Ultimate magazine theme for WordPress.

تسلا مدل X به علت یک تصادف مرگبار مورد تعقیب قانونی قرار گرفت

تسلا مدل X به علت یک تصادف مرگبار مورد تعقیب قانونی قرار گرفت

خانواده ی وی والتر هوانگ، مهندسی که مارس سال گذشته با اتومبیل تسلا مدل X در حالت اتوپایلوت به گاردریل برخورد کرد و جان باخت، از تسلا شکایت کردند.

این خانواده در شکایت خود عنوان کردند که اتومبیل ایکس هوانگ نتوانسته سیستم ترمز اورژانسی و خودکار خود را فعال کند. این قابلیت در تعداد زیادی از خودروها وجود دارد، حتی خودروهای ارزان قیمت تر از تسلا؛ بنابراین امکان ندارد که اتومبیل تسلا مدل X فاقد آن باشد.

تسلا-مدل-x-1
تسلا مدل X

بعد از گزارش های متعدد، در نهایت بی.مارک فونگ در مصاحبه ای در بلومبرگ اعلام کرد: ایشان از سیستم بتای رانندگی خودکار استفاده می کرده است. وی افزود، خانواده ی هوانگ می خواهند از اتفاق دوباره ی این تراژدی در رابطه با رانندگان تسلا و ماشین های نیمه خودکار جلوگیری کنند.

تسلا مدل 3 با ضرر 700 میلیونی مواجه شد

در تاریخ 23 مارس سال 2018 هوانگ در حال رانندگی در بزرگراه 101 امریکا بود که اتومبیلش به گاردریل برخورد کرد. جلوی ماشین کاملاً از بین رفت و باعث آتش سوزی و تصادف زنجیره ای شد. دو اتومبیل پشت سری هم گرفتار شدند. هوانگ در بیمارستان به علت شدت جراحات وارده جان باخت.

تسلا-مدل-x-2
تسلا مدل X

تسلا از اظهار نظر درباره ی این تصادف خودداری می کرد اما پس از مدتی گفت علت تصادف گاردریل آسیب دیده بوده است. با تحلیل مسافت سنج، تسلا اعلام کرد هوانگ 5 ثانیه و 150 متر فاصله با گاردریل داشته است. در این شرایط او می توانسته از حالت دستی استفاده کند و خودش را نجات بدهد.

منبع androidpit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.