Ultimate magazine theme for WordPress.

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro : این روزها گوشی های هوشمند پرچم دار جدید بسیار شگفت انگیز هستند بویژه زمانی که معرفی می شوند، چرا که اکثر جزئیات کلیدی آنها را پیش از انتشار رسمی شان اعلام می کنند. این مورد در رابطه با وان پلاس سون پرو نیز صدق می کند. مطمئنا از طریق مطبوعات رسمی، از ویژگی ها و مشخصات کلیدی همانند قیمت و زمان انتشار اطلاع دارید و هر آنچه که در مورد گوشی OnePlus 7 Pro می خواستید بدانید، مدت ها قبل در یک کنفرانس مطبوعاتی بزرگ منتشر شده بوده است. به همین دلیل در هنگام انتشار گوشی هیچ چیز جدیدی ما را متعجب نخواهد کرد البته فقط به این دلیل که هیچ چیز شگفت انگیزی برای معرفی گوشی ایجاد نکردند، و باعث شدند گوشی پرچم دار و جدید وان پلاس کمتر جلب توجه نماید.

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro
بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

به طور خلاصه، گوشی وان پلاس سون پرو سریعترین، درخشان ترین و قوی ترین گوشی هوشمند اندرویدی جهان در حال حاضر است. یکی از سه گوشی جدید وان پلاس در روز سه شنبه عرضه شد، اما این مدل، تنها در ایالات متحده امریکا در دسترس خواهد بود. چند هفته گذشته تست جدید وان پلاس پرو سون انجام شده و کاملا تاثیر گذار بود.
به همین دلیل به جای یک بررسی سنتی، تمرکزمان را بر روی این بگذاریم که چگونه آن را در برابر بزرگترین رقیب و تنها گوشی هوشمند در جهان که می تواند در آزمون های سرعت و عملکرد فراتر رود، مقایسه کنیم؟ بنابراین در این پست، شما 10 ویژگی هیجان انگیز از وان پلاس سون پرو جدید را پیدا خواهید کرد که در هیچ گوشی آیفونی وجود ندارد.

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro
بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

طراحی تمام صفحه
به یاد بیاورید زمانی که اپل برای اولین بار آیفون ایکس را در سال 2017 معرفی کرد و شعارش این بود که “این گوشی تمام صفحه است؟” و بله، نبود! و هنوز هم نیست.
با داشتن نسبت صفحه نمایش به بدنه ی 82.9٪، آیفون X به طراحی “تمام صفحه” نزدیک نبود. در حقیقت، حتی در مقایسه با تلفن های هوشمند سال 2017 ، بهترین نسبت صفحه نمایش به بدنه را نداشت. آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس از سال گذشته طراحی های مشابهی با نسخه های قبلی خود دارند، به همین دلیل آنها هم به هیچ وجه نزدیک به طرح “تمام صفحه نیستند.”
از سوی دیگر، وان پلاس سون پرو نزدیک تر به گوشی های آمریکایی است و واقعا دارای طراحی تمام صفحه می باشد.
گوشی هوشمند جدید و پرچم دار وان پلاس دارای یک صفحه نمایش منحنی شبیه به گلکسی اس10 است، اما قاب ها در هر دو طرف صفحه نمایش حتی باریکتر از گوشی سامسونگ هستند. گودی های بالا و پایین صفحه نمایش نیز به طور قابل توجهی نازک تر از گلکسی اس 10 هستند. هیچ لرزشی هم وجود ندارد و هیچ لایه ای برای لنزهای دوربین در صفحه مانند آنچه که در آخرین گوشی های پرچم دار سامسونگ به چشم می خورد، در این گوشی وجود ندارد. نتیجه یک گوشی با طراحی تمام صفحه است که تاکنون ندیده ایم.
اما صبر کنید … اگر هیچ قطعه ای و هیچ حفره ای برای دوربین جلویی وجود ندارد، پس کجاست؟

دوربین سلفی پاپ آپ

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro
بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

