تلویزیون 8K هوآوی با پشتیبانی از شبکه ی 5G | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

تلویزیون 8K هوآوی با پشتیبانی از شبکه ی 5G

تلویزیون 8K هوآوی با پشتیبانی از شبکه ی 5G

به نظر می رسد که غول الکترونیکی چینی قصد دارد که حمله ای دیگر را علیه سامسونگ ، غول الکترونیکی کره ای در زمینه ی محصولات الکترونیک مصرفی ترتیب ببیند. این برند چینی در حال طراحی نخستین تلویزیون 8K هوآوی با پشتیبانی از 5G بوده که نیازی به برق و اتصال به اینترنت خانگی نداشته باشد. بر اساس گزارشی که از Nikkei منتشر شده تلویزیون 8K هوآوی به زودی رونمایی خواهد شد.

تلویزیون 8K سامسونگ

هوآوی می خواهد با رونمایی از تلویزیون 8K هوآوی به چندین هدف برسد. یکی اینکه محصولاتی مشابه به محصولات سامسونگ را تولید کرده و دیگری اینکه محدوده ی محصولات خود را از گوشی های هوشمند تا محصولات خانگی افزایش دهد. اهداف تعیین شده ی این غول چینی می تواند در بازار محصولات الکترونیک تغییرات زیادی را بوجود آورده و با رقابت با سامسونگ فرصتی بیشتری جهت رسیدن به هدف نهایی خود ، یعنی پر فروش ترین برند جهانی گوشی های هوشمند پیدا کند. این تصمیم هوآوی می تواند نشان دهنده ی این باشد که این شرکت چینی با فشارهایی که از غرب متحمل شده نیز به عنوان یکی از پرفروش ترین برندهای تولید کننده ی گوشیهای هوشمند باقی مانده و حتی می تواند تلویزیونی را با این فناوری پیشرفته تولید کند. در یک آنالیز که میزان فروش گوشی های هوشمند را نشان داده ، به صورت مشخص دیده می شود که هوآوی رشد صعودی را داشته و اپل و سامسونگ روند نزولی را تجربه کرده اند.

جالب اینجاست که بدانید این تولید تلویزیون هوشمند نیز از طرف هوآوی تصادفی نبوده زیرا رقیبا این شرکت یعنی سامسونگ علاوه بر پرفروش ترین برند گوشی های هوشمند ، پرفروش ترین برند تولید تلویزیون هوشمند نیز بوده و اگر این شرکت چینی بخواهد جای سامسونگ را در تولید محصولات فناوری بگیرد باید در تولید تلویزیون نیز حرفی برای گفتن داشته باشد. هوآوی هنوز نتوانسته تلویزیون 8K هوآوی را آغاز به فروش کند اما سامسونگ مدتی است که تلویزیون 8K خود را البته بدون پشتیبانی از شبکه ی 5G با قیمت 4.999 دلار به بازار عرضه کرده.

شرکت تحقیقاتی IHS گفته که میزان فروش تلویزیون های 8K از 430.000 عدد در سال جاری ، به 2 میلیون عدد در سال 2020 افزایش خواهد یافت. اما مساله اینجاست که بازار تلویزیون ها تفاوت زیادی با بازار گوشی های هوشمند داشته و هوآوی با مشکلات بزرگتری در ادامه ی مسیر خود مواجه خواهد شد. فروش این محصولات بسیار با گوشی ها متفاوت بوده و افراد میل کمتری به خرید یک تلویزیون جدی دارند و نیازی نمی بینند که هر ساله یا حتی هر دو سال یکبار تلویزیونی تازه را تهیه کنند. به هر حال هوآوی ریسک بزرگی را برای طراحی و تولید یک تلویزیون با پشتیبانی از 5G انجام داده و روز به روز در حال قوی تر شدن می باشد اما سامسونگ جای خود را با استفاده از استراتژی های مختلف به عنوان برترین شرکت محصولات الکترونیکی حفظ کرده.

منبع bgr
1 نظر
  1. کیان اکبریان می گوید

    یاخدا!!!!

نظرات بسته شده است.