جدیدترین اخبار ناسا خبر از لمس سطح خورشید می دهد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

جدیدترین اخبار ناسا خبر از لمس سطح خورشید می دهد

" ماهواره ی Parker Solar Probe تا کنون دو مرتبه به دور خورشید چرخیده و توانسته اطلاعاتی حیاتی را در مورد آن ارائه کند "

جدیدترین اخبار ناسا خبر از لمس سطح خورشید می دهد

جدیدترین اخبار ناسا : همین حالا که در حال مطالعه ی این متن هستید یک فضاپیمای کوچک با سرعتی بالاتر آن چیزی که بتوانید تصورش را بکنید در حال چرخیدن به دور خورشید است. این فضاپیما که با نام Parker Solar Probe می چرخد در حال نزدیک شدن به یک ساله شدن چرخیدن خود به دور خورشید می گردد ، این فضا پیما در تاریخ 12 آگوست به این موفقیت دست پیدا می کند و تا به حال توانسته عکس هایی مناسب را از سطح خورشید و اتفاق های در حال وقوع در آن بگیرد. کافیست به عکسی که از خارج از اتمسفر خورشید گرفته شده را ببینید تا متوجه  شوید تا چه حد به خورشید نزدیک شده است .عکسهایی که این ماهواره در ماه دسامبر فرستاده توانسته اطلاعات زیادی را در اختیار محققین گذاشته و عملکردی فرای انتظار آنها را از خود نشان دهد. 

منطقه ممنوعه 51 کجاست ؟ 2 میلیون نفر می خواهند آدم فضایی ببینند

پرتاب موشک SpaceX Falcon 9

سیاهچاله به زبان ساده چیست ؟

کشف سیاره شبیه به زمین در فاصله 31 سال نوری از ما

جدیدترین اخبار ناسا

در یک پست در وبلاگ آزمایشگاه جان هاپکینز که مسئولیت طراحی فضاپیما را نیز داشته ، گفته شده فضاپیمای Parker Solar Probe بیش از 22 گیگابایت اطلاعات را از دومین چرخش خود به این مرکز مخابره کرده که توانسته فراتر از انتظار محققین عمل کند. این میزان اطلاعات ، دو برابر اطلاعاتی بود که انتظار دریافت آن را داشتند. آقای نیکلاس پینکین ، مدیر پروژه گفته : ” هر چقدر ما شناخت بیشتری از عملکرد محیط و مدارهای اطراف آن پیدا کردیم ، توانستیم با عملکرد مناسب فضاپیما ، حجم دانلود اطلاعات خود را از آن افزایش داده و شناخت بیشتری نسبت به آن پیدا کنیم.” 

پس از این موفقیت محققان امیدوارند تا 25 گیگابایت اطلاعات دیگر از خورشید بدست آورده و در بین تاریخ های 24 الی 15 آگوست آنها را دانلود کنند. تا به حال هیچگاه محققان به سطح خورشید نزدیک نشده و این نخستین بار است که توانسته ایم تصاویری با این دقت را از سطح خورشید تهیه کنیم. پارکر می تواند میزان ذرات بر روی سطح خورشید ، زمین های مغناطیسی ، سرعت بادهای خورشیدی و چگونگی پرتاب الکترون ، پروتون و آیون ها را اندازه گیری کند. این اطلاعات می تواند شناخت و دیدی کامل را برای آشنایی بیشتر از منظومه ی شمسی و تاثیر خورشید بر آن در اختیار محققان قرار دهد. چرخش بعدی این فضاپیما در تاریخ 27 آگوست آغاز شده و در اول سپتامبر به نزدیک ترین فاصله ی خود با خورشید می رسد. 

 

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.