فقط چند گوشی هوشمند در چین وجود دارد که به مکانیسم های دوربین سلفی مجهز شده اند، اما وان پلاس سون پرو اولین گوشی با این نوع طراحی است که در آمریکا منتشر می گردد.
دوربین جلو در وان پلاس سون پرو در داخل گوشی و در نزدیکی لبه بالای صفحه قرار دارد. هر زمان که مورد نیاز باشد، به طور خودکار از دستگاه خارج می شود . وان پلاس آن را یک مکانیزم آسانسور می نامد. بعد از آن که کاربر کارش با آن تمام می شود، دوربین دوباره داخل می رود.
به غیر از گرفتن سلفی، دوربین دارای یک هسته دوم اجرایی نیز می باشد:
که برای باز کردن قفل تشخیص چهره نیاز است. دوربین فقط یک ثانیه طول می کشد تا به بالا یا پایین برسد، بنابراین باز شدن قفل چهره هنوز هم به اندازه کافی سریع است. تلفن های نسل قبل وان پلاس تا به حال سریعترین قفل گوشی تشخیص چهره را داشته اند.
وان پلاس می گوید مکانیسم آسانسور وان پلاس سون پرو بیش از 300000 بار آزمایش شده است که بدین معنی است که اگر بدون هیچ مسئله ای به مدت 5 سال کار کند، 150 بار در روز استفاده خواهد شد و اگر گردو خاک وارد آن شود هیچ اتفاقی برای مکانیزم آن رخ نخواهد داد.

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro
بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

اما وان پلاس با یک ویژگی عالی از دوربین در برابر ریخته شدن قطره های آب روی گوشی محافظت می کند . وان پلاس سون پرو با استفاده از شتاب سنج می تواند هنگامی که تلفن خیس می شود را حس نماید. هنگامی که یک قطره به دوربین جلوی گوشی برخورد می کند، این مکانیزم به طور خودکار عقب می کشد.
این ویژگی بیش از دوازده بار تست و مشخص شده که هر بار بدون شکست کار می کند.
سال گذشته قبل از اینکه این مدل گوشی ها محبوب شوند، هر کسی یک گوشی با سنسور اثر انگشت روی صفحه نمایش گوشی هوشمندش می خواست. در حال حاضر که در نهایت تعدادی از گوشی های محبوب با ترکیب حسگرها در دسترس هستند. وان پلاس سون پرو دارای یک سنسور نمایشگر است، که آن 36٪ بزرگتر و 62٪ سریعتر از سنسور وان پلاس سیکس تی در سال گذشته است و این چیزی است که شما در هیچ یک از مدلهای آیفون پیدا نخواهید کرد.

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro
بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

بعضی از مردم سنسور اثر انگشت روی صفحه نمایش را دوست ندارند زیرا فقط گلکسی اس 10را تجربه کرده اند . سنسور اولتراسونیک سامسونگ از لحاظ کارایی نسبت به یک حس گر اثر انگشت معمولی بسیار کندتر است، هرچند که بسیار امن تر از آن است.

گوشی Oneplus 7 Pro ، گوشی 5G این کمپانی خواهد بود

وان پلاس سون پرو از یک سنسور استاندارد استفاده می کند، به همین علت، همانند سایر گوشی های پرچم دار دیگر سریع است. با این حال، مشکل دیگری که افراد با سنسورهای در صفحه نمایش دارند را نمی توان حل کرد. از آنجایی که برای نشان دادن محل سنسورها روی صفحه نمایش هیچ راهی وجود ندارد. بایستی کاربر به منظور پیدا کردن سنسور به گوشی نگاه کنید تا حسگر را پیدا و آن را باز نماید. و این ، مثل داشتن یک گوشی آیفون 8 نیست. به عنوان مثال، جایی قرار دارد که شما به راحتی می توانید انگشت شصت خود را بر روی دکمه خانه بگذارید و گوشیتان را وقتی که در جیبتان قرار دارد قفل کنید.
هنگامی که اپل اولین مدل آی پد پرو خود را با صفحه نمایش 120Hz ProMotion در سال 2017 معرفی کرد، انتظار داشت که از یک آیفون با نرخ تجدید 120 هرتز دور از تصور نباشد. دو نسل آیفون بعد از آن آمده و رفته اند، اما صفحات 120 گیگاهرتزی هنوز هم جایی پیدا نمی شوند. آیفون هنوز هم به میزان قابل توجهی با نرخ تجدید 60 هرتز همراه است، اما اپل فقط توسط وان پلاس و وان پلاس سون پرو شکست خورد.
وان پلاس صفحه نمایش جدید 6.67-inch QHD+ را روی صفحه نمایش وان پلاس سون پرو صفحه “”Fluid AMOLED می نامد که اشاره به افزایش سیالیت با نرخ تجدید 90 هرتز دارد.
این اولین گوشی هوشمند جهان است که دارای یک صفحه نمایش OLED با نرخ تجدید 90 هرتز است و این اختلاف بیش از حد معلوم است.
لنزها با زوایای وسیع مدرن

