Ultimate magazine theme for WordPress.

بروز رسانی واتساپ را از اینجا دریافت کنید

بروز رسانی واتساپ

بروز رسانی واتساپ : یک شکاف امنیتی در واتساپ سبب شده تا پیام رسان معروف به وسیله ی جاسوسی بدل شود. بدافزاری به نام پگاسوس می تواند از طریق تماس صوتی واتساپ در اندروید و iOS بارگذاری شود و سپس اطلاعات را از دستگاه جمع آوری کند.
هم واتساپ و هم کمپانی اسرائیلی مسئول طراحی برنامه ی جاسوسی-گروه NSO- شکاف واتساب را تایید کردند. پگاسوس می تواند از طریق تماس صوتی واتساپ حتی اگر به آن پاسخ ندهید، وارد گوشی شود. پس از ورود لیست تماس ها را حذف می کند، دوربین و میکروفون را به کار می اندازد و همه ی اطلاعات ارتباطات و موقعیت جغرافیایی را جمع آوری می کند.

آخرین نسخه واتس آپ همراه با یک ویژگی جدید برای برنامه نویسان

پگاسوس به برخی دولت های خاورمیانه با هدف مبارزه با تروریسم و جرم و جنایت فروخته شده بود. گمانه زنی هایی در رابطه با این که دولت های خاورمیانه مسئول حمله به واتساپ هستند تا اعتراضات حقوق بشری خود را آرام کنند، وجود دارد. در دوازدهم ماه می، از پگاسوس برای دسترسی به تلفن همراه یک وکیل بریتانیایی الاصل مدافع حقوق بشر استفاده شد. که البته این عملیات ناکام ماند. این وکیل بریتانیایی به گروهی از روزنامه نگاران مکزیکی، منتقدین دولت و یک نفر ضد سعودی مقیم کانادا کمک کرده بود تا از کمپانی اسرائیلی به دلیل رعایت نکردن حقوق مشتریان، شکایت کنند. قبل از او هم مدافعین حقوق بشر در خاورمیانه هدف پگاسوس قرار گرفته بودند.

بروز رسانی واتساپ
بروز رسانی واتساپ

واتساپ به دیوان عدالت آمریکا و گروه مدافعین حقوق بشر در مورد این تهدید هشدار داد و ادعا کرد این بدافزار می تواند تمام اطلاعات کمپانی های وابسته به دولت را از طریق تلفن همراه به دست بیاورد. با این وجود NSO هرگونه دخالت در حمله های اخیر را رد کرد:«تحت هیچ شرایطی NSO در عملکرد و شناسایی اهداف این فناوری دخیل نیست.»
هرچند واتساپ این شکاف امنیتی را از ریشه اصلاح کرد، اما به خاطر مسائل امنیتی و رعایت جانب احتیاط از کاربران درخواست کرد تا حتماً از آخرین ورژن واتساپ استفاده کنند. شما می توانید واتساپ را از گوگل پلی و یا به صورت مستقیم دریافت کنید.
واتساپ همچنین از کاربران خواست تا از به روز بودن سیستم عامل اندروید و iOS اطمینان حاصل نمایند تا نسبت به بهره کشی های هدف گذاری شده برای به دست آوردن اطلاعات ذخیره شده در تلفن همراه مصون باشند. با این حال NSO پذیرفت که همیشه به دنبال سوء استفاده و حمله از واتساپ بوده است. پس زیاد دور از ذهن نیست که بعد از رسیدن به این مهم، آن را به شخص سومی فروخته باشد. جلوگیری از جاسوسی های مشابه این با حمله به واتساب با 1.5 میلیارد کاربر کار ساده ای نیست.

منبع androidpit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.