برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده برای پیدا کردن آن | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده برای پیدا کردن آن

هر چه سریع تر این کارها را انجام دهید

برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده برای پیدا کردن آن

برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده : جا گذاشتن گوشی روی پیشخوان تنها چند ثانیه زمان می برد یا این که یک دزد در عرض چند لحظه گوشی را از جیب شما می رباید بدون آنکه متوجه شوید.به هرحال ، چه بر اثر دزدی و چه بر اثر اشتباه آن را از دست می دهید و بودن بدون وسیله دیجیتالی دلخواهتان به شما استرس می دهد. 

چگونه فیلم طولانی در پست اینستاگرام بگذاریم ؟

چطور از بلاک اینستا خارج شویم ؟

مخفی کردن لایک در اینستاگرام و فیسبوک ؛ ویژگی جدید این کمپانی

نه تنها ارتباط شما با بقیه دنیا قطع می شود بلکه شخصی ترین اطلاعاتتان نیز به خطر خواهد افتاد و جایگزین کردن گوشی دیگر واقعا آزاردهنده است.

در صورت از دست دادن گوشی خود اصلا نگران نشوید. در هر گوشی اندرویدی ابزاری وجود دارد که می توان رد گوشی گمشده را زد و به آسانی آن را دنبال کرد. 

برای این کار نیاز دارید زمانی که گوشی را گم می کنید تا برای موفقیت چند قدمی بردارید حتی اگر آن را در خانه جا گذاشته باشید. 

آماده باشید

یک قفل صفحه امن ایجاد کنید

یک لطفی در حق خودتان کرده و کد عبور و اثر انگشت را فعال کنید. یک کار دیگر نیز انجام دهید و از تشخیص چهره برای قفل کردن وسیله اندرویدی خود استفاده نکنید.

تکنولوژی تشخیص چهره روی بیشتر وسیله های اندرویدی را به راحتی و با استفاده از یک عکس صورت شما می توان فریب داد . تایید چهره می تواند ایمن تر باشد اگر اندورید Q بدون شک ساپورت چهره ای را برای Face ID فراهم کند.

بعد رمز عبور خود را ایجاد کنید و اثر انگشت خود را نیز در تنظیمات و قسمت ایمنی (Security) ثبت و پی ریزی کنید . من دریافته ام که اسکن اثر انگشت یا وارد کردن کد پین در هر زمان که می خواهید از گوشی استفاده کنید می تواند اذیت کننده باشد اما این فکر که ممکن است عکس ها و اپ های بانکی شما و دیگر اطلاعات شخصی شما در دست فرد دیگری بیفتد اذیت کننده تر و بدتر است . 

کمی دردسر و وقت اضافه برای باز کردن قفل گوشی ارزش این را دارد که شما از خطر افشای اطلاعات شخصی تان برای افراد غریبه جلوگیری کنید. 

Find My Device گوگل

برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده
برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده

هر زمان که شما با یک حساب گوگل وارد گوشی خود می شوید ، Find My Device روشن است . Find My Device چیزی است که هر گاه تلفن شما گم شود تلفن شما را دنبال خواهد کرد و شما میتوانید با آن از دور تلفن خود را قفل کنید یا آن را پاک کنید. 

شما می توانید با رفتن به تنظیمات و مسیر Security & Location > Find My Device از فعال بودن Find My Device مطمئن شوید .اگر گوشی شما گزینه Security&Location ندارد به سراغ Google > Security > Find My Device بروید.

برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده Find My Device باید فعال و روشن شده باشد. اگر اینگونه نیست به موقعیت on آن را تغییر داده و از تنظیمات خارج شوید.

 Find My Mobile سامسونگ

برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده
برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده

اگر دارای گوشی سامسونگ هستید علاوه بر سرویس Googles Find My Device شما می توانید از سرویس Samsung’s Find My Mobile نیز استفاده کنید. این سرویس نه تنها یک بک آپ به شما می دهد تا گوشی گمشده خود را دنبال کنید که حتی ابزارهایی در اختیار شما قرار می دهد که find my device به شما نمی دهد. 

با این سرویس سامسونگ ، شما می توانید کارهایی مانند بک اپ از راه دور را انجام دهید یا ببینید که شخصی سیم کارت شما را عوض کرده است. شما برای استفاده از find my mobile باید دارای حساب سامسونگ باشید. 

در گوشی سامسونگ خود ، تنظیمات را باز کرده و به سراغ Biometrics and securityFind My Mobile بروید . اگر در حین نصب اولیه گوشی وارد اکانت سامسونگ خود شده اید ، find my mobile باید هم اکنون فعال باشد. اگر این گونه نیست وارد شدن به اکانت سامسونگ و فعال کردن find my mobile چند ثانیه زمان می برد. 

قفل کردن از راه دور و دنبال کردن یک گوشی گمشده 

استفاده از Find My Device

برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده
برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده

استفاده از این سرویس نیاز دارد که یک چیز را به خاطر بسپارید: android.com/find . این وبسایت جایی است که اگر گوشی خود را گم می کنید باید وارد آن شوید. مطمئن شوید که وارد همان حساب گوگل شوید که به تلفن اندروید شما متصل شده است. 

