Ultimate magazine theme for WordPress.

بیماری اسکیزوفرنی و انتقال آن از طریق پارازیت ارسال شده توسط گربه ها

بیماری اسکیزوفرنی

محققین طی انجام آزمایشات مختلف در یافته اند که پارازیت ارسال شده در گربه ها می تواند موجب ابتلای انسان ها به بیماری اسکیزوفرنی شود. در این تحقیق گفته شده انسان هایی که گربه در خانه ی خود نگهداری می کنند تا بیش از 50 درصد امکان ابتلا به اسکیزوفرنی را در خود افزایش می دهند. دانشگاه کپنهاگ یک سری آزمایشات را بر روی 80.000 نفر انجام داده که تعداد 2.591 نفر آنها با مشکلات روانی تشخیص داده شده اند.

این پارازیت با نام توکسوپلاسما گوندیل شناخته شده که در خاک دستشویی گربه ها بوده که می تواند بر روی گوشت خام نشسته و وارد سیستم آن ها شود. این پارازیت بیشتر موجب افزایش ریسک پذیری و افسردگی در برخی خواهد شد.

بیماری-اسکیزوفرنی-1
بیماری اسکیزوفرنی

این پارازیت در میلیاردها انسان در نقاط مختلف جهان دیده شده و حتی یک چهارم افراد مورد تست قرار گرفته ی دانشگاه کپنهاگ نیز مبتلا به این نوع پارازیت بوده اند. علاوه بر این ، تحقیق نشان داده که این پارازیت می تواند به افزایش ابتلا به اسکیزوفرنی کمک نماید. از نظر بیوشیمیایی این پارازیت نوعی آمینو اسید به نام تریپتوفان را در بدن منتشر نموده که به ترتیب موجب به ترشح کینورنیک و ابتلا به اسکیزوفرنی خواهد شده که در بسیاری از بیماران مبتلا به این بیماری نیز دیده شده.

این محققان در حال پیدا نمودن واکسنی برای جلوگیری از توکسو پلاسمی می باشند تا بتوانند با آسودگی خاطر تمام در کنار گربه های دلبند خود زندگی کنند.

بیماری-اسکیزوفرنی-2
بیماری اسکیزوفرنی

این پارازیت می تواند بر روی بانوان باردار تاثیر گذاشته و بچه های آن ها را به نوعی آنفولانزا مبتلا سازد. علاوه اینکه می تواند تاثیرات مخرب بیشتری بر روی افراد با سیستم ایمنی ضعیف مثلا مبتلایان به ایدز و تحت شیمی درمانی داشته باشد. این پارازیت پس از چند روز در خاک گربه فعال شده و بهتر است هر دو روز یکبار خاک آن را با استفاده از دستکش عوض نموده تا ریسک ابتلا به بیماری را به حداقل برسانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.