برطرف کردن مشکلات معمول سیستم عامل macOS Catalina | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

برطرف کردن مشکلات معمول سیستم عامل macOS Catalina

احتمال دارد در حین استفاده از سیستم عامل macOS Catalina با مشکلات سخت و نرم افزاری متعددی روبرو شده و ندانید که در قبا آنها چه کاری را باید انجام دهید. این مقاله در برطرف کردن آنها کمک خواهد کرد تا با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را برطرف نمایید.

برطرف کردن مشکل دانلود macOS Catalina

یکی از مشکلاتی که بارها و بارها در سیستم عامل macOS Catalina 10.15 دیده شده ، مشکل دانلود است که با به نمایش درآمدن macOS Catalina download has Failed تشخیص داده می شود. برخی از کاربران هم اخطار The Network Connection Was Lost را مشاهده میکنند. یا اینکه گاهی اخطاری با عنوان Installation of macOS could not continue به نمایش در می آید.

چندین مشکل هستند که می توانند موجب به نمایش آمدن همچین پیام هایی شوند. یکی از این مشکلات به این دلیل بوده که افراد زیادی در حال دانلود نسخه ی macOS Catalina هستند و شاید در دقایق آینده بتوانید آن را دانلود نمایید. علاوه اینکه می توانید امکان دانلود آنلاین آن را از وب سایت Apple چک کنید. در صورتی که فضای ذخیره سازی کافی هم در مک خود نداشته باشید دانلود نسخه ی macOS Catalina به صورت خودکار لغو می شود. برای اینکه از داشتن فضای کافی اطمینان حاصل کنید به وب سایت Apple رفته و بر روی About this mac بزنید.

سپس روی Storage زده تا میزان حافظه ی قابل استفاده ی مک خود را ببینید. برای اینکه بتوانید این آپدیت اساسی را دانلود نمایید باید حداقل 15 گیگابایت فضای خالی داشته باشید. اگر میزان حافظه کمتر از 15 گیگابایت است باید باری دیگر صفحه ی وب سایت اپل را باز کرده روی About this mac زده سپس گزینه ی Storage را انتخاب کرده و روی Manage and free up بزنید. علاوه اینکه بهتر است برای دریافت این آپدیت بجای وای فای از کابل شبکه استفاده نمایید.

اگر سیستم عامل macOS Catalina به صورت نصفه در سیستم شما دانلود شده به بخش فایل های آن بروید و تمامی فایل های مربوط به آن را پاک کرده و باری دیگر سعی در دانلود سیستم عامل کنید. در صورت باقی ماندن مشکل app Store را باز کرده و روی View my account بزنید و مطمئن شوید که هیچ دانلودی Unfinished باقی نمانده باشد ، در صورت بودن همچین فایلی ، باری دیگر سعی در دانلود آن کرده یا آن را حذف نمایید. برای اینکه از ریستارت شدن انلود مطمئن شوید یک مرتبه از حساب خود خارج شده و باری دیگر اقدام به دانلود کنید.

سیستم عامل مک او اس کاتالینا
سیستم عامل مک او اس کاتالینا

برطرف کردن مشکل Gateway timed out حین دانلود سیستم عامل مک او اس کاتالینا

برخی از افراد در حین دانلود سیستم عامل مک او اس کاتالینا و به طور معمول پس از دانلود 511.5 مگابایت با اخطار gateway timed out یا bad gateway موجه می شوند. برای اینکه این مشکل برطرف شود باید مک خود را در حالت Safe Mode بالا آورده و باری دیگر اقدام به دانلود سیستم عامل کنید.

برطرف کردن مشکل نصب سیستم عامل مک او اس کاتالینا

اگر نمی توانید سیستم عامل مک او اس کاتالینا را بر روی مک خود نصب نمایید اولین کاری که باید بکنید این است که ببینید سیستم عامل با مک شما سازگار است یا نه. سازگار بودن این سیستم عامل به صورت زیر است :

● مک بوک 12 اینچی به بالا ( 2015 به بعد )
● مک بوک ایر ( 2012 به بعد )
● مک بوک پرو ( 2012 به بعد )
● مک بوک مینی ( 2012 به بعد )
● آی مک ( 2012 به بعد )
● آی مک پرو (2017)
● مک پرو (2013 به بعد)

اگر مک بوک شما شامل شرایط بالا بوده اما نمی توانید ویژگی را پیدا کنید که توسط آن نصب سیستم عامل را ادامه دهید به Application folder مک خود رفته و فولدری را به نام Install macOS 10.15 را پیدا کرده و روی آن دابل کلیک نمایید تا نصب آغاز شود. اگر در حین نصب با مشکل کمبود حافظه ی ذخیره سازی مواجه شدید ، مک خود را ریستارت کرده و پیش از اینکه بالا بیاید control + R را فشار دهید تا مک در حالت نرمال بالا آمده و بتوانید فایل هایی را که نیازی به آنها ندارید حذف نمایید.