در نزدیکی تان کامپیوتری وجود ندارد؟ شما می توانید از وسیله اندورید دیگری استفاده کنید و باید اپلیکیشن Find My Device را از پلی استور دانلود کنید. بلافاصله پس از وارد شدن به سایت یا اپ ، گوگل اقدام باید به تشخیص مکان تلفن شما خواهد کرد.

یک پیام هشدار برای شما فرستاده خواهد شد که می گوید هر کسی که این گوشی را دارد در حال دنبال شدن است. از منوی قسمت چپ سایت Find My Device استفاده کنید تا یک موسیقی را پلی کنید (برای زمانی که آن را در خانه گم کرده اید مفید است) ، وسیله خود را قفل کنید یا گوشی را پاک کنید. 

انتخاب Secure Device تلفن شما را قفل خواهد کرد ، یک پیام از انتخاب شما را روی صفحه قفل نشان می دهد و از اکانت گوگل شما خارج خواهد شد. نگران نباشید . شما هم چنان می توانید پس از قفل شدن تلفن ان را ردیابی کرده و موقعیت آن را شناسایی کنید. اگر برای پرداخت های موبایل از google pay استفاده می کنید ، قفل شدن تلفن مانع از این خواهد شد که کسی با استفاده از تلفن شما خریدی انجام دهد.

اگر ویژگی Erase Device را استفاده کنید دیگر تلفن پس از پاک شدن ، قابل رهگیری نخواهد بود. این گزینه را به عنوان آخرین راه حل در نظر بگیرید.

اگر دزد گوشی شما را خاموش کند ، شما قادر نخواهید بود که ان را رهگیری کنید تا زمانی که دوباره آن را روشن کند و یک اتصال وای فای و سلولار داشته باشد. زمانی که گوگل محل گوشی شما را تشخیص دهد به شما یک ایمیل ارسال خواهد کرد.

زمانی که شما تلفن خود را پیدا کنید، نیاز دارید تا پین خود یا رمز عبور را وارد کنید تا به گوشی دسترسی پیدا کنید. این کار شما را از دست قفل صفحه خلاص می کند. شما همچنین ممکن است مجبور شوید به اکانت گوگل خود وارد شوید تا تایید کنید واقعا چه کسی به تلفن دسترسی دارد. شما نیازی ندارید تا هیچ چیزی را در اپ Find my خاموش کنید.

تلفن های سامسونگ

برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده
برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده

مالکان گلکسی سامسونگ امتیاز استفاده از سرویس گوگل یا سامسونگ برای موقعیت سنجی گوشی گمشده استفاده کنند اما من به شما استفاده از سامسونگ را توصیه می کنم.

برای دنبال کردن وسیله گمشده یا سرویس سامسونگ شما نیاز دارید تا به findmymobile.samsung.com بروید. این یک اپ شرکتی نیست بنابراین شما نیاز خواهید داشت تا از یک مرورگر موبایل روی تلفن یا کامپیوتر استفاده کنید. 

وارد اکانت سامسونگ خود شوید سپس در سمت چپ صفحه ، وسیله گمشده خود را انتخاب کنید. یک نقشه محل فعلی گوشی شما را نشان خواهد داد و منویی از گزینه ها در قسمت راست صفحه نشان داده خواهد شد. 

با قفل کردن گوشی خود شروع کنید ، کارت های پرداخت سامسونگ خود را معلق کنید و مانع از ان شوید که تلفن خاموش شود.

سپس از تلفن خود یک بکاپ بگیرید چون ممکن است تلفن خود را برای همیشه از دست بدهید. اگر تلفن در حال تغییر لوکیشن می باشد ، از گزینه Track location استفاده کنید. 

مانند گوگل پس از ردیابی گوشی ، سرویس سامسونگ تنها به کد پین شما نیاز خواهد داشت. 

از روبرو شدن با دزدان خودداری کنید

اگر تلفن شما دزدیده شده است و شما قادر هستید موقعیت آن را شناسایی کنید سعی نکنید خودتان گوشی را برگردانید. این کار ممکن است منجر به آسیب شما یا کسان دیگری شود و ارزشش را ندارد که خود را به خطر بیندازید. 

به جای آن با پلیس و جاهای مربوطه تماس بگیرید و به آنها موضوع را اطلاع دهید تا برای بازگرداندن گوشی شما اقدام کنند.

با شرکت مربوطه تماس بگیرید و یک فایل بیمه را تهیه کنید

برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده
برنامه ردیابی گوشی دزدیده شده

اگر مطمئنید که گوشی تان را پس نمی گیرید ، با شرکت خود تماس بگیرید و گزارش دهید که گوشی تان گمشده یا دزدیده شده است . استفاده از این کار مانع از سواستفاده دیگران از گوشی شما می شود و گوشی شما در لیست سیاه شرکت مربوطه قرار می گیرد.

سرویس خود را نیز معلق کنید تا کسی نتواند از آن سوء استفاده کند. ولی به یاد داشته باشید با این کار اتصال موبایل را از دست خواهید داد و دیگر نمی توانید تلفن خود را رهگیری کنید. 

امیدواریم هیچ گاه گوشی تان دزدیده نشود تا مجبور به رهگیری آن و دیگر کارها شوید.

منبع cnet

نظرات بسته شده است.