بهترین شهر دنیا و بدترین شهر های دنیا برای زندگی در سال 2019 | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بهترین شهر دنیا و بدترین شهر های دنیا برای زندگی در سال 2019

بهترین شهر دنیا برای زندگی در سال 2019

این شهر بیشتر برای بناهای تاریخی ، مهندسی خاص بناها ، فضای های سبز و کافی شاپ های معروفش شناخته می شد اما اکنون وین توانسته به بهترین شهر دنیا برای زندگی در سال 2019 تبدیل شود

پایتخت کشور اتریش موفق شده برای دومین سال متوالی عنوان بهترین شهر برای زندگی را از آن خود کند و از نظر ثبات ، فرهنگ و محیط ، مراکز علمی ، زیرساخت ها و مراکز درمانی به بالاترین امتیازها دست پیدا کرده و در صدر لیست قرار گیرد. پیش تر شهر ملبورن در صدر بوده که سال گذشته و پس از هفت سال پیاپی ، وین موفق شد این عنوان را از این شهر استرالیایی بگیرد. دیگر شهرهای برتر که عضو پنج عدد از بهترین شهرهای جهان قرار گرفته اند به ترتیب سیدنی ، اوزاکا و کلگری در کانادا می باشند. تحقیق انجام شده بر روی 150 شهر از برترین شهرها در کشورهای جهان و با مدیریت سازمان اطلاعات اکونومیست مدیریت شده است.

در یک مصاحبه با لوسی لمستر توری که اهل نیویورک بوده و در سال 2004 به وین و کشور اتریش مهاجرت کرده دلایل بسیاری دیده می شود که چرا این شهر به بهترین شهر دنیا برای زندگی تبدیل شده : ” وین به من یاد داد که چطوری می تونم زندگی کنم ، اون روش زندگی کردن رو بهم یاد داد. تو نیویورک و به خصوص منهتن زندگی سرعت بالایی داره و اون سرعت تو وین نیست اما این شهر هم سرعت خاص خودش رو داره ، سرعتی که من عاشقش شدم. این شهر ساکت ، تمیز و از نظر فرهنگی غنیه و قبلا تو هیچ شهری تو اروپا یا آمریکا همچین حس امنیتی رو نداشتم. اولش که اومدم اینجا فکر میکردم که هیچوقت نتونم به بسته بودن مغازه ها در یکشنبه ها عادت کنم اما این زندگیمو کاملا عوض کرد ، این به من گفت که استراحت کردن مهمه و زندگی شخصی به اندازه ی زندگی کاری اهمیت داره. ”

سریعترین ماشین جهان رکورد سرعت را جابجا کرد

بیشترین فالوور اینستاگرام متعلق به کیست ؟ معرفی 5 نفر اول

با اینکه در لیست بهترین شهر های دنیا کشورهای استرالیا ، کانادا و ژاپن امتیازهای بالایی را بدست آورده اند اما شهرهای اروپایی هم عملکرد بسیار خوبی داشته و توانسته اند سهم بالایی را در میان 20 شهر برتر داشته و هشت عدد از آنها را از آن خود کنند. در ده شهر برتر نام کپنهاگ دیده شده و شهرهای زوریخ ، فرانکفورت و ژنو مکان های 11 ، 12 و 14 را از آن خود کرده اند.

بهترین شهر دنیا
بهترین شهر دنیا

شهرهای هلسینکی ، آمستردام و هامبورگ هم در میان 20 شهر برتر قرار گرفته و برلین و لوکزامبورگ در مکان های 21 و 23 می باشند. بهترین شهر آمریکایی هونولو بوده که در جایگاه 22 قرار گرفته و آتلانتا ، پیتسبورگ و واشنگتن در میان 40 شهر برتر و شیکاگو در جایگاه 41 می باشد.

شهرهای لندن و نیویورک نیز به ترتیب در مکان های 48 و 58 بوده که از نظر فرهنگی امتیازهای بالایی دریافت کرده اما در زمینه های زیرساخت ، ثبات و تروریزم و جرم و جنایت در میان بدترین شهرها قرار گرفته اند. پاریس هم به دلیل تظاهرات جلیقه زردها شش پله سقوط کرده و در مکان 26 قرار گرفته. شهر سنگاپور نیز در مکان 40 بوده و دبی رتبه ی 70 را کسب کرده. هنگ کنگ هم به دلیل رفتارهای نامناسب با شهروندانش سقوط محسوسی داشته و در جایگاه 38 قرار گرفته. شهرهای قاهره و دهلی به دلیل فقر و آب و هوای نامناسب هم افت شدیدی داشته اند. بدترین شهرهای دنیا نیز برای زندگی از بدترین یعنی دمشق آغاز شده و پس از آن شهر های لاگوس در نیجریه و داکا در بنگلادش قرار گرفته اند. کاراکاس پایتخت ونزوئلا و کراچی و طرابلس هم در میان ده عدد از بدترین شهرهای قابل زندگی قرار گرفته اند.

منبع edition

نظرات بسته شده است.