در صورتی که مک در قسمت Setting Up Your Mac گیر کرد

دیگر کاربران با این مشکل برخورد داشته اند که پس از نصب صفحه ای با عنوان Setting Up Your Mac ظاهر شده اما کار دیگری را نمی توانستند انجام دهند. در این مرحله باید مک خود را Force Reboot کنید. نگران نباشید زمانی که این پیام روی صفحه ظاهر می شود بدین معناست که کار نصب تمام شده و شما هیچ اطلاعات را از دست نخواهید داد. برای انجام این کار دکمه ی پاور مک را برای چند ثانیه نگه دارید تا صفحه ی آن خاموش شود. پس از گذشت چند ثانیه باری دیگر دکمه را فشار دهید ، این کار موجب خواهد شد تا مک شما با سیستم عامل macOS Catalina بالا بیاید.

سیستم عامل macOS Catalina 2
سیستم عامل macOS Catalina 2

اگر با خالی کردن فضای ذخیره سازی مشکل پیدا کرده اید سعی کنید حتما به بخش فایل های Time Machine رفته و آنها را حذف نمایید زیرا فضای زیادی را اشغال می کنند. پس از اینکه فضای ذخیره سازی را پاک کردید دوباره سعی در نصب سیستم عامل کنید. اگر در پایان نصب یک اخطار ظاهر شده ، باید مک خود را ریستارت کرده و زمانی که می خواهد بالا بیاید دکمه های Command + Option + R را از روی کیبورد فشار دهید تا Recovery Mode بالا بیاید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد ، سیستم را در حالت Safe Mode بالا آورده و در آنجا نصب را آغاز کنید.

برطرف کردن مشکل Log In در سیستم عامل macOS Catalina

اگر به هر دلیلی نمی توانید پس از نصب سیستم عامل macOS Catalina به حساب خود وارد شده و یا اینکه به حساب وارد می شوید سپس به صورت خودکار از حساب خارج می شوید ، گام های زیر می توانند به شما در حل مشکل کمک کنند.

ابتدا مک خود را ریستارت کنید و زمانی که در حال بالا آمدن است دکمه های Command + S را فشار دهید. این موجب می شود تا در یک لوپ دستوری قرار بگیرید ، متن زیر را تایپ کنید :

/sbin/mount -uw

کلید enter روی کیبورد را فشار داده و متن زیر را تایپ نمایید :

rm/var/db/.applesetupdone

این دستور موجب می شود تا فایلی که موجب پدیدار شدن این اخطار می شود پاک شود و سیستم عامل Catalina مانند بار نخست بالا بیاید. هیچ یک از اطلاعات شخصی شما پاک نخواهند شد.

برطرف کردن مشکل باتری در سیستم عامل macOS Catalina

شاید پس از نصب سیستم عامل تازه حس کنید که میزان باتری مک بوک شما کمتر از گذشته شده. درست حدس زده اید میزان مصرف باتری بالاتر رفته و دلیل آن فعالیت پشت صفحه ی سیستم عامل تازه بوده که می خواهد خودش را در سیستم به نوعی جای دهد که می تواند یک ساعت تا یک روز به طول بینجامد و پس از گذشت این زمان به حالت عادی باز خواهد گشت.

برطرف کردن مشکل موس در سیستم عامل macOS Catalina

اگر سیستم عامل تازه را نصب کرده اید و متوجه کار نکردن موس شده اید به آدرس Library/Preferences/directory رفته و فایل های زیر را حذف نمایید :

● com.apple.AppleMutiyouchMouse.plist
● com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.mouse.plist

پس از حذف کردن این فایل ها سیستم خود را ریستارت نمایید تا باری دیگر موس کار کند.

برطرف کردن مشکل کیبورد در سیستم عامل macOS Catalina

کاربرانی هم بوده اند که پس از دریافت آپدیت macOS Catalina با کیبورد شان مشکل پیدا کرده اند و دیگر کار نمی کرده. خوشبختانه روش برطرف کردن این مشکل بسیار ساده است ، کافیست مک بوک خود را ریستارت کرده و زمانی که بالا آمد درب آن را برای چند ثانیه ببندید. درب را باز کنید و کیبورد دستگاه شما کار خواهد کرد.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع techradar

نظرات بسته شده است.