چرا اسکن تلویزیون های هوشمند سامسونگ فاجعه محسوب می شود؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

چرا اسکن تلویزیون های هوشمند سامسونگ فاجعه محسوب می شود؟

چرا اسکن تلویزیون های هوشمند سامسونگ فاجعه محسوب می شود؟

بعد از آن که سامسونگ، در توییتر از خریداران تلویزیون های هوشمند سامسونگ خواست تا هر چند وقت یک بار تلویزیون خود را اسکن کنند، شبکه های اجتماعی پر شد از طعنه ها و طنزهای مردم بر علیه سامسونگ. سامسونگ حق دارد به فکر امنیت کاربرانش باشد. اما چگونگی حفظ امنیت، منجر به تجربه ی کاربری خیلی ضعیف می شود.
در دهه های قبل اصلا نیازی نبود که مصرف کنندگان، تلویزیون هایشان را اسکن کنند. اما حالا صحبت از تلویزیون هایی به میان آمده که به WiFi وصل می شوند و قرار است باعث لذت شوند و محتوای فاخری برای بینندگان فراهم نمایند اما این که تلویزیون های هوشمند سامسونگ ، که قیمتشان از 15000 دلار شروع می شود، نمی توانند به صورت خودکار آنتی ویروس را اجرا کنند توی ذوق می زند.
شایان ذکر است سامسونگ همیشه بحث امنیت را در اولویت قرار می دهد و در طول چهار سال گذشته تمهیداتش برای محافظت از تلویزیون های هوشمند را با جزئیات بیان کرده است.

تلویزیون سامسونگ اصلی و تقلبی را چطور تشخیص دهیم

تميز كردن صفحه تلويزيون ال اي دي را چگونه انجام دهیم

جواد ملک، مدرس حفظ امنیت پلتفرم می گوید:«مسئله ی اصلی در اینجا نوع کارگزاری آنتی ویروس است. این که باید به صورت دستی آنتی ویروس را اجرا کرد، استراتژی خوبی نیست. بهتر بود، اسکن ها و بررسی ها از پیش تعریف و تنظیم می شدند تا دستگاه هر چند وقت یک بار به صورت خودکار اسکن های لازم را انجام دهد.»
این وضعیت به چند دلیل جالب نیست. تصور کنید که همیشه باید حواستان به اسکن آنتی ویروس باشد و از منو وارد آنتی ویروس شوید و فرآیند اسکن را انجام دهید و به همین دلیل مجبور شوید از خیر سریال چرنوبیل بگذرید.
حالا فکر کنید ویروس هم پیدا شود. آیا باید بنشینید و فکر کنید که با ویروس چه کار کنید؟ جواد ملک در این باره توضیح می دهد:«اگر آنتی ویروس، فایل مشکوکی پیدا کند چه کار باید کرد؟ آیا به صورت خودکار قرنطینه یا حذف می شود؟ یا از کاربر می پرسد؟ پاسخ شما چه منفی باشد چه مثبت شاید به تلویزیون آسیب زند. شاید فایل آلوده شده نقش به سزایی در کارکرد تلویزیون داشته باشد. برای همین باید آنتی ویروس را در مراحل تولید در نظر داشت و به خوبی آن را در دستگاه تعریف کرد تا هم به تلویزیون و هم به تجربه ی کاربری آسیبی وارد نشود.»
بیشتر از کارگذاشتن آنتی ویروس در دستگاه، خودکار بودن آن مهم است. در آن صورت دیگر نیازی به دخالت کاربر نیست. تلویزیون هوشمند باید خودکار باشد.

منبع thenextweb

نظرات بسته شده است.