تاریخ رونمایی از مرورگر کرومیوم Edge Browser مایکروسافت مشخص شد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

تاریخ رونمایی از مرورگر کرومیوم Edge Browser مایکروسافت مشخص شد

شرکت مایکروسافت از زمانی که موتور جستجوی کرومیوم را معرفی کرد با سرعتی برق آسا در حال پیشرفت بوده است. این شرکت سال ها در حال کار بر روی افزایش سرعت EdgeHTML بود اما هرگز نتوانست حتی نزدیک به سرعتی که کرومیوم دارد برسد. اما گذشته دیگر پشت سر گذاشته شده و حالا این شرکت در حال انجام تست های نهایی مرورگر Chromium Edge بوده و لوگوی آن را هم آماده کرده. تاریخ ارائه ی این مرورگر نیز 15 ژانویه ی 2020 اعلام شده است.

مایکروسافت می خواهد در رونمایی از مرورگر مایکروسافت کرومیوم از روشی مشابه به رونمایی Chrome استفاده کند. نمونه ی اولیه ی این مرورگر به صورت اغراق آمیزی شبیه به Chrome Canary بود که بعد از تست های اولیه در سال 2019 کانال ها و کدهایی را به آن اضافه کرد. هم اکنون می توانید نسخه ی بتا این مرورگر را دانلود نمایید و هر 6 هفته آپدیتی جدید را دریافت کنید. البته این نسخه می تواند با نسخه ی پایداری که در ویندوز 10 قرار خواهد گرفت تفاوت بسیاری خواهد داشت. اگر ویندوز شما بر روی آپدیت خودکار قرار گرفته باشد احتمالا تا ابتدای سال 2020 به صورت خودکار پس از آپدیت به صفحه ی اصلی دسکتاپ شما اضافه خواهد شد.

مرورگر کرومیوم Edge Browser
مرورگر کرومیوم Edge Browser

مرورگر Edge Browser

مایکروسافت برای سالها تلاش داشته تا مرورگر Edge Browser را به قدرتمند ترین و کم مصرف ترین روش برای جستجو در اینترنت در محیط ویندوز تبدیل کند. با این حال مرورگر کروم موفق شده با داشتن پایداری و سرعت بیشتر به محبوب ترین مرورگر تاریخ تبدیل شود. اما مرورگر Chromium Edge از کروم سریعتر خواهد بود و با ویژگی های تازه ای چون dark UI ، Web Collections و ارتباط نزدیک به دیگر برنامه های شرکت مایکروسافت ارائه خواهد شد. اگر از موتور جستجوی Bing استفاده می کنید و معمولا در کروم در استفاده از آن به مشکل میخورند نسل آینده ی Edge می تواند مشکل شما را برطرف کند. مایکروسافت نمی خواهد کاربران قدیمی خود را با ارائه ی مرورگر تازه از دست بدهد و از این رو یک ویژگی در آن قرار داده تا از ویژگی های Internet Explorer که مرورگرهای مدرن از آنها پشتیبانی نمی کنند ، پشتیبانی به عمل آورد.

با اینکه Edge دقیقا از سیستمی که در کروم قرار داده شده استفاده خواهد کرد ، مایکروسافت تلاش دارد تا با ارائه ی امنیت بیشتر کاربران را به استفاده از آن تشویق کند. این مرورگر دنبال کننده هایی را که از وب سایت هایی هستند که شما به آنها نرفتید را همراه با پلاگین های خطرناک ، برای داشتن امنیت بیشتر بلاک می کند. البته این در حالت balanced بوده و اگر آن را در حالت Basic قرار دهید تنها ترکرها بلاک شده و اگر در حالت Strict باشد تمامی ترکرها غیر فعال کرده اما می تواند به قیمت عدم توانایی رفتن به برخی وب سایت ها تمام شود.

برای این مرورگر Edge Browser تازه مایکروسافت آیکونی تازه نیز طراحی کرده که الهام گرفته از لوگوی قبلی بوده و همچنان حرف E در آن استفاده شده و باید انتظار دیدن آن را در آینده ای نزدیک در پایین صفحه ی دسکتاپ داشته باشیم.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع va.news-republic

نظرات بسته شده است.