به دست آوردن پول و دلیل ترس برخی از مردم از ثروتمند شدن | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

به دست آوردن پول و دلیل ترس برخی از مردم از ثروتمند شدن

عده ای از کسب درآمد بیشتر و ثروت اجتناب می کنند و این ممکن است ناخودآگاه باشد

به دست آوردن پول و دلیل ترس برخی از مردم از ثروتمند شدن

به دست آوردن پول : همانطور که همه ما آگاه هستیم ، پول زیاد ، کلید آزادی مالی است ، تمام بدهی های شما پایان می یابد و هر قدر که بخواهید برای سبک زندگی بهتر می توانید هزینه کنید. در حالی که بسیاری از ما در رویای میلیونر شدن هستیم و آرزو داریم تا در قرعه کشی برنده شویم ، کسانی هستند که چنین حسی ندارند و در واقع کم نیستند مردمی که از ثروتمند شدن می هراسند.

اگر از ثروتمند شدن می ترسید ، حتما به خاطر یکی از دلایل زیر است که در  اینجا به شما خواهیم گفت:

نگرانی از سرقت یا امنیت

در گفته های قدیمی آمده است “پول بیشتر ،مشکلات بیشتر”  و بسیاری به این عبارت اعتقاد دارند. یکی از مسائلی که پول بیشتر موجب آن می شود ، سرقت است و این نگرانی امنیتی را افزایش می دهد. افراد ثروتمند بیشتر مورد سرقت قرار خواهند گرفت و به طبع بیشتر هم مورد توجه و هدف کلاهبردان قرار خواهند داشت.

مالیات

به دست آوردن پول

یکی دیگر از دغدغه ها مالیات است .اگرچه محاسبه مالیات در کشورها و مشاغل مختلف کمی پیچیده است ، اما در قاعده کلی برای ثروت بیشتر مالیات بیشتری هم تعلق خواهد گرفت. برخی ممکن است به یکباره درآمدشان بسیار بالا برود و سازمان مالیاتی برایشان مالیات سنگینی وضع کند و آنها مجبور هستند برای انجام این کارها افراد متخصصی را استخدام کنند و آن اشخاص هم احتمال دارد به خوبی کار خود را انجام ندهند و بارها و بارها دچار مشکل شده و جریمه مالیاتی به آن ها تعلق گیرد. به همین خاطر است که بسیاری از مردم به خاطر ترس از مالیات حتی به صورت ناخودآگاه به کسب درآمد بیشتر فکر نمی کنند.

درخواست پول از طرف دوستان و خانواده

به دست آوردن پول

وقتی خویشاوندان می دانند که شما غنی هستید، از شما انتظار دارند تا درخواست های مالیشان را برآورده کنید . همین امر برای دوستانتان نیز صدق میکند. آنها ممکن است این موضوع را که تا به حال به شما وفادار بوده اند یا رابطه خانوادگی را مطرح کنند تا شما را متقاعد نمایند که باید نیاز های مالی آنان را مرتفع سازید و روابطی که برایتان شکل میگیرد بیشتر بر مبنای ثروت شماست تا شخصیت شما؛ این سناریو کاملا امکان پذیر است و به همین دلایل ، عده ای از کسب ثروت بیشتر خودداری می کنند.

مدیریت سبک زندگی

اگر کتاب های مدیریت ثروت را خوانده باشید حتما در آن ها مطالبی در خصوص مدیریت دارایی ها دیده اید. مشکل اینست که بسیاری از مردم یا این کتاب ها را نخوانده اند یا دستور العمل های آن را اعمال نکرده اند. در عوض آن ها به عادت هایی که ساخته اند تکیه می کنند. بنابراین وقتی که پول بیشتری بدست می آورید سطح زندگی خود را بالاتر خواهید برد و مقاومت در برابر وسوسه های پول خرج کردن دشوار است و بسیارند کسانی که به همین دلیل،  ثروت زیادی به دست نمی آورند و برخی دیگر از ورشکستگی می هراسند.

افرادی که ثروتمند هستند خود را با سایر افراد یا خانواده های ثروتمند مقایسه می کنند. این موجب می شود که فرد فقط پول بیشتری خرج کند.

کار شدید

به دست آوردن پول

مهمترین نکته در این خصوص ، سخت کار کردن است.بسیاری از مردم فکر می کنند ثروتمندان به آسانی به این جایگاه رسیده اند ، اما همیشه اینطور نیست ، اگر هم کسی بر خلاف این باشد باز هم برای زندگی در سبک ثروتمندان ، برای حفظ ثروت باید تلاش کرد. این بدین معنی است که اگر بخواهید وضعیت فعلی تان را حفظ کنید، باید سخت کار کنید.

