرا که ” comfort ambiance” و “Cavern and crowd” نام دارند انتخاب کنید. بعضی از این ها به طرز استثنایی آرامش بخش هستند.
سوال: آیا ویژگی کنسل کردن نویز(anc) یک افزونه مناسب برای این ایرباد است؟ بله اما شما برای لذت بردن از Elite 75t مخصوصا با این قیمت نیازی به آن ندارید.

سخن آخر و قیمت هندزفری بلوتوث جبرا 75t

جبرا Elite 75t
جبرا Elite 75t

ایربادهای Elite 75t اندازه ای کوچک دارد اما راحتند و برای گوش های کوچک یا برای کسانی که زیاد از ایرباد استفاده می کنند انتخاب خوبی است و باتری این ایربادها تا 7.5 ساعت کار آنها را راه می اندازد. باس این ایربادها واقعا تاثیرگذار و عالی است اما برای هر کسی مناسب نیست. به طور کلی آنها بسیار از لحاظ قابل حمل بودن عالی هستند، بادهای با کیفیت بالایی دارند و می توان کنترلگرهای آنها را به خوبی تنظیم و شخصی سازی کرد و هم چنین کیفیت تماس بسیار خوبی دارند.
آیا گزینه جایگزین بهتری برای Elite 75t وجود دارد؟ اگر کمی بزرگتر بودن یک ایرباد و هم چنین عمر باتری 5 ساعته برایتان مسئله ای ندارد، Amazon Echo Buds کاهش فعال نویز و یک صدای با شدت باس کمتر را با قیمت منطقی 130 دلار برای هندزفری بلوتوث جبرا 75t ارائه می دهد. اگر عمر باتری جزء ویژگی مهم مدنظر شماست شما حتما باید گلکسی بادز 150 دلاری سامسونگ یا WF-SP800N را در نظر بگیرید.
از سویی دیگر اگر شما یک کاربر آیفون هستید خوب است که ایرپادز پروهای عالی را بررسی کنید. آنها هفتاد دلار بیشتر قیمت دارند اما ویژگی خنثی سازی نویز بی نظیری دارند، صدایی عالی دارند و با سیری(Siri) بسیار هماهنگ هستند. اگر چه هیچ کدام از این ایربادها نمی توانند با ضدآب و گردوغبار بودن IPP5 Elite 75t و ارگونومیک های عالی آن رقابت کنند.
اگر شما دنبال یک ایرباد حتی بهتر از Elite 75t در زمینه محافظت در برابر آب هستید، می توانید ایربادهای Elite Active 75t دویست دلاری را در نظر بگیرید که باس آرامتری دارند و رتبه بندی ضدآب بودن IP57 را دارا می باشد.
این ایربادها چقدر ماندگاری دارند؟ Jabra Elite 75t دارای 2 سال ضمانت پس از فروش است که از متوسط ضمانت ها بالاتر است و دارای رتبه بندی IP55 در زمینه ضدآب و گردوغبار است. این یعنی شما می توانید به عنوان ایربادهای با ماندگاری بالاتر نسبت به خیلی از ایربادهای دیگر رویش حساب باز کنید. کیفت ساخت جبرا عالی است و باتری خوب و محکمی نیز دارد پس آنها تا دو سال را به خوبی دوام می آورند.
آیا خرید آنها توصیه می شود؟ اگر شما از طرفداران باسی هستید که بدن را بلرزاند پس بهترین گزینه شما ایربادهای Jabra Elite 75t خواهد بود. هم چنین آنها زمانی که شما با اندازه و قرار گرفتن مناسب ایرباد در گوش مشکل دارید، انتخابی عالی هستند. اگر صدایی بالانس‌تر چیزی است که شما دنبالش هستید، بهتر است که Elite Active 75t را انتحاب کنید که از لحاظ ضدآب بودن هم بهتر هستند و تنها 20 دلار بیشتر قیمت دارند.

نظرات بسته شده است.