10 تا از ثروتمندترین زنان جهان | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

10 تا از ثروتمندترین زنان جهان

ثروتمندترین زنان جهان

ثروتمندترین زنان جهان : از 1826 میلیاردر که فوربس ثبت کرده است، 11 درصد از آنها را زنان تشکیل می دهند و این در حالیست که تعداد آن ها بسیار کم است و البته در طول سال ها این تعداد افزایش یافته است تا سرانجام برخی از ثروتمندترین زنان در این لیست قرار گرفتند. در رابطه با این فهرست، تمرکز فوربس بر روی زنانی بوده است که در 100 رتبه نخست از میلیاردرهای فوربس قرار دارند. در کل جمع ثروت این زنان، معادل 251.9 میلیارد دلار آمریکا است.
10 تا از ثروتمندترین زنان جهان
CHRISTY WALTON – کریستی والتون

ثروتمندترین-زنان-جهان-1
ثروتمندترین زنان جهان

کریستی والتون با سرمایه ای در حدود 41.7 میلیارد دلار ثروتمندترین زن جهان است. بخش اعظمی از ثروت او از شوهرش جان والتون به ارث رسیده است. جان والتون ثروت خود را با همکاری وال مارت بدست آورد و زمانی که او در هواپیمایی در ژوئن 2005 از دنیا رفت، کریستی ، 18.2 میلیارد دلار آمریکا از او به ارث برد. این ارث موجب شد که ثروت او رشد کرده و به جایگاهی که امروز هست برسد.

10 تا از ثروتمندترین زنان جهان

LILIANE BETTENCOURT- لیلیان بتتین کوروت

ثروتمندترین-زنان-جهان-2
ثروتمندترین زنان جهان

دومین شخصی با رتبه ای نزدیک به کریستی والتون، لیلیان بتتین کوروت ، وارث اموال شرکت زیبایی L’Oreal فرانسوی است. در رتبه بندی جهانی او دوم است، اما در اروپا، او ثروتمند ترین زن بوده و ثروت او به ارزش 40.1 میلیارد دلار آمریکا می باشد. برای مدت طولانی، لیلیانا تا حدودی با شرکت همکاری می کرد. هنگامی که L’Oreal در سال 1907 تاسیس گردید، او در کمک به مدیریت این شرکت نقش بسزایی داشت. اما در سال 2011 ، دخترش او را از شرکت خارج کرد زیرا لیلیان دچار زوال عقل و ناتوانی در مدیریت بود.

10 تا از ثروتمندترین زنان جهان

ALICE WALTON – آلیس والتون

ثروتمندترین-زنان-جهان-3
ثروتمندترین زنان جهان

با توجه به موفقیت های فراوانی که وال مارت بدست آورده، دیدن بسیاری از اعضای خانواده والتون در این فهرست جای تعجب ندارد. آلیس والنتن خواهر ،جان والتون و خواهر ناتنی کریستی والتون است. او، همراه با جان و لارنس “Bud” والتون، همگی در تشکیل این شرکت سهم داشتند. در حال حاضر، آلیس از دارایی های خود برای کمک به موسسات و افراد مختلف استفاده می کند ، برای نمونه ، او 39.4 میلیارد دلار آمریکا جهت کمک به هنرمندان آمریکایی هزینه نمود، همچنین او بنیانگذار موزه هنرهای آمریکایی “برادوی کریستال” است که موزه هنر ملی ایالات متحده می باشد و به نمایش کار هنرمندان آمریکایی اختصاص یافته است.

10 تا از ثروتمندترین زنان جهان
JACQUELINE MARS – ژاکلین مارس

ثروتمندترین-زنان-جهان-4
ثروتمندترین زنان جهان

رتبه چهارم این فهرست به صاحب برند محبوب Mars اختصاص دار: Mars bars در سال 1911 توسط فرانکل مارس، پدربزرگ ژاکلین، تاسیس شد. فرانکلین در ابتدا از آشپزخانه خود در واشنگتن شروع به کار کرد. مارس بار ، در نهایت زمانی که پدر ژاکلین به آن ملحق شد، ارتقاء یافت و از آن به بعد، ژاکلین با خیالی آسوده در یک شرکت تولیدی به ارزش 26.6 میلیارد دلار که محصولاتی از قبیل برنج عمو بن و ویکس و غذای گربه و سگ، تولید می کند به سر می برد.

