بزرگترین ورزشگاه جهان | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بزرگترین ورزشگاه جهان

بزرگترین ورزشگاه جهان

در این مقاله به معرفی بزرگترین ورزشگاه جهان خواهیم پرداخت و بی تردید حضور برخی از آن ها در این لیست می تواند شما را شگفت زده نماید.

استادیوم برج العرب 86.000 نفری ، اسکندریه ، مصر

استادیوم برج العرب با فاصله ی 25 کیلومتری در سال 2007 میلادی به صورت رسمی افتتاح گردید. این استادیوم 86.000 نفری مجهز به 8 آسانسور بوده که برای جابجایی بازیکنان ، کادر تیم ها ، عکاسان و اشخاص VIP مورد استفاده قرار میگیرند. دو استادیوم دیگر نیز در کنار این استادیوم بزرگ قرار گرفته که هر یک گنجایش 2.000 نفر را دارند. یک پیست دو نیز اطراف این زمین قرار گرفته که با نور کامل و سیستم خنک کننده ی بسیار قوی شرایط را برای یک مسابقه ی دیدنی فراهم می سازند. در کنار این استادیوم نیز یک هتل ساخته شده که گنجایش پذیرایی از 200 مهمان را داشته و مجهز به سالن بدنسازی و استخر نیز می باشد.

 

استادیوم 87.411 نفری ملی بوکیت جلیل ، کوالالامپور ، مالزی

این استادیوم بزرگ 87 هزار نفری در مجموعه ی ملی ورزشی کوالالامپور واقع شده که در حقیقت در سال 1998 برای جام کشورهای مشترک المنافع ساخته شد. این استادیوم چند منظوره میزبان بازیهای مهمی از جمله فینال جام ملت های آسیا و جام حذفی مالزی بوده. این استادیوم در سال 2017 مورد بازسازی قرار گرفت تا بتواند میزبانی بازی های پارالمپیک ASEAN 2017 را کسب کند.

بزرگترین-ورزشگاه-جهان-1
بزرگترین ورزشگاه جهان

استادیوم 88.083 نفری گلورا بونگ کارنو ، جاکارتا ، اندونزی

این استادیوم فوق العاده در سال 1962 با کمک نیروهای شوروی ساخته شد و نام آن به افتخار نخستین رئیس جمهوری سوکارنو تعیین گردید. این استادیوم در ابتدا 110 هزار نفری بوده و پس از دو بازسازی به این تعداد کاهش یافته. سقف بالای سر تماشاچیان با استفاده از تکنیک خاص بومی به نام “تمو” ساخته شده و به عنوان میزبان بازی های آسیایی زیر 19 سال نیز بوده.

استادیوم 90.000 ومبلی ، لندن ، انگلستان

این استادیوم معبد فوتبال انگلستان می باشد. این استادیوم چند منظوره ی 90.000 نفری جایگزین استادیوم اصلی ومبلی شد که در سال 2002 خراب شد. مالک این باشگاه بزرگ و فوق العاده فدراسیون فوتبال انگلستان می باشد. بر روی این ورزشگاه یک تاج با ارتفاع 134 متری قرار داده شده که زیبایی خاصی به آن بخشیده. این ورزشگاه تا به حال میزبانی بازی های مهمی نظیر جام حذفی انگلستان ، لیگ قهرمانان اروپا و المپیک 2012 لندن بوده.

بزرگترین-ورزشگاه-جهان-2
بزرگترین ورزشگاه جهان

استادیوم 92.542 نفری Rose Bowl ، پاسادنا ، آمریکا

با اینکه در آمریکا فوتبال اهمیت چندانی نداشته اما این ورزشگاه با گنجایش 92.542 میزبان چندین بازی در جام جهانی 94 بوده. این استادیوم در سال 1922 تاسیس شده و میزبان چند ورزش مشابه به فوتبال ، کنسرت ها و برنامه های مختلف بوده. در سال های اخیر بارها و بارها سیستم ارتباطی این استادیوم تغییر یافته تا دسترسی به اطلاعات موردنیاز خبرنگاران و گزارشگران با سهولت بیشتری صورت بگیرد.

استادیوم 94.736 هزار نفری FNB ، ژوهانسبورگ ، آفریقای جنوبی

این استادیوم برای میزبانی بازی های جام جهانی 2010 افتتاح گردید که با نام شهر فوتبال نیز شناخته می شود. این استادیوم به شکل یک میوه ساخته شده ئ از نام این میوه نیز برای این استادیوم استفاده گردیده. نام این میوه “کالاباش” بوده تا رسوم آفریقایی ها را نیز نشان داده باشد.

استادیوم 95.225 نفری آزادی ، تهران ، ایران

ورزشگاه بزرگ آزادی با گنجایش 95.225 هزار نفری در سال 1973 ساخته شد. این ورزشگاه در مجموعه ی ورزشی آزادی قرار گرفته که علاوه بر زمین فوتبال مجهز به سالن سرپوشیده ، استخر و مجموعه ی قایقرانی می باشد. بازسازی هایی که در سال 2002 شکل گرفته میزان قابل توجهی از گنجایش این ورزشگاه را کاسته و به طور معمول در مسابقات مهم بیش از گنجایش پر می گردد. این استادیوم به عنوان خانه ی تیم ملی ایران ، پرسپولیس و استقلال شناخته می شود.

بزرگترین-ورزشگاه-جهان-3
بزرگترین ورزشگاه جهان

استادیوم Azteca ، مکزیکوسیتی ، مکزیک

هر طرفدار فوتبالی این استادیوم را با گل معروف مارادونا که به نام دست خدا نیز شناخته می شود به یاد می آورد. این استادیوم بزرگترین مجموعه ی ورزشی مکزیک بوده و گنجایش 95.500 نفر را دارد. این ورزشگاه در سال 1966 و با ارتفاع 7.200 متر از سطح دریا ساخته شده.

بزرگترین-ورزشگاه-جهان-4
بزرگترین ورزشگاه جهان

استادیوم 99.354 نفری نیوکمپ ، بارسلون ، اسپانیا

نام این استادیوم در اصل Estadi del Barcelona بوده که در سال 2000 به نیوکمپ یا کمپ نئو تغییر یافته. دومین ورزشگاه بزرگ جهان متعلق به دومین تیم فوتبال ثروتمند جهان یعنی بارسلونا می باشد. این استادیوم بی نظیر و تاریخی میزبان بازی هایی نظیر فینال های جام ملت های اروپا 89-88 ، باشگاه های اروپا و جام حذفی اسپانیا بوده. این ورزشگاه در سال 1957 توسط فرانسیس میدجان ساخته شده.

بزرگترین-ورزشگاه-جهان-5
بزرگترین ورزشگاه جهان

استادیوم 150.000 هزار نفری رونگرادو مِی دِی

کشور کره ی شمالی با وجود محدودیت های موجود ، خانه ی بزرگترین استادیوم ورزشی جهان می باشد. این استادیوم 150 هزار نفری با طراحی زیبایی ساخته شده و سقف آن با حالت خاص به شکل گل مگنولیا می باشد. این استادیوم به شکل حلقه ساخته شده و اندازه ی آن 22.500 متر مربع و شامل هشت طبقه با ارتفاع کلی 60 متر می باشد. از این ورزشگاه برای بازی های لیگ کره ی شمالی و برگزاری سخنرانی های سیاسی می باشد.

بزرگترین ورزشگاه جهان
بزرگترین ورزشگاه جهان

نظرات بسته شده است.