Ultimate magazine theme for WordPress.

تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2 چیست

تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2 چیست

تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2 : هدفون های ایرپادز از جمله نخستین هدفون های بیسیم بودند که استفاده از این نوع هدفونها را هرچند با داشتن قیمتی بالا و طراحی عجیب ، بین کاربران به امری روزمره تبدیل کرده و به یکی از پر فروش ترین محصولات الکترونیکی بازار تبدیل شدند. شاید امروزه نتوانید هیچ هدفون بی سیمی را محبوب تر از ایرپادز پیدا کنید.

اما زمان نسل تازه ی آن ها فرا رسیده و اپل نسل تازه ی آن ها یعنی Airpods 2019 را با طراحی متفاوت ، کیس شارژ با قابلیت شارژ بیسیم ، باتری بزرگتر و دستیار سیری هوشمند ارائه نموده. اما تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2 تازه چیست؟ می توانید با خواندن ادامه ی مطلب متوجه شوید که چه چیزی تغییر کرده و چه چیزی مانند سابق باقی مانده.

هدفون بی سیم اپل توسط یک مرد کره ای خورده شد

بی تردید می توان گفت که عرضه شدن ایرپادز به بازار موجب شد که بسیاری به استفاده از هدفون های بیسیم روی آورند و پس از ارائه در سال 2016 تبدیل به یکی از پرفروش ترین محصولات شرکت اپل شده و حتی فروش بالای خود را در سال 2019 حفظ کرده تا اینکه نوبت به ایرپادز 2 رسید. بر اساس گفته های اپل این هدفون های تازه با سرعت بالاتری به گوشی یا دستگاه های دیگر متصل شده ، زمان بیشتری را برای مکالمه داشته و به راحتی می توان توسط آن از ویژگی های دستیار هوشمند Siri استفاده نمود.

تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2
تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2

قیمت هدفون های ایرپادز 2 با کیس شارژ معمولی 159 دلار تعیین شده و با کیس با قابلیت بیسیم 199 دلار می باشد. این دقیقا قیمتی بوده که برای هدفون های ایرپادز 1 تعیین شده بود که اپل تولید آن ها را متوقف نموده. اپ میخواهد قیمت آن ها را در این طح نگه داشته تا تمامی ایرپادز 1 در بازارها به فروش رسیده و سپس قیمت فروش ایرپادز 2 را کاهش دهد.

تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2
تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2

تفاوت طاهری زیادی بین هدفون های تازه و قدیمی ایرپادز دیده نمی شود و این سلیقه ی اپل بوده ، این شرکت در طراحی محصولات خود تغییرات زیادی را ایجاد نمی کند و به طور معمول از طراحی خاصی استفاده کرده که خیلی ها عاشق آن بوده و خیلی از آن متنفرند. اپل در طراحی ایرپادز از Earpods الهام گرفته و فقط سیم آن ها را حذف کرده و اقدام به تولید آن ها کرده که در زمان استفاده از گوش بیرون مانده و ظاهری عجیب دارند. آن ها نسبت به هدفون های بیسیم دیگر موجود در بازار بزرگتر بوده و با طراحی ابتدایی ارائه شده اند که همانطور که گفته شد برخی آن ها را دوست داشته و برخی دیگر از آن متنفرند. ایرپادز 2019 کاملا بیسیم بوده و نیروی مورد نیاز خود را از باتری قرار داده شده در آن ها و کیس شارژی که مانند قوطی دارو بوده و پشتیبانی از شارژ بیسیم دارد تامین می کنند که بسیار مشابه به کیس شارژ بادز سامسونگ می باشد.

طراحی این هدفون های تازه مانند مدل پیشین بوده و شما نمی توانید سری سیلیکونی آن ها را عوض نموده تا اینکه به صورت کامل در گوش شما قرار بگیرند و شک نکنید که هدفون های مناسبی برای ورزش کردن نخواهند بود زیرا به راحتی از گوش خارج می شوند.

تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2
تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2

اتصال و کیفیت آن همیشه مساله ای قابل توجه و مهم در هدفون های بیسیم بوده اند و هدفون های ایرپادز همیشه در این امر زبانزد بوده و اتصال آن ها با گوشی های آیفون همیشه بی نقص بوده. اتصال ایرپادز 2019 بسیار خوب بوده و حتی با قرار دادن چیپ H1 بهتری نیز شده و اپل گفته که با استفاده از آنها اتصال سریعتر انجام شده و 50 درصد در مصرف باتری صرفه جویی می گردد. اگر از آنها استفاده کنید بلافاصله متوجه خواهید شد که سرعت اتصال آن ها افزایش یافته.

تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2
تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2

امکان استفاده از ایرپادز 2 ، 5 ساعت بوده و کیس شارژ می تواند آنها را 4 مرتبه در روز شارژ کند و این یعنی آن ها تمامی طول روز قابل استفاده خواهند بود. چیپ H1 استفاده شده در این هدفون ها موجب شده تا 50 درصد از میزان مصرف باتری کاسته و در نتیجه مدت زمان بیشتری بتوان از آنها استفاده نمود. البته میزان شارژی که اپل اعلام می کند به طور معمول قابل اطمینان نبوده و باید به صورت فیزیکی آن ها را مورد تست قرار داده تا از میزان شارژ آنها مطمئن شد. با استفاده از کیس شارژ بیسیم اکنون می توان هر دو مدل هدفون های ایرپادز را به صورت بیسیم شارژ نمود. مساله ی زیرکانه این بوده که کیس شارژ نیز می تواند با استفاده از فناوری Qi به صورت بیسیم شارژ شود اما اپل دستگاهی را نداشته که بتواند آن را شارژ کند از این رو می توان انتظار داشت که اپل پد شارژی را به زودی برای انجام این کار ارائه کند.

تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2
تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2

اگر بخواهید در مورد کیفیت صدای ایرپادها قضاوت کنید نمی توانید خیلی از آنها حمایت کرده و نکته ی مثبتی را در مورد کیفیت صدای آن ها بگویید اما صدای هدفون های بیسیم به طور کلی همیشه در حال پیشرفت و بهتر شدن می باشند. صدای بیس این هدفون ها کیفیتی مناسب داشته اما گاهی شفافیت آن ها می تواند احساس رضایت شما را از گوش دادن به موسیقی از بین برده و انتظار شما را نیز پایین آورد. کیفیت صدای ایرپادز 2 بسیار مشابه به مدل قدیمی بوده و پیشرفت چندانی نداشته. اپل قرار بود حسگرهای بیومتریک را در این هدفون ها قرار دهد تا به صورت خودکار انجام حرکات ورزشی را تشخیص دهند که اینطور نشد و این موجب ناامیدی علاقمندان به ورزش شد. پس میتوان در مجموع گفت که ویژگی های تازه ی ایرپادز 2 در اتصال بیسیم سریع و استفاده از هوش مصنوعی Siri بوده و نباید انتظار خیلی بالایی از آن ها داشت.

منبع techradar

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.