Ultimate magazine theme for WordPress.

حالت شب گوگل کروم برای اندروید و مک

حالت شب گوگل کروم

نسخه گوگل کروم کانری 70 ، از حالت شب گوگل کروم برای Mac پشتیبانی می کند
کلید تنظیمات چند رسانه ای در کروم فعال شد

گوگل کروم ، تست حالت تاریک را برای دستگاه های Android و Mac آغاز نمود. گوگل تغییرات مورد انتظاری را در در مرورگر Chrome کارنری جهت دستگاه های MacOS Mojave اجرا کرده است. مشابه به همین، حالت تاریک از طریق کروم 73 برای دستگاه های اندرویدی نیز قابل دستیابی بوده و به طور جداگانه ای، نگارش کروم 73 در ویندوز، macOS و سیستم عامل کروم نیز از کلید های چند رسانه ای پشتیبانی خواهد کرد. این کلید ها امکان کنترل مستقیم صدا یا ویدئو در مرورگر Chrome از طریق موس و کیبور میسر می سازد. همچنین انتظار می رود سیستم های لینوکس در مرحله بعد به ویژگی های مشابهی دست یابند.
در توسعه های دیگری، گوگل کروم کانری 70 ، برای دستگاه های Mac امکانات فراوانی را در حالت شب گوگل کروم (Dark Mode) برای macOS Mojave فراهم نموده ؛ این بدان معنیست که شما قادر به استفاده راحتری از مرورگر Chrome در مکبوک یا iMac خود خواهید بود حتی در تاریکی.
همانطور که برای نخستین بار توسط کاربر توییتر @ markdrew53 مشخص شد، آخرین نگارش Chrome Canary جهت فعال سازی حالت ِDark Mode نیاز به هیچ گونه تغییری در تنظیمات نداشته و به سادگی حالت تاریک در سیستم MAC شما قابل دستیابی است و به نظر می رسد این ویژگی در مرور گر کروم کانری ویندوز هم به همین شکل باشد . البته، عده زیادی از کاربران ویندوز10 از جمله مهندس ارشد کروم ، پیتر کاستینگ قبلا به گوگل پیشنهاد داده بودند که حالت تاریک را به وجود آورد و هم اکنون این ویژگی در نگارش های مختلف در دسترس قرار گرفته و به مرور زمان در سیستم ها و نسخه های متنوع تری ارائه خواهد شد.

حالت-شب-گوگل-کروم-1
حالت شب گوگل کروم

با توجه به اینکه گوگل در ابتدا حالت شب گوگل کروم را مورد آزمایش قرار می دهد، ممکن است در فاز فعلی ارائه آن با کمی تاخیر مواجه شود. با این حال، همانطور که Scott Scrivens از AndroidPolice اشاره کرده است، می توانید تجربه های حالت تاریک را با تغییر برخی ویژگی ها در نسخه جدید Chrome Canary بهبود بخشید. البته انتظار می رود گوگل ، مشکلات اولیه نسخه آزمایشی Chrome را رفع و سپس نسخه نهایی را برای حالت تاریک در دستگاه های مک ارائه نماید.
به همین شکل نیز ، ویژگی های ارائه شده برای حالت تاریک در آخرین نگارش Chrome 73 beta به چشم می خورد.
این ویژگی از طریق سوییچ کردن به حالت Night Mode میسر می گردد و در اندروید Pie همیشه مجبور خواهید بود به قسمت Developer options نیز بروید.
حالت شب گوگل کروم در ابتدا به صورت محدود و تنها برای منوهای پاپ آپ قابل استفاده است به شکلی که نوار آدرس هنوز هم در رنگ سفید ظاهر می گردد، البته همانطور که توسط 9to5Google گزارش شده است ، نسخه نهایی Chrome 73 برای اندروید به طور حتم از حالت تاریک کامل برخوردار خواهد بود.
Chrome 73 در ماه آینده نیز برای ویندوز، macOS و سیستم عامل Chrome در دسترس خواهد بود. این تغییر جدید به شما این امکان را می دهد تا از دکمه پخش / مکث یا از دکمه های تنظیم صدا در صفحه کلید خود برای کنترل پخش ویدئو روی دسک تاپ خود استفاده نمایید
تغییرات رسمی نسخه بتا Chrome 73 نشان می دهد که یک API Media Session نیز وجود داشته که برنامه نویسان را قادر می سازد تا به کنترل پخش رسانه ها از این طریق دسترسی پیدا کرده و تعاملات را جهت کلید های چند رسانه ای سفارشی نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.