تگ كردن در اينستاگرام چیست ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

تگ كردن در اينستاگرام چیست ؟

تگ كردن در اينستاگرام چیست ؟

تگ كردن در اينستاگرام چیست : اگر تازه به شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر و اینستاگرام پا گذاشتهاید، حتماً واژه ی Tag را شنیده اید اما مطمئن نیستید که معنای آن چیست. به زبان ساده، تگ کردن موجب می شود افراد در یک عکس، پست و یا استاتوس شناخته شوند. تگ کردن شخص تگ شده را نیز خبردار می سازد که شما در پست یا عکس خود از او یاد کرده اید و همچنین یک لینک برای رفتن به صفحه ی شخصی او فراهم می کند.
می توانید اشخاص را در عکسها تگ کنید تا هویت آن ها را به اشتراک بگذارید. همچنین با تگ کردن اشخاص در استاتوس می توانید مطمئن شوید که پست شما را می بینند.
در برخی از شبکه های اجتماعی شما قبل از اسامی، نشان @ را می بینید، این نشانه به معنای تگ شدن فرد است. برای مثال اگر می خواهید توجه کسی را جلب کنید، هنگام کامنت گذاشتن قبل از نام کاربری او، علامت @ را تایپ کنید: @JeanBeanNH . به این ترتیب شخص مورد نظر متوجه می شود که شما او را تگ کرده اید.
همچنین می توانید در اینستاگرام افراد را در عکس ها تگ کنید. توییتر هم از علامت @ استفاده می کند. در توییتر هم می توانید قبل از نام های کاربری @ را تایپ کنید؛ ساز و کار تگ کردن در توییتر بسیار مشابه فیسبوک است. می توانید هنگام پاسخ دادن به یک پست و یا خطاب قرار دادن یک شخص از @ استفاده کنید. در عکس زیر نمونه ای از تگ شدن را مشاهده می کنید.
در این عکس می بینید که از دنزل واشنگتن یاد شده اما تگ نشده است، بنابراین لینکی به صفحه ی شخصی او در دست نیست. شاید اصلاً حساب کاربری توییتر نداشته باشد.
در فیسبوک تنظیماتی برای حفظ حریم شخصی وجود دارد که به وسیله ی آن ها می توانید کنترل کنید چه کسانی عکس ها و پست های شما را ببینند. اگر در یکی از عکس های دوستتان تگ شدید بدانید که دوست های قادر هستند عکس شما را ببینند. همچنین تگ شدن شما سبب می شود که دوست های شما هم عکس مذکور را مشاهده کنند. اما شما می توانید رویت پذیری عکس ها و پست ها را کنترل کنید؛ کافی است به صفحه ی Privacy settings بروید و بر روی Timeline and Tagging کلیک کنید.
در فیسبوک گزینه ای وجود دارد که به شما اجازه می دهد قبل از پدیدار شدن عکس و یا پستی که در آن تگ شده اید، آن را ببینید و اجازه ی انتشارش را بدهید. با فعال کردن این گزینه هر بار که تگ شوید، فیسبوک شما را خبردار می کند. همچنین می توانید اشخاص مطمئن و نزدیک را انتخاب کنید تا هنگامی که شما را تگ می کنند، پست آن ها بر روی صفحه ی شما قرار بگیرد.
قابلیت دیگری در فیسبوک این امکان را فراهم می کند تا مخاطب خود را انتخاب کنید. این قابلیت دارای چهار گزینه ی همه، دوستان، دوستان دوستان و فقط خودم می باشد. گزینه ی فقط خودم، خصوصی ترین گزینه است که حتی به دوستان شما اجازه ی دیدن عکس ها را نمی دهد. همچنین می توانید مخاطب های خود را گلچین کنید. در عکس زیر نمونه ای از تنظیمات حریم شخصی در فیسبوک آورده شده است.

تگ كردن در اينستاگرام چیست
تگ كردن در اينستاگرام چیست

حالا اگر در عکسی که باب میلتان نیست تگ شوید چه کار باید بکنید؟ در فیسبوک می توانید تگ خودتان را حذف کنید.
بر روی گزینه ی Options در زیر عکس کلیک کنید و گزینه ی Untag را تیک بزنید.

تگ كردن در اينستاگرام چیست
تگ كردن در اينستاگرام چیست

بر روی Remove tag کلیک کنید. به همین سادگی تگ شما حذف می شود. عکس همچنان بر روی فیسبوک وجود دارد اما تگ نام شما از بین رفته است. این عکس دیگر بر روی صفحه ی شخصی شما نیز پدیدار نمی شود.

تگ كردن در اينستاگرام چیست
تگ كردن در اينستاگرام چیست

اگر در یک عکس، کامنت و یا پست اینستاگرامی تگ شدید، چه کسانی می توانند آن عکس و پست را ببینند؟
هر کسی که بتواند آن عکس را ببیند، می تواند همه ی تگ شده ها را نیز مشاهده کند. پس اگر در عکسی تگ شوید و آن عکس برای دسترسی عموم آزاد باشد، همه می توانند آن عکس و تمام کسانی که در آن تگ شده اند را ببینند. اگر دوستان زیادی دارید که صفحه ی شخصی آن ها در دسترس همه است، حواستان باشد که همه می توانند بر روی اسم شما کلیک کنند و پروفایل شما را ببینند. اگر پروفایل شما خصوصی باشد نیز می توانند بیوگرافی، نام و نام کاربری را مشاهده کنند اما اگر پروفایل شما خصوصی نباشد همه می توانند همه ی عکس های شما را ببینند.
خوشبختانه، گزینه ی تنظیم مخاطب در اینستاگرام وجود دارد. شما می توانید اجازه دهید تا عکس ها به صورت خودکار بر روی پروفایل شما ظاهر شوند و یا با تنظیم دستی به آن ها اجازه ی ظهور بدهید. بنابراین بهتر است تنظیم دستی را انتخاب کنید تا هر بار که تگ می شوید قبل از انتشار عکس بتوانید در مورد آن تصمیم گیری کنید. اگر از عکس خوشتان نیامده، تگ را تایید نکنید.

کنسول نینتندو سوییچ جدید در ابعاد کوچکتر نسبت قبل

بازی The Witcher 3 نینتندو سوییچ

نظرات بسته شده است.