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro
بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

گوشی های هوشمند اپل تقریبا یک دهه دارای بهترین دوربین های تلفن همراه در این سیاره بودند. سپس اپل رهبری خود را به شرکت هایی مانند هوآوی و گوگل باخت و هنوز هم بهبود نداشته است. در واقع، این فاصله تنها در سال 2019 افزایش یافته است.اکنون وان پلاس در میان شرکت ها گوشی پرچم داری محسوب می گردد که حتی آخرین مدل های آیفون در رقابت دوربین به پای آن نمی رسند. یکی از این امتیازها، به لطف لنزهایی است که با برخورداری از بیشترین زوایا برای عکاسی مدرن و جدید روی گوشی های وان پلاس پیاده سازی شده اند.
زوم اپتیکال x3

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro
بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

حتی بهتر از لنزهای زوایا- وسیع مدرن ، بالای دوربین اصلی در گوشی وان پلاس سون پرو لنزهای تله فوتو هستند که در زیر آن قرار دارند. اپل اولین شرکتی بود که به طور گسترده گوشی هایی را ارائه داد که دارای این نوع از لنزها در پشت گوشی قرار داشت و دو برابر زوم اپتیکال بودند و همینطور ویژگی بوکه را داشتند که پشت صحنه تصویر را تار می کرد . در حالی که کیفیت دوربین اپل از زمانی که آیفون 7 پلاس در سال 2016 منتشر شد بهبود یافته است، لنز تله فوتو هنوز زوم دو برابر را پشتیبانی می کند.
ویژگی زوم همیشه به دلیل کم کردن کیفیت تصویر که بخاطر زوم دیجیتال است یکی از عیوب در گوشی های هوشمند محسوب می گردد. زوم اپتیکال فوق العاده است و در حال حاضر وان پلاس این ویژگی را در وان پلاس سون پرو افزایش داده است. زوم اپتیکال 3x بدین معنی است که توانایی زوم کردن را بدون از دست دادن کیفیت عکس افزایش دهیم. البته انتظار می رود که اپل با دوربین لنز سه بعدی جدید از آیفون 11 پیشی بگیرد، اما همین حالا هم وان پلاس ، اپل را شکست داده است.
Zen Mode

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro
بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

هر سازنده بزرگ هوش مصنوعی، ویژگی هایی را با هدف کمک به کاهش مصرف گوشی های هوشمند ارائه کرده است، اما هیچ شرکت دیگری تا به حال از وان پلاس با حالت جدید Zen در وان پلاس سون پرو استفاده نکرده است.حالت Zen از یک ایده متولد شد که می تواند از جامعه کاربران وان پلاس گرفته شده باشد. و اساسا برای اینست که در سطح بعدی اختلال ایجاد نکند. هنگامی که این ویژگی فعال شده باشد، تقریبا تمام گوشی ها به مدت 20 دقیقه غیرفعال می شوند تا کاربر بتواند از گوشی هوشمندش یک برک بگیرد. و هنگامی که از واژه غیر قابل استفاده می کنیم، واقعاً به معنای غیر قابل استفاده است … هیچ راهی برای غیر فعال کردن حالت Zen پس از فعال شدن وجود ندارد. حتی با راه اندازی مجدد وان پلاس سون پرو حالت Zen غیرفعال نمیشود – کاربر هیچ گزینه ای جز 20 دقیقه صبر کردن ندارد.
توجه داشته باشید، چند ویژگی وجود دارد که در Zen Mode غیر فعال نمی شوند. هنوز می توانید عکس ها و فیلم ها را با دوربین ضبط کنید، و تماس های اضطراری ورودی و خروجی هنوز هم ممکن خواهد بود. وان پلاس سون پرو، اولین گوشی هوشمندی است که به تراشه های ذخیره سازی فلش جدید UFS 3.0 مجهز شده است. وان پلاس می گوید که استاندارد جدید حدود نه برابر سریعتر از ذخیره سازی UFS 2.1 در سایر گوشی های هوشمند مانند آیفون است. در بالای آن، وان پلاس سون پرو را می توان با 12 گیگابایت حافظه رم خریداری کرد که سه برابر بیشتر از آیفون XS و iPhone XS Max است.
وان پلاس سون پرو 256 گیگابایتی آزموده شده ، دارای 12 گیگابایت حافظه رم بوده و بطور قابل توجهی سریع است. جالب است بدانید فیلمی که در یوتیوب در خصوص سرعت عملکرد این گوشی در مقابل آیفون XS به اشتراک گذاشته شده و در آن این گوشی به سرعت تست ها را انجام می دهد ، بارها توسط کاربران مشاهده شده است.
تکنولوژی شارژ ورپ 30

