تفاوت آیفون سفارش آمریکا با سفارش ژاپن و چین در چیست ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

تفاوت آیفون سفارش آمریکا با سفارش ژاپن و چین در چیست ؟

قبل از آن که تعداد زیادی آیفون از خارج کشور بخرید باید بدانید تفاوت های کوچکی میان ورژن های آمریکایی، چینی و ژاپنی وجود دارد تا خرید شما تبدیل به یک سرمایه گذاری ناموفق نشود. تفاوت آیفون سفارش آمریکا با سفارش ژاپن و چین به سه نوع سخت افزاری، نرم افزاری و سلولار تقسیم می شوند.

تفاوت آیفون سفارش آمریکا با سفارش چین و ژاپن

تفاوت سخت افزاری سفارش آمریکا با ژاپن و چین : ورژن های چینی قبل از سال 2016 شارژرهای متفاوتی داشتند. ورژن چینی  Xs هم دو سیم کارت می خورد.

تفاوت نرم افزاری گوشی اپل سفارش آمریکا با سفارش ژاپن و چین : در ورژن های چینی و ژاپنی آیفون نمی توان صدای شاتر را حذف کرد، مگر این که از Live Photo استفاده کرد. در هر شرایطی حتی اگر آیفون سایلنت باشد، هنگام گرفتن عکس صدای شاتر به گوش می رسد. آسیایی ها خیلی به حریم شخصی احترام می گذارند.

در ورژن چینی نمی توان از طریق Facetime تماس صوتی برقرار کرد اما تماس ویدیویی برقرار می شود. در ورژن چینی با رسیدن شارژ گوشی به 10 یا 20 درصد یک صدای رباتی پخش می شود که نمی توان آن را قطع کرد.

دارندگان ورژن چینی از عدم دسترسی به GPS و سازگار نبودن سیم کارت کشورهای دیگر با این گوشی شکایت دارند. برخی اپلیکیشن ها در اختیار مردم چین قرار نمی گیرد و این اتفاق زمانی می افتد که اپل آی دی برای کشور چین ثبت شده باشد.

آیفون های چینی این قابلیت را دارند که هر برنامه برای اتصال به وای فای و یا LTE  به صورت جداگانه تنظیم شوند. تایوان در گالری به عنوان ایالت تایوان نشان داده می شود و هیچ پرچمی از تایوان در ورژن چینی وجود ندارد.

تفاوت سلولار: آیفون دو باند اصلی  GSM و CDMA را پوشش می دهد. ورژن ژاپنی را می توان در آمریکا و کشورهای دیگر استفاده کرد. اما به علت تفاوت موج رادیویی اگر گوشی شما نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد اپل تنها در خاک چین این خدمات را ارائه می دهد.

قبل از خرید آیفون، محدودیت های ورژن چینی را در نظر داشته باشید. همچنین ورژن آمریکایی سازگار با باند  CDMA در خارج از آمریکا قابل استفاده نیست.

منبع wakephone

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.