بررسی تخصصی هندزفری سنهایزر CX 150BT و معرفی نقاط ضعف و قوت آن | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بررسی تخصصی هندزفری سنهایزر CX 150BT و معرفی نقاط ضعف و قوت آن

سنهایزر با تولید هندزفری سنهایزر CX 150BT ، در واقع یک هدفون مستحکم، بی سیم و درون گوشی برای استفاده ی روزمره فراهم کرده است. با وجود وزن کم و طراحی زیبا، این هدفون تو گوشی صدای بسیار عالی و عمر باتری طولانی دارد. علاوه بر پشتیبانی از نسخه ی 5 بلوتوث، ابن هدفون قابلیت آن را دارد که به صورت هم زمان به دو دستگاه متصل شود. در این هدفون، سه دکمه و یک میکروفون برای کنترل تعبیه شده است.

هدفون تو گوشی CX 150BT طوری طراحی شده که هم به راحتی درون گوش فرو برود و هم ظاهر بسیار زیبایی داشته باشد. در واقع می توان از این هدفون در زیر کلاه نیز استفاده کرد. علیرغم ظرافت گوشی ها، این هدفون به قدری در جای خود ثابت می ایستد که می توان در هنگام دویدن و انجام فعالیت های فیزیکی از آن استفاده نمود. 15 گرم وزن یعنی گوشی های این هدفون هیچ فشاری به گوش وارد نمی کنند؛ حتی اگر برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار بگیرند. اما برخورد سیم با لباس باعث تولید نویز می شود.

طول عمر باتری برای چنین هدفون سبک وزنی، بی نظیر است؛ با حجم صدای متوسط این هدفون تا 15 ساعت کار می کند. در صورتی که باتری کاملاً خالی شده باشد، فرآیند شارژ با پورت USB-C حدوداً 105 دقیقه زمان می برد. می توان برای شارژ از مبدل USB-C به USB-A هم استفاده کرد؛ این مبدل در اکسسوی های هدفون قرار داده شده است. هدفون  CX 150BT را می توان با استفاده از اپلیکیشن Smart Control کنترل نمود. یکی از مزیت های این اپلیشکیشن آن است که می توان نرم افزار هدفون را به وسیله ی آن به روزرسانی کرد.

هدفون سنهایزر مشکی CX 150BT

کنترل دستگاه هدفون سنهایزر CX 150BT :

در فضاهای شهری؛ هدفون سنهایزر CX 150BT در کنار تلفن هوشمند اندرویدی یا iOS تا شعاع هشت متری کیفیت خوبی ارائه می دهد. اتصال بی سیم کاملاً باثبات است و اصلاً قطعی ندارد. هیچ مشکلی برای برقراری اتصال وجود ندارد و تنها کافی است دکمه ی وسطی را به طرف پایین بکشید و نگه دارید. به ان ترتیب دستگاه روشن می شود و در حالت همگام سازی قرار می گیرد. سپس با استفاده از همین دکمه، پخش موزیک و پاسخ به تماس کنترل می شود. با دو بار ضربه زدن به دکمه موزیک بعدی و با سه بار ضربه زدن موزیک قبلی پخش می شود. برای کنترل صدا، دکمه های مثبت و منفی به صورت جداگانه بر روی هدفون تعبیه شده اند.

 

بررسی هندزفری سنهایزر CX 150BT
بررسی هندزفری سنهایزر CX 150BT

صدای هندزفری Sennheiser CX 150BT :

صدای هندزفری Sennheiser CX 150BT به طرز مطلوبی، متعادل، طبیعی و شفاف است. بازتولید صدا و باس بسیار جلب توجه می کند. با ان که باس صدا عمیق و قدرتمند است، مصنوعی و اغراق شده به نظر نمی رسد. علاوه بر ان فرکانس پایین به خوبی تعریف شده است. صدای خواننده کاملاً شفاف است و با وضوح بالایی بازتولید می شود: صدا زیر و بم نمی شود. به دلیل وجود چنین قابلیت هایی و بازتولید صدای بسیار واقعی و اصلی، هندزفری سنهایزر CX 150BT برای تماشای فیلم و شنیدن کتاب صوتی بسیار مناسب است. یکی دیگر از نکات مثبت این هدفون، میدان صوتی وسیع و حجیم برای سیستم درون گوشی است. تنها ضرب آهنگ ها، دقیق نیستند. اما با توجه به صدای بسیار کیفیتی که در این بازه قیمتی ارائه می هد، این هدفون می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. گشتیبانی از کدک aptX هم می تواند جذاب باشد. کاربران اندروید باید از استاندارد SBC استفاده کنند اما کاربران دستگاه های اپل می توانند از فرمت با کیفیت تر AAC بهره مند شوند.

نظرات بسته شده است.