10 تا از ثروتمندترین زنان جهان

LAURENE POWELL JOBS- لورن پاول جابز

ثروتمندترین-زنان-جهان-5
ثروتمندترین زنان جهان

ارزش دارایی های لورن پاول جابز، به ارزش 19.5 میلیارد دلار است که بیوه بنیانگذار اپل، استیو جابز است. هنگامی که اپل در اوایل راه بود، او فرشته سرمایه گذاری بود و همچنان هم یک فرشته سرمایه گذاریست. اگر چه تمرکز اصلی او این روزها برای کمک به دیگران است و در همین راستا او College Track را تاسیس کرد که گروهی برای کمک به دانش آموزان کالج است و همچنین Emerson Collective را راه اندازی کرد که هدف این گروه این است با استفاده از کارآفرینی، اصلاحات اجتماعی را تسریع بخشند. او همچنین سهام Jobs Trust را که در حال حاضر بزرگترین سهامدار دیزنی ، چیزی معادل 7.7 درصد سهام است، در اختیار دارد.

10 تا از ثروتمندترین زنان جهان

MARIA FRANCA FISSOLO- ماریا فرانکا فیسلو

ثروتمندترین-زنان-جهان-6
ثروتمندترین زنان جهان

ماریا داستان مشابهی با کریستی والتون دارد، او نیز از شوهرش ثروتی هنگفت را به ارث برده است. البته ماریا فرانکا فیسلو با میشل فررو، کسی که در ایتالیا بیشتر برای آبنبات هایش ولی در سطح جهانی به خاطر Nutella معروف بود، ازدواج کرد. میشل در سال 2015 از دنیا رفت و از آن زمان به بعد ماریا همراه با پسرش جیووانی فررو، شرکتی را که متشکل از برندهای محبوب شیرینی و شکلات به خصوص Kinder، Tic Tacs و Ferrero Rocher می باشد، به ارث برده است. دارایی های او در حدود ارزش 23.4 میلیارد دلار ارزش دارند.

10 تا از ثروتمندترین زنان جهان
SUSANNE KLATTEN- سوزان کوانت

ثروتمندترین-زنان-جهان-7
ثروتمندترین زنان جهان

ارزش دارایی های سوزان 16.8 میلیارد دلار آمریکا است که ثروتمندترین زن آلمان است و ثروتش را از پدرش به ارث برده است .هربرت ورنر کوانت، کارشناس آلمانی، مردی بود که پشت نام تجاری BMW قرار داشت. موفقیت او در شرکت خودرو سازی به فرزندش سوزان رسید. هم اکنون، سوزان بر ارتقاء Altana AG ، که یک شرکت داروسازی و شیمیایی است تمرکز دارد. وقتی پدرش فوت کرد، 50.1 درصد از سهام Altana AG و 12.5 درصد از BMW به او واگذار شد.

10 تا از ثروتمندترین زنان جهان
JOHANNA QUANDT- سوزان کلاتن

ثروتمندترین-زنان-جهان-8
ثروتمندترین زنان جهان

او مادر سوزان کلاتن است، و ثروت یوهانا از شوهرش هربرت ورنر کوانت به ارث رسیده. او همسر سوم هربرت، و در هیئت نظارت BMW قرار داشت و عموما خیلی بی سر و صدا کار میکرد. دارایی او کم نیست ، یوهانا معادل 13.9 میلیارد دلار آمریکا سرمایه دارد و در Bad Homburg vor Der Hoehe، یک شهر کوچک در نزدیکی هامبورگ زندگی کند. او همچنین سهم قابل توجهی در آموزش و پرورش و روزنامه نگاری آلمان دارد.

10 تا از ثروتمندترین زنان جهان
IRIS FONTBONA

ثروتمندترین-زنان-جهان-9
ثروتمندترین زنان جهان

Iris Fontbona ثروت خود را از Antofagasta Plc بدست آورده. این شرکت متعلق به Andronoico Luksic است. و آریز به واسطه این شرکت مالک معادن مس در شیلی و همچنین مقدار زیادی از سهام آن است که در بورس اوراق بهادار لندن معامله می شوند. از این رو، ثروت Iris حدود 13.5 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

10 تا از ثروتمندترین زنان جهان
ANNE COX CHAMBERS- آن ککس چمبرز

ثروتمندترین-زنان-جهان-10
ثروتمندترین زنان جهان

یکی از قدیمی ترین میلیاردرهای موجود در این لیست، آن ککس چمبرز است و مانند بیشتر این فهرست، ثروت او از موفقیت های شخص دیگری حاصل می گردد. در این مورد، او ثروت 17 میلیارد دلار آمریکایی خود را مدیون پدرش است ، کسی که ناشر روزنامه ها، مالک در حوزه ارتباطات و همچنین از فروشندگان آنلاین خودرو بود.

نظرات بسته شده است.