Ultimate magazine theme for WordPress.

بیل گیتس و معرفی هفت فناوری در مراقبت های بهداشتی

بیل گیتس و معرفی هفت فناوری در مراقبت های بهداشتی

امسال بیل گیتس در دانشگاه MIT در مورد هفت فناوری با پتانسیل بالا در زمینه ی مراقبت های بهداشتی سخنرانی نموده که در این مقاله به طور خلاصه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت.

او در این باره گفت : ” ما در دنیای زندگی می کنیم که همه نمی توانند زندگی کاملی را تجربه نموده و در سلامت کامل زندگی کرده و به میانسالی و سالخوردگی برسند و زمان زیادی تا رسیدن به این هدف پیش رو داریم. اما فناوری های امروزی به گونه ای در زندگی ما تاثیر داشته تا با سرعت و دقت بالا در تشخیص بیماری ها ، جان بسیاری را نجات داده و در واقع این نوع فناوری ها با سرعتی آهسته در حال تغییر دنیای اطراف ما می باشند. ”  

هفت فناوری برتر در رابطه با مراقبت های بهداشتی از نظر بیل گیتس :

1- تشخیص سلول دانشگاه استنفورد کشف شده توسط دکتر استفن کوئیک که تنها با پرداخت 10 دلار می توان بچه های نارس را پیش از تولد تشخیص داد. این تست می تواند شانس بقای فرزندان را به صورتی چشمگیر افزایش دهد.

2- پرفسور دکتر گیلرمو ترنی ، استاد دانشگاه هاروارد کاوشگری را طراحی نموده تا با بلعیدن آن بتوان بدون بروز کمترین مشکل بتوان بدون نیاز به آندوسکوپی که هزینه ای بالا داشته را در تشخیص بیماری های گوارشی استفاده نمود.

3- استارتاپ آلمانی BioNTech روش های تشخیص سرطان ها را گسترش داده تا عموم بتوانند با علم به آن ها از پیشرفته شدن سرطان جلوگیری نمایند.

4- دکتر دیوید کیت ، دانشمند هاروارد در حال پیدا کردن روشی بوده تا بتوان کربن مونوکسید را از هوا جدا نموده و از آن برای تولید سوخت های مصنوعی استفاده نمود. این کار موجب کاهش آلودگی هوا و کمتر شدن گازهای گلخانه ای خواهد شد.

5- بند تازه ای که شرکت AliveCor مخصوص اپل واچ طراحی شده تا بتواند فیبریلاسیون دهلیزی را انجام داده و با تشخیص آریتمی از احتمال بروز حمله ی قلبی شخص را مطلع ساخته تا پیشگیری لازم انجام گردد.

6- توالت های کم مصرف که در دانشگاه فلوریدا طراحی شده اند توالت هایی هستند که بتوانند فضولات را بدون استفاده از آب تکان داده و تبدیل به کود نموده و با عدم استفاده از پخش شدن میکروب در آب از ابتلا به بیماری جلوگیری به عمل آورد.

7- استفاده از هوش های مصنوعی در بیمارستان ها مانند الکسا برای ارائه ی راه حل و دادن توضیحات تکمیلی به صورت صوتی برای بیماران.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.