برنامه پخش موزیک Apple Digital Masters نام جدید برنامه اپل | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

برنامه پخش موزیک Apple Digital Masters نام جدید برنامه اپل

برنامه پخش موزیک Apple Digital Masters نام جدید برنامه اپل

برنامه پخش موزیک Apple Digital Masters : از سال 2012، اپل برنامه ای را با عنوان Mastered برای iTunes در نظر گرفت. این برنامه به سازندگان اجازه می داد تا بهترین کیفیت را برای موزیک های iTunes تامین کنند. ابزارهای اپل و راهنمای این کمپانی از بریدن و دستکاری موزیک جلوگیری می کند و اجازه نمی دهد تولیدکنندگان صدا را بیش از حد مجاز بالا ببرند.

قیمت گوشی Galaxy Note 10 Plus 5G چقدر است ؟

دوربین سلفی گوشی Note 10 با لنز تله فوتو و حالت Night Mode

گوشی Galaxy Note10 Plus 5G در انحصار اپراتور ورایزون

جنس بدنه گوشی Note10 و Note10 Plus آلومینیومی نیست

با این حال، Mastered سبب نشد که موزیک های با رزلوشن بالا بر روی iTunes قرار بگیرد. اپل همچنان به فرمت ACC چسبیده بود و رقیب او Tidal بر فرمت فشرده سازی شده تمرکز کرده بود. با این حال، شنوندگان می توانند بین موزیک های Mastered و سایر موزیک ها و CD ها تفاوت قائل شوند و پویایی و وضوح موزیک را درک کنند. این قضیه حتی در مورد موزیک های قدیمی مثل موزیک های گروه بیتلز، لد زپلین، جان کولتنرین و دیگران هم صدق می کند. اگر موزیک از کانال Mastered عبور کند دیگر لازم نیست، نگران صداهای گوشخراش و یا ورژن های ریمیکس شده با صدای بسیار زیاد باشید.

بر طبق گزارش های بیلبورد، اپل تمام محتوای MFiT را تحت عنوان جدید برنامه پخش موزیک Apple Digital Masters گردآوری کرده است. این تغییر نام ممکن است مصرف کنندگان را گیج کند اما به علت تعطیل شدن iTune باید انجام می شد.

برنامه پخش موزیک Apple Digital Masters
برنامه پخش موزیک Apple Digital Masters

اپل به بیلبورد گفته است که اکثر موزیک های موجود در Apple Music هم اکنون بر روی Apple Digital Masters قرار گرفته است. 75 درصد از موزیک های برتر و منتخب آمریکا و 71 درصد از موزیک های موفق دنیا هم اکنون از طریق این برنامه قابل دسترسی هستند.
برای آن که بفهمید یک موزیک از نوع Apple Digital Master است، کافی است بر روی آن کلیک راست کنید و اطلاعات فایل را بخوانید. Apple Music بر روی iPhone یا iPad مشخص نمی کند که موزیکی که به آن گوش می دهید از نوع Mastered for iTunes و یا Apple Digital Master است. بنابراین اگر از کاربران FLAC یا Apple Lossless هستید، زیاد هیجان زده نشوید. هنوز اما و اگرهای زیادی در این مورد وجود دارد. Tidal HiFi هم هنوز وارد رقابت با اپل نشده است.

منبع theverge

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.