Ultimate magazine theme for WordPress.

بی ام و M8 با سیستم تغییر حساسیت ترمز و تغییر دیفرانسیل

بی ام و M8 با سیستم تغییر حساسیت

برخی از تیزرهای تبلیغاتی بیش از چند عکس از زوایای مختلف بوده و این دقیقا اتفاقیست که برای خودروی جدید BMW یعنی بی ام و M8 افتاده زیرا این شرکت آلمانی پا فراتر از تنها نشان دادن تیزرها گذاشته و اطلاعات جالبی را در مورد M8 و فناوری استفاده در آن به اشتراک گذاشته.

پرسرعت ترین موتور جهان 2019

شرکت BMW چندین حالت مختلف رانندگی را که در M8 Coupe و M8 Convertible قرار داده پیش نمایش نموده. با اینکه تیزرهای به نمایش گذاشته شده کمی تارو عجیب هستند می دانیم که سری 8 این شرکت با چه طراحی و شمایلی ارائه می شوند اما به نظر می سد که M8 2019 با ظاهری خشن تر و ضربه گیر و دمنده هایی با ظاهر متفاوت تر عرضه گردد. هرچند لبه های چراغ ها و قسمتی از بدنه ی آن به نوعی در رندرها پوشیده شده و به درستی نمی توان طراحی آن قسمت ها را مشاهده کرد.

اما فناوری استفاده شده در این خودرو بسیار جالب بوده و تنها گفتن از آن می تواند شما را جذب خود کند. در مرکز جلوی این خودرو یک دکمه ی تعیین حالت بوده که می توانید حالت های مختلف رانندگی را توسط آن تعیین کنید که البته این ویژگی بر روی بسیاری از خودروهای اسپرت امروزی قرار گرفته که شامل پشتیبانی از ویژگی هایی از قبیل تعیین میزان حساسیت گاز ، تعیین میزان فرمان پذیری خودرو و سختی سیستم تعلیق می باشد. علاوه اینکه در این سیستم پشتیبانی از تغییر حالت دیفرانسیل قرار گرفته که به شما این امکان را میدهد حالت تمام چرخ را به دیفرانسیل عقب تغییر دهید که بی تردید می تواند در شرایط مختلف کارایی خود را داشته باشد.

بی ام و M8
بی ام و M8

اما ویژگی جالب تری که دراین خودرو تعبیه شده امکان تغییر میزان حساسیت پدال ترمز بوده که توسط سیستم الکتریکی ترمزها می توان نسبت حساسیت آن را تغییر داده تا در زمان بودن در ترافیک موجب ناراحتی شما نشده و در مسافت های طولانی کمترین دغدغه ی شما سیستم ترمز خودرو باشد. این سیستم الکتریکی تنها برای ایجاد حس راحتی در رانندگی های شهری و بین شهری نبوده و یک حالت ترمز اسپرت نیز داشته تا بتوانید با M8 قدرتمند دریفت کرده و لذت رانندگی کردن را برده و هیجان آن را نیز به صورت کامل و همینطور در نهایت امنیت تجربه کنید. این سیستم ترمز قابل استفاده بر روی سیستم های ترمز ساده و سرامیکی می باشد.

اگر از حالت M که در وسط فرمان خودرو قرار گرفته استفاده کنید ، حالت دستیار راننده فعال شده تا با تغییر خودکار حالت های رانندگی سهولت بیشتری را در طی مسیر برای شما فراهم سازد. M8 های تازه با سیستم های رانندگی Road و Sport عرضه خواهند گردید اما اگر نمی خواهید رانندگی هوشمند را تجربه کرده و برایتان خسته کننده است کافیست حالت Track را فعال کرده تا تمامی مانیتورها و هوش مصنوعی خاموش شده تا تجربه ای متفاوت را در یک خودرو مدرن اما با سیستم ریترو و قدیمی کسب نمایید.

بی ام و M8 سری پرچمدار این شرکت به حساب می آید و تعجبی هم ندارد که مجهز به جدیدترین سیستم های رانندگی و هوش مصنوعی باشد. هنوز مشخص نیست که این خودرو چه زمانی رونمایی و به بازار عرضه می شود اما با توجه به رندر حقیقی به نظر نمی رسد زمان طولانی به معرفی آن باقی مانده باشد.

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.