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro
بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

سرعت شارژ کردن یکی دیگر از مواردی است که به نظر نمی رسد اپل بتواند بر رقبای اندرویدی خود پیشی بگیرد. آخرین مدل های آیفون که از سریع ترین سیم ها استفاده می کنند و سرعت شارژ بی سیم سریعتر از مدل های دیگر است، هنوز به گوشی های پرچم دار اندرویدی نزدیک هم نشده اند.
گوشی وان پلاس سون پرو هنوز شارژ بی سیم را ساپورت نمی کند. که این مورد را می توان به خاطر سرعت شارژ سیمی آن تا سی وات می باشد ، نادیده گرفت. فن آوری شارژ ورپ 30 گوشی وان پلاس سون پرو 38 درصد سریعتر از نسل های قبلی و سریع تکنولوژی شارژ است و تقریبا دو برابر سریعتر از گوشی های آیفون اپل مانند ایکس اس، ایکس اس ماکس و ایکس آر است که ماکزیمم تا 18 وات هستند.
برچسب قیمت مناسب

بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro
بررسی تخصصی گوشی OnePlus 7 Pro

گوشی وان پلاس سون پرو گران قیمت ترین گوشی هوشمند وان پلاس است که تا به حال منتشر گردیده. قیمت از 669 دلار برای مدل 16 گیگا بایتی آن شروع شد . برای مقایسه، گوشی وان پلاس 6 تی با هشت گیگا بایت حافظه رم و 12 گیگابایت حافظه 579 دلار هزینه داشته است. گران قیمت ترین مدل وان پلاس 6 تی گوشی McLaren Edition بود، که 699 دلار قیمت داشت. در عین حال، گوشی وان پلاس سون پرو تمام این مسیر را رفته و به 749 دلار برای مدل نبولا بلو با 256 گیگا بایت حافظه ذخیره سازی رسیده است، همچنین می توانید گوشی را در دو رنگ یا با حافظه 256 گیگا بایتی و یا هشت گیگا بایتی با قیمت 699 دلار تهیه نمایید.
بعضی از طرفداران گوشی وان پلاس بدون شک ناراحت خواهند شد که این مدل از گوشی های وان پلاس خیلی گران تر از مدل سال گذشته است، با این حال این نکته مهم است که وان پلاس سیکس تی هنوز برای فروش در سایت وان پلاس موجود می باشد . اما بگذارید از این زاویه نیز به قضیه نگاه کنیم که یک گوشی آیفون ایکس اس مکس با نیمی از این فضای ذخیره سازی 1,099دلار قیمت دارد. آیفون ایکس اس مکس 256 گیگابایتی 1,249 دلار هزینه دارد که 550 دلار گران تر از گوشی وان پلاس سون پرو با مقدار حافظه یکسان است. گوشی های وان پلاس سون پرو گوشی های پرچم دار فوق العاده ای هستند زمانی که با گوشی های رقیب دیگر مقایسه می شوند.

منبع bgr

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.