بررسی تخصصی Nova 3i | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بررسی تخصصی Nova 3i

بررسی تخصصی Nova 3i

بررسی تخصصی Nova 3i در رده گوشی های متوسط قرار دارد. دارای یک پردازنده خوب ، صفحه نمایش مناسب ، دوربین باکیفیت و طراحی ظریف می باشد.
نکات مثبت:
طراحی جذاب ، صفحه نمایش مواج و توسعه یافته ، دوربینی تاثیرگذار در پشت
نکات منفی:
پشتیبانی محدود از اپ ها ، پورت میکرویواس بی منسوخ و قدیمی ، GPU Turbo درست کار نمی کند

اگر چه هواوی به خاطر گوشی P20 Pro و فبلت Mate 20 Pro شناخته شده است اما گوشی های در سطح متوسطی نیز دارد که ویژگی های بسیار خوبی دارند و دارای قیمت های مقرون به صرفه و مناسبی نیز می باشند.
اندکی پس از آنکه Nova 3e در بازار استرالیا عرضه شد هواوی اکنون گوشی تازه تر و کمی بهتر به نام هواوی نوا 3i را عرضه کرده است. اگرچه در دیگر بازارهای بین المللی رقیب هایی مانند شیائومی و وان پلاس در این بازه قیمت برای هواوی وجود دارند ، در استرالیا سری های G موتورولا و برخی گوشی های تازه نوکیا نیز رقیب هواوی هستند. حال هواوی نوا 3i برای رقابت باید چه کند؟

قیمت و در دسترس بودن هواوی نوا 3i

اگر چه هواوی نوا 3i ابتدا در استرالیا با قیمت 599 دلار در آگوست معرفی شد اما شما اکنون به راحتی می توانید آن را با قیمت 499 دلار پیدا کنید تا یک قدم آن را به رقیب خانوادگی اش یعنی نوا3e که در بالاترین حالت دارای قیمت 399 دلار می باشد ، نزدیک کنید.

بررسی تخصصی گوشی Galaxy M20

بررسی تخصصی گوشی Galaxy A80

طراحی و ساختار

در بررسی تخصصی Nova 3i متوجه شدیم که این دستگاه از پشت ، هواوی نوا 3i شباهت بسیار زیادی به نوا 3e دارد که لزوما چیز بدی نیست. ترکیبی عالی از شیشه براق و صاف با فلز این گوشی را به وسیله ای دلپذیر برای در دست گرفتن و نگاه کردن تبدیل کرده است.
آن را بچرخانید تا متوجه شوید به جای صفحه نمایش 5.8 اینچی ، گوشی هواوی نوا 3i دارای صفحه نمایشی عالی به اندازه 6.3 اینچ می باشد. اگر چه این گوشی کمی عریض تر و طویل تر می باشد اما از ضخامت و گودی آن کاسته شده است.

بررسی تخصصی Nova 3i
بررسی تخصصی Nova 3i

گوشی های هوشمندی که به میزان زیادی به ساختار شیشه متکی هستند همواره به سه مشکل مشابه برمی خورند : خطر شکستگی بدون داشتن کاور ، طبیعت لغزنده بودن شیشه و تمایل آن برای جذب اثرات انگشتان .
خوب البته این چیز تازه ای نیست اما تاثیر اپل بر روی طراحی گوشی های مدرن به راحتی در جلوی گوشی هواوی نوا 3i مشخص است. اثر و طراحی کاملا یکسان هستند و البته یک شکاف آشنا در لبه بالایی گوشی نیز وجود دارد.
اگرچه شکاف این گوشی مانند آیفون X دارای دوربین high tech نیست اما هنوز هم به دلیل دوربین دوتایی کاملا عریض است. 82.03 درصد صفحه نسبت به بدنه بدون گودی به نظر می رسد اما هنوز شکاف و چانه ای نازک در گوشی وجود دارد هرچند این گوشی در رده خود جزء لاغرترین ها می باشد.

بررسی تخصصی Nova 3i
بررسی تخصصی Nova 3i

سنسور اثر انگشت در پشت گوشی و در موقعیتی قرار دارد که به راحتی دیده می شود. به راحتی و با یک دست قابل دسترسی است و برای اجرا نیز تند و سریع است.
وزن هواوی نوا 3i ، 169 گرم می باشد. ابعاد آن 157.6 در 75.2 در 7.6 میلی متر می باشد . کاملا در جیب جا می شود و به راحتی می توان با یک دست از آن استفاده کرد.

بررسی تخصصی Nova 3i
بررسی تخصصی Nova 3i

بازکردن قفل با چهره و سنسور اثر انگشت

قفل بازکن با چهره و سنسور اثر انگشت مانند آنچه در ایفون x است پیشرفته و امن نیست اما از خیلی از برنامه های تشخیص چهره بهتر است. سریع و دقیق است حتی اگر نور بسیار کم باشد و یا حتی کمی تاریکی نیز وجود داشته باشد و تنها یک ثانیه طول می کشد تا قفل گوشی باز شود.
باز شدن قفل با چهره به صورت پیشفرض غیر فعال است و شما باید برای فعال کردن آن به تنظیمات امنیت بروید. فعال کردن آن بسیار سریع است و گوشی سریع چهره شما را با جزئیات ذخیره می کند تا از آن استفاده کند.
زمانی که پای استفاده روزانه به میان می آید شاید بخواهید از اثر انگشت برای باز کردن قفل گوشی استفاده کنید که سریع ، آسان و کمی نیز ایمن تر می باشد.

بررسی تخصصی Nova 3i
بررسی تخصصی Nova 3i

صفحه نمایش

این گوشی دارای صفحه نمایش خیلی بزرگی نیست و به راحتی می توان با یک دست از آن استفاده کرد . هواوی نوا 3i دارای صفحه نمایشی 6.3 اینچی از جنس ال سی دی IPS و 1080 در 2340 پیکسلی می باشد و از لبه بالا تا پایین گوشی نمایش داده می شود.
این صفحه نمایش بزرگ از لحظه روشن شدن گوشی واقعا تاثیرگذار عمل می کند. اپ های خود گوشی با توجه به این اندازه از صفحه نمایش عالی عمل می کنند اما دیگر اپ ها باید بهبود یابند . اگر چه پنل گوشی کاملا با آن طراحی جذاب به نظر می رسد و دقیق و تیز است اما اشباعیت پنل AMOLED را ندارد. یک پنل AMOLED در مخفی کردن شکاف با باندهای سیاه پررنگ بهتر عمل می کند .
گوشی هواوی نوا 3i که مانند بیشتر گوشی ها دارای صفحه 1080 در 2340 می باشد هنگام استفاده جهت مولتی مدیا خوب عمل می کند و نیازهای افراد را تامین می کند.

منبع techradar

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.