ولی اکثریت مردم به همین خاطر که حاضر نیستند سخت تلاش کنند نمی خواهند ثروتمند شوند.

پوشیدن لباس های گران قیمت

به دست آوردن پول

در کنار مدیریت سبک زندگی ، بسیاری انتظاراتی از شما دارند که باید به آن ها توجه کنید ، یکی از آن ها پوشیدن لباس شیک و گران قیمت است. بسیاری از ثروتمندان در جهان با طراحان , Gucci  و Versace، کار می کنند و شاید این شیوه زندگی نیست که شما دنبال آن هستید.

درخواست های خیریه

به دست آوردن پول

در کنار دوستان و خانواده که از شما تقاضای پول دارند ، موسسات خیریه فراوانی هستند که اگر ثروتمند شوید از شما درخواست پول دارند.

البته کمک به خیریه هایی که هیچ گونه مشکلی ندارند و با صداقت تمام در جهت رفع نیازهای مردم تلاش می کنند ، امری بسیار نیکوست . اما تصور کلاهبرداری توسط آن ها ، برای عده ای ایجاد استرس می نماید.

 

مدیریت ضعیف مالی

به دست آوردن پول

اکثر افرادی که یکباره به پول زیادی می رسند ، تصمیمات بدی میگیرند. پول زیاد مسئولیت های بیشتری را نیز در بر دارد. مطالعه کتاب های مالی ممکن است به شما در این زمینه کمک کند و یا استخدام مشاور مالی که علاوه بر داشتن هزینه بالا ، این احتمال وجود دارد که برخی از مشاوران گاهی به دنبال منافع خود باشند. ولی بازهم دستمزد بالای آن ها توجیه خوبی برای حفظ و یا افزایش ثروت است.

اضطراب و افسردگی

به دست آوردن پول

بعضی ها ممکن است به شما یادآور شوند که بعد از بدست آوردن ثروت می توانید شادی و آرامش را تجربه کنید. اما برای همه این مورد صدق نمی کند. در واقع با نگاه کردن به رفتارهای ثروتمندان، چیزی متفاوت را می بینید. ثروت با تمام چیزهایی که برای مردم به ارمغان می آورد به همان میزان هم آن ها را تحت فشار قرار می دهد و البته این بستگی به خود آن ها نیز داشته و برای برخی بیشتر و برای برخی کمتر است. این فشار ها ممکن است به مرور زمان افراد را دچار اضطراب و افسردگی نماید .

 

شما تغییر کرده اید

به دست آوردن پول

وقتی که مردم پول زیادی بدست می آورند بسیاری از چیزها نیز در مورد آن ها از جمله سبک زندگی و حتی رفتار اطرافیانشان نیز تغییر می کند.  آن گاه که مردم شروع به تغییر شیوه زندگی و اطراف خود میکنند ، در سطح وسیعی افراد را تحت تاثیر قرار می دهند. همیشه ممکن است این تغییرات در جهت بهتر شدن نباشد و همین موضوع است که عده ای از آن می ترسند.  

 

به چشم آمدن

به دست آوردن پول

وقتی شما ثروتمند می شوید به چشم می آیید و توجه بیشتری معطوف شما می گردد . و این یعنی اینکه اشخاصی که شما را نمی شناسند توجه بیشتری به شما کرده و این بسته به میزان ثروت شما متفاوت خواهد بود هر چه ثروت بیشتر باشد در مقیاس بزرگتری به چشم خواهید آمد و خیلی ها هستند که می خواهند سر از کار و زندگی شخصی شما در آورند و این موضوع نیز برای بسیاری از مردم ناخوشایند خواهد بود.

ارث

به دست آوردن پول

به عده ای از مردم ارث بالایی می رسد. برای بسیاری وارث بودن، بسیار شیرین و لذت بخش است ولی هستند کسانی که جدای ترس از مسائل حقوقی و اداری فکر می کنند شاید دریافت این ارث موجب اختلافات خانوادگی یا بحث و جدل شود و یا اینکه به ثروت شخصی که از او ارث برده اند،  تردید دارند که از کجا تامین شده و بعد ها ممکن است دچار مشکل شوند، به همین خاطر آنچنان از ارث رسیدن هیجان زده نمی شوند.

 

منبع inspiredot.net

نظرات بسته شده است.