جدیدترین سری کامیون دایملر با سطح 4 رانندگی خودکار به بازار می آیند | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

جدیدترین سری کامیون دایملر با سطح 4 رانندگی خودکار به بازار می آیند

جدیدترین سری کامیون دایملر

کامیون دایملر : شرکت Daimler Trucks عضو شرکت های پیشرو در ارائه ی جدیدترین فناوری را در کامیون های امروزی می باشد. با اینکه ارائه ی یک سیستم رانندگی خودکار می تواند بسیار به نفع هم کارخانه و هم راننده ها باشد اما طراحی و قرار دادن آن در سیستم کامیون ها به هیچ وجه کاری ساده نبوده و از این رو شرکت Daimler گروهی تازه را برای طراحی آن بوجود آورده تا طراحی آن را به صورت تخصصی انجام دهند.

شرکت Daimler Trucks اعضای Autonomous Technology group یا گروه فناوری خودران را در ابتدای هفته ی جاری به نمایش گذاشت. این گروه به عنوان یک تیم جهانی با هدف طراحی سیستم سطح 4 خودران خودروها و استفاده از آن در کامیون ها تمرکز خواهد داشت. این شرکت آمادگی این را دارد در طی یک دهه بتواند به این فناوری دست پیدا کند. این شرکت در نمایشگاه CES 2019 اعلام نموده که قصد دارد 500 میلیون دلار در این زمینه سرمایه گذاری کند.

مسابقه ای بین ماشین های تسلا : یکی در جاده و دیگری در تونل

کامیون تسلا تا 2020 عرضه نخواهد شد

گروه فناوری خودران شرکت Daimler به صورت تخصصی بر روی طراحی سیستم سطح 4 خودران تمرکز خواهد داشت و هیچ مسئولیتی در قبال فروش یا تبلیغ در مورد آن را نخواهد داشت. وظیفه ی اصلی این گروه طراحی نرم افزار مورد استفاده قرار گرفته شده در این سیستم و قرار دادن و استفاده از حسگرها در این سیستم بوده تا انسان بتواند با استفاده از آنها خودرو را در صورت نیاز هدایت کرده و پردازشگر را طوری هدایت کرده تا خودرو را مانند انسان ها هدایت کند. علاوه بر این ، بتواند اطلاعات مختلف را در زمانبندی های مشخص به ماهواره های مخصوص بررسی اطلاعات بفرستد.

کامیون دایملر
کامیون دایملر

برخی از دوستان شرکت Daimler نیز او را در طراحی این سیستم خودران حمایت خواهند کرد که از آنها می توان به Torc Robotics اشاره نمود که در واقع به تازگی شرکت Daimler به خرید آن اقدام کرده و در صورت تایید به این شرکت آلمانی در طراحی سیستم سطح 4 خودران کمک خواهد نمود. از دیگر شرکت هایی که به Daimler کمک خواهند کرد می توان به GM و Cruise Automation اشاره نمود و Daimler مدیریت پروژه را برعهده خواهد داشت.

البته این سیستم خودران تنها مخصوص کامیون ها نبوده و بر اساس اعلام شرکت Daimler این فناوری در تمامی بخش های این شرکت بزرگ و به خصوص اتومبیل های این